مجموعه کتاب های کلاغ سپید

0

انتشارات «کلاغ سپید» در سال ۱۳۸۹ به قصد تولید کتابهای کمک آموزشی در تمامی مقاطع تحصیلی آغاز به کار نمود. این انتشارات در ابتدای فعالیت خود، کتاب‌های کار در ۳ پایه مقطع راهنمایی را تالیف کرد این کتاب‌ها به مدارس راه یافتند؛ به نحوی که کتاب عربی سوم راهنمایی این انتشارات، در سال ۱۳۹۲ به عنوان یکی از چهار نامزد دریافت تندیس کتاب برگزیده در دهمین جشنواره رشد برگزیده شد.با عوض شدن نظام آموزشی، این انتشارات شروع به  تولید کتاب‌های کار مقطع دبستان که با کتاب‌های درسی جدید وزارت آموزش و پرورش تطبیق داده شده بود، کرد.

مجموعه کتاب های کلاغ سپید

از مجموعه کتاب‌های کلاغ سپید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مجموعه کتاب های کلاغ سپید

مجموعه کتاب‌های انتشارات کلاغ سپید از مقطع پیش‌دبستانی تا متوسطه دوم در سه گروه ۴۰ قدم، شاهکار و شاه‌کلید تألیف می‌شود. مؤلفان سری کتاب‌های شاه‌‌کلید انتشارات کلاغ سپید، با تکیه‌ بر انواع جدول و تمرین‌های متنوع، دانش‌آموز را برای مطالعه و یادگیری مبانی درسی تشویق می‌کنند. نکات آموزشی مجزا در هر بخش از کتاب، دانش‌آموز را  قدم‌ به‌ قدم در یادگیری عمیق و مفهومی مطالب درسی همراهی کرده و در ادامه با درج پرسش و پاسخ‌های تألیفی، مهارت او را در پاسخ‌گویی به تمرین‌ها و امتحانات ساده و پیشرفته تقویت می‌کند. شاه‌‌کلید در هر پایه، تمامی کتاب‌های درسی را دربردارد و در هر کتاب به بررسی پرسش‌های کتاب درسی و تکمیل آن‌ها با پرسش و پاسخ‌های تألیفی می‌پردازد.

این کتاب‌ها با هدف آموزش و راهنمای تمامی کتاب‌های درسی و همچنین رفع اشکالات و ابهامات دانش‌آموزان در حل سوالات و تمرین‌های کتاب درسی در تمامی مقاطع تحصیلی تولید شده است. مهم‌ترین ویژگی کتاب‌های شاه‌کلید، پاسخ‌گویی به‌تمامی سؤالات، فعالیت‌ها و تمرین‌های کتاب درسی است. این کتاب به‌عنوان یکی از مرجع‌های استاندارد و قابل‌‌ قبول در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است.

مجموعه کتاب‌های شاه‌کلید از مقطع اول تا دوازدهم برای تمامی دروس تألیف شده است. این کتاب‌ها در تمام طول سال تحصیلی توسط دانش‌آموزان قابل استفاده است.

خرید کتاب های شاه کلید از گاج مارکت

در هر مقطعی، معلمان و اولیا سعی می‌کنند برای آموزش و فهم بهتر دروس، تمرین‌های مناسبی را به دانش‌آموزان ارائه دهند. کتاب‌های شاهکار به منظور رفع نیاز معلمان و اولیای محترم تألیف شده است.

مجموعه کتاب‌های شاهکار کلاغ سپید، با هدف آماده‌سازی دانش‌آموزان پایه پیش‌دبستانی تا نهم، برای شرکت در امتحانات کلاسی تألیف شده است. این سری از کتاب‌های کار مطابق با مباحث تمامی کتاب‌های درسی پایه‌های مذکور، فصل‌بندی‌ شده و هر فصل از کتاب دربردارنده‌ نمونه سؤالات گوناگون و متنوع با چیدمان ساده به دشوار است. هدف اصلی این سری کتاب‌ها آموزش و تثبیت و تعمیق مفاهیم کتاب درسی است.

در کتاب‌های شاهکار کلاغ سفید علاوه‌ بر درسنامه‌های آموزشی، نمونه سوالات تشریحی بدون پاسخ با هدف تثبیت و تعمیق مطالب کتاب درسی تألیف شده است.

از ویژگی کتاب حاضر می‌توان به تطبیق تمرین‌ها و سوالات با روند ارائه مفاهیم کتاب درسی، چیدمان هدفمند تمرین‌ها از آسان به دشوار، بیان توضیحات، نکته و درسنامه برای تمرین‌های دشوار و تألیف آزمون‌های خودسنجی برای ارزیابی آموخته‌های دانش‌آموزان اشاره کرد.

تمرین‌ها و سؤالات این کتاب دقیقا منطبق با روند ارائه مفاهیم کتاب درسی و در راستای اهداف آموزشی آن طراحی شده و معلمان محترم را در تفهیم مطالب و استفاده بهتر از ساعات محدود آموزشی این درس یاری می‌کند.

در این کتاب بخش‌هایی با عنوان خودسنجی طراحی شده است که برای جمع‌بندی و مرور مطالب، مفید خواهد بود.

برای مواردی که با علامت ویدیو مشخص شده، فیلم‌های آموزشی تهیه شده است که می‌توانید آن‌ها را از طریق اپلیکیشن رایگان کلاغ سپید مشاهد کنید. برای دریافت این اپلیکیشن می‌توانید به وب‌سایت www.gaj.ir مراجعه کنید.

سایر ویژگی‌ها:

 • تطبیق تمرین‌ها و سؤالات با روند ارائه‌ مفاهیم کتاب درسی
 • چیدمان هدفمند تمرین‌ها از آسان به دشوار
 • بیان توضیحات و راهنمایی والدین گرامی برای تمرین‌های دشوار
 • ارائه آزمون‌های مروری، میان نوبت اول، نوبت اول، میان نوبت دوم و پایانی
 • ارائه سوالات متنوع به‌منظور تکرار و تمرین مباحث کتاب درسی
خرید کتاب های شاهکار از گاج مارکتکتاب های کلاغ سپی

مجموعه کتاب های کلاغ سپید

استفاده‌ مناسب از زمان‌های آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی، یکی از دغدغه‌های مهم و اصلی اولیا و معلمان محترم محسوب می‌شود. در همین راستا انتشارات کلاغ سپید تصمیم به تالیف و انتشار مجموعه‌ای تحت عنوان «دفتر ریاضی» گرفت. این دفتر که از دید بسیاری از کارشناسان و مشاوران آموزشی، کمک شایانی به بهبود نظام آموزشی کرده است، موجب بالا رفتن بازدهی کلاس‌های ریاضی می‌شود.

دفترهای ریاضی کلاغ سپید برای مقطع دبستان و متوسطه اول منتشر شده و در آن تمامی تمرین‌ها، کار در کلاس‌ها و فعالیت‌های بیان‌شده در کتاب درسی ریاضی پایه‌های مختلف، همراه با قرار دادن جای کافی برای پاسخ‌گویی به آن‌ سوالات ارائه شده است. شایان ذکر است که دانش‌آموزان با اسکن QR کد مندرج بر روی جلد این دفترها و با استفاده از نرم‌افزار AR می‌توانند به پاسخ تمرین‌ها دسترسی داشته باشند و به این ترتیب از درستی پاسخ خود اطمینان خاطر کسب نمایند. فرم صحافی این مجموعه دفترها سیمی بوده که باعث راحتی هر‌چه بیشتر دانش‌آموزان هنگام استفاده از آن می‌شود.

از ویژگی‌های بارز این دفترهای ریاضی می‌توان به تطبیق فعالیت‌ها، تمرین‌ها و سوالات با روند ارائه مفاهیم کتاب درسی، فصل‌بندی هدفمند مباحث درسی و بیان نکات آموزشی مختلف جهت یادآوری و ارزیابی آموخته‌های دانش‌آموزان اشاره کرد. این دفترها در راستای اهداف آموزشی طراحی شده‌اند و معلمان محترم را در تفهیم مطالب و استفاده بهتر از ساعات محدود آموزشی درس ریاضی یاری می‌کنند.

سایر ویژگی‌ها:

 • درج تمام فعالیت‌ها، تمرین‌ها و مسائل کتاب درسی ریاضی بدون پاسخ تشریحی جهت جلوگیری از اتلاف وقت دانش‌آموز
 • قراردادن فضای خالی در لابه‌لای مباحث جهت درج نکات یا تمرین‌های اضافه
 • ارائه‌ی نکات کلیدی و آموزشی در کادرهای ویژه

شیوه استفاده از نرم‌افزار واقعیت افزوده (AR):

 • ابتدا باید QR code درج شده بر روی جلد دفتر را توسط نرم‌افزارهای مربوطه اسکن کرده و برنامه را نصب کنید.
 • نرم‌افزار را اجرا کنید و سپس پایه تحصیلی موردنظر خود را انتخاب نمایید.
 • برای نمایش پاسخ‌ها، فصل مورد نظر خود را دانلود کرده و بعد از اتمام، گزینه تماشا را لمس کنید. بعد از زدن دکمه تماشا، دوربین گوشی همراه فعال شده و شما می‌توانید آن را روی صفحه دلخواه خود گرفته و محتوای موجود روی صفحه را تماشا کنید.
 • توجه داشته باشید به جهت نمایش هر چه سریعتر محتوای صفحات، دوربین کل صفحه کتاب را پوشش دهد.
بازگشت به گاج‌مگ

مجموعه کتاب های کلاغ سپید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.