مدارس فعالیت خود را از شهریور آغاز می‌کنند

حاجی‌میرزایی گفت: برای آغاز مدارس در شهریور، متناسب با شرایط کرونا، تعطیلی پنج‌شنبه‌ها لغو شد.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تصمیم‌های اتخاذ شده برای بازگشایی زودتر از موعد مدارس بیان کرد: با توجه به اینکه ۴۰ درصد مدارس در مناطق کم‌جمعیت روستایی و شهری هستند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانیم دانش‌آموزان را در هر کلاس تحت آموزش داشته باشیم و روال همیشگی برقرار است اما در مناطقی با تعداد بالای دانش‌آموزان ناگزیر به تغییر برنامه‌ها هستیم.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا در تلاش هستیم مدارس را شهریورماه بازگشایی کنیم، ادامه داد: برای آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ بر اساس پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا چند سناریو را پیش بینی کرده‌ایم.

او ادامه داد: زمان آموزش را به دو بخش سه روزه تقسیم می‌کنیم به این ترتیب که ۳ روز حضوری و ۳ روز آموزش غیرحضوری باشد همچنین تعطیلی پنج‌شنبه مدارس را لغو کردیم تا ۶ روز آموزشی داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه جزییات برنامۀ آموزشی تدوین شده و هفتۀ آینده به تمام مدارس کشور ابلاغ می‌شود، گفت: متناسب با وضعیت زرد، سفید و قرمز در استان‌های مختلف کشور عمل می‌کنیم همچنین ساعات دروسی که باید حضوری یا غیرحضوری باشد از سوی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بررسی شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.