مدیران مدارس تقاضای بازگشایی را در سامانه بارگذاری کنند

دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای با ابلاغ ضروریات بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول براساس پروتکل‌های بهداشتی از مدیران مدارس خواست تا نمون برگ تقاضای بازگشایی خود را در سامانه این وزارتخانه بارگذاری کنند.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایرنا، دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای با ابلاغ ضروریات بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول براساس پروتکل‌های بهداشتی از مدیران مدارس خواست تا نمون برگ تقاضای بازگشایی خود را در سامانه این وزارتخانه بارگذاری کنند.

به گزارش روز یکشنبه از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، دفتر سلامت و تندرستی این وزارتخانه در اطلاعیه ابلاغی استلزامات بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول از منظر رعایت پروتکل های بهداشتی را تشریح کرد.

دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در این اطلاعیه درباره روند واکسیناسیون دانش‌آموزان و چگونگی بازگشایی مدارس ابتدایی و متوسطه اول توضیحاتی داد و اعلام کرد: با توجه به این که مجوز بازگشایی مدارس ابتدایی از ستاد ملی کرونا أخذ شده است، مدارس آماده میزبانی از دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دانش‌آموزان ابتدایی از اول آذرماه هستند.

بر اساس این اطلاعیه؛ تا ۱۵ آبان  ۹۰.۱۹ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله دز اول و ۳۵.۲۹ درصد دانش‌آموزان دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

در اطلاعیه دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش آمده است: با توجه به بخشنامه ابلاغی وزارت بهداشت، مدارس دوره اول متوسطه و ابتدایی باید چک لیست های بهداشتی را برای بازگشایی تکمیل و در سامانه اعلام شده، بارگذاری کنند تا پس از آن درخواست مدیران مدارس به منطقه اعلام ‌و پس از بررسی‌های صورت گرفته و داشتن شرایط لازم، مدارس مورد نظر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اقدام به بازگشایی حضوری کند.

طبق این اطلاعیه در بازگشایی حضوری، ضروری است؛ علاوه بر تهویه مناسب کلاس‌های درس، فاصله دانش‌آموزان از همدیگر باید حداقل ۱.۵ متر باشد و تمام دانش‌آموزان ماسک و واکسن زده باشند، همچنین رعایت بهداشت فردی برای دانش‌آموزان ضروری است که در این راستا خانواده‌ها باید این امر را آموزش دهند.

همچنین براساس این اطلاعیه والدین باید به بچه‌های خود یاد دهند که قبل و بعد از خروج از مدرسه دست‌های خود را شسته و از مواد غذایی بسته بندی شده در فضای باز مدرسه استفاده کنند. همچنین لازم است دانش‌آموزان ماسک اضافی همراه خود داشته باشند تا در مواقع ضروری از آن استفاده کنند.

پس از شیوع ویروس کرونا آموزش دانش آموزان به صورت مجازی در شبکه شاد و مدرسه تلویزیونی دنبال شد، ‌ اما براساس تحقیقات،  آسیب‌های روانی، اجتماعی و جسمی بسیاری در زمان دوره کرونا به دلیل تعطیلی مدارس به دانش آموزان وارد شد. بنابراین وزارت آموزش و پرورش از ابتدای سال تحصیلی جدید بازگشایی آرام و تدریجی مدارس را در دستور کار قرار داد.

وزارت آموزش و پرورش پس از گسترش واکسیناسیون عمومی و همچنین کسب مجوز از ستاد ملی مقابله با کرونا،  آموزش حضوری و بازگشایی مدارس را با حفظ سلامت دانش آموزان در اولویت قرار داد. این وزارتخانه با همکاری وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی الگویی را به عنوان نقشه راه برای بازگشایی ایمن و تدریجی مدارس طراحی کردند که بر این اساس مدارس در مناطق روستایی و عشایر فعالیت خود را از ابتدای مهرماه به صورت حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز کردند.

همچنین بازگشایی مدارس برای دانش‌آموزان متوسطه دوم در ۱۵ آبان‌ماه و برای دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه اول اول آذرماه است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.