مدیریت آسیب‌های فضای مجازی

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: بسته تحولی "سیاست‌های مدیریت آسیب‌های فضای مجازی" و "آموزش سواد رسانه‌ای" در این وزارتخانه در حال تدوین است.

0

به گزارش گاج‌مگ، به نقل از خبرگزاری ایرنا، علیرضا کاظمی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین عرصه‌های نقش‌پذیری دانش‌آموزان، عرصه رسانه است و در این زمینه ۲۵ هزار دانش‌آموز در فضای مستقیم مجلس دانش‌آموزی می‌توانند فعال باشند و طرح‌های “نماد” و “کانون یاریگران زندگی” نیز با استفاده از ظرفیت همسالان و همتایان و تولید محتوای دانش‌آموزی به زیباترین حالت ممکن در حال شکل‌گیری است.

کاظمی تصریح کرد: معتقد نیستیم فضای مجازی کار فضای حقیقی را انجام می دهد، اما در شرایط فعلی بهترین انتخاب است و امیدوارین این فرصت‌ها، ظرفیت‌های ماندگاری برای آموزش و پرورش باشد.

وی گفت: با تلاش شبانه‌روزی فرهنگیان و با هم‌افزایی و همکاری باید آسیب‌های فضای مجازی را به حداقل برسانیم.

کاظمی با بیان این که آرمان اصلی آموزش و پرورش تربیت است، گفت: همه آموزش‌ها در راستای پرورش است و آموزش، مقدمه دستیابی به هدف عالی تربیت است و یکی از راهبردهای سند برای دستیابی به تربیت در ۶ ساحت است که در سند تحول بنیادین تربیت به معنای تکوین یعنی ایجاد شکل تازه‌ای تعریف شده، تکوین و تعالی هویت فرد بخشی از شخصیت انسان است که کار پرمسئولیتی است.

وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد هویت جدیدی در فرد باید با دانش در راستای ایجاد موقعیت‌های تربیتی برای تمرین و تکرار دانش و آگاهی بکوشیم، در نظام تعلیم و تربیت ما، فرایند تربیت با نقص اجرا می شود؛

زیرا آموزش ما دانش محور و تئوری محور است، چون فرصت‌های تکرار و تمرین را فراهم نمی‌کنیم، همه تلاش ما باید این باشد که دانش‌آموزان را در موقعیت‌های یادگیری قرار دهیم.

پیشنهاد گاج‌مگ: برگزاری پیشرفت تحصیلی ابتدایی‌ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.