معرفی شاهکار رولینگ؛ دنیای بی‌مرز هری پاتر

0

همه ما حداقل یکبار اسم هری‌ پاتر را شنیده‌ایم؛ ممکن است کتاب‌هایش را خوانده باشیم، فیلم‌هایش را دیده باشیم و یا تنها چیزهایی از دیگران راجع به آن شنیده باشیم…

من ده ساله بودم که با هری و دنیای فوق‌العاده‌ جادوگری آشنا شدم. درست در زمانی که سخت‌ترین روزهای زندگیم را می‌گذراندم؛ زمانی که دکترها تشخیص داده بودند مادرم به سرطان مبتلا شده است و این آغاز یک فصل وحشتناک در دنیاى رنگارنگ دختربچه‌ایی ده ساله بود که حالا جهانش تاریک تاریک شده بود.

کتاب، داستان یک پسربچه یازده ساله است که در کودکی یتیم شده و با خاله و شوهرخاله سنگدلش زندگی می‌کند. این پسربچه که هری پاتر نام دارد، تقریبا هیچ دلخوشی‌ای در این جهان ندارد. او از پدر و مادر خود که جادوگر بوده‌اند و اینکه چگونه کشته شده‌اند، اطلاع خاصی ندارد. هری، پسربچه‌ای زیبا و دوست داشتنی با عینگ گرد مشهور و البته زخم روی پیشانیش، در جشن تولد یازده سالگی خود به طرز جالبی متوجه می‌شود که یک آدم معمولی نیست و به مدرسه جادوگری هاگوارتز تعلق دارد. این مدرسه که بخش فوق‌العاده هیجان انگیزی از تمام داستان‌های هری پاتر است، مدرسه‌ای مختص جادوگرهای سراسر انگلستان است و امکان ندارد در حین خواندن کتاب های هری پاتر، آرزوی درس خواندن و جادو کردن در هاگوارتز را در سر نپرورانید!

شیوه دعوت شدن به این مدرسه تیر اولی از سوی نویسنده است که شما را برای خواندن ادامه کتاب ترغیب می‌کند. در قسمت ابتدایی کتاب بر خلاف تمام کارشکنی‌های شوهرخاله و پسرخاله حسود هری، دعوت‌نامه هاگوارتز به کمک جغدهای نامه‌رسان به دست او می‌رسد و هری با ماشین پرنده راهی هاگوارتز و آنچه آنجا منتظر اوست، می‌شود.

‌هری پاتر و سنگ جادو – دعوت‌نامه به هاگوارتز

هری پاتر در مدرسه هاگوارتز متوجه می‌شود که چون تنها کسی است که توانسته برابر طلسم مرگ جادوگر سیاهی به نام ولدمورت که قاتل آدم‌های بسیاری از جمله پدر و مادرش است، جان سالم به در ببرد، معروف‌ترین جادوگر زمان خود است.

هری کوچک با ورود به هاگوارتز دوستان فوق‌العاده‌ای پیدا می‌کند؛ رون ویزلی از خانواده معروف و قدیمی جادوگری، پسری بامزه و پرشیطنت است که به واسطه وضع اقتصادی خانواده‌اش توسط بقیه تحقیر می‌شود، ولی به شدت شخصیتی متواضع و مهربان دارد. خانواده ویزلی که همه اعضای آن به نوعی دستی در جادو و جادوگری دارند، بسیار دوست داشتنی هستند و جای خانواده نداشته‌ هری را برایش پر می‌کنند.

دوست صمیمی دیگر هری در این مدرسه، هرمیون یا هرماینی گرنجر است؛ دختری که از یک خانواده مشنگ (غیر جادوگر) به مدرسه هاگوارتز آمده، بسیار باهوش و با اعتماد به نفس و در عین حال احساساتی است.

هری پاتر، رون ویزلی و هرماینی گرنجر
هری پاتر، رون ویزلی و هرماینی گرنجر

از دیگر شخصیت‌هایی که دل شما را در طول مطالعه خواهد برد، می‌توان به پروفسور دامبلدور، هاگرید و دابی اشاره کرد.

مجموعه کتاب‌های هری پاتر که در هفت کتاب و مجموعا (با احتساب کتاب‌هایی که دو جلدی بودند) در ۱۳ جلد به چاپ رسیده، عبارتند از: هری پاتر و سنگ جادو، هری پاتر و تالار اسرار، هری پاتر و زندانی آزکابان، هری پاتر و جام آتش، هری پاتر و محفل ققنوس، هری پاتر و شاهزاده دورگه و هری پاتر و یادگاران مرگ. هرکدام از کتاب‌ها به ماجراهای یک سال از زندگی هری‌پاتر و اتفاقات جالبی که در آن می‌افتد، می‌پردازد.

کتاب‌های هری پاتر
کتاب‌های هری پاتر

در هر جلد از شاهکار جی.کی.رولینگ، شاهد اتفاقاتی خواهید بود که تصورش از ذهن‌تان خارج است، اما با خواندن و تصور آن، محال ممکن است هوس تجربه آن به سرتان نزند! حتی تصور اتفاقاتی که در این کتاب می‌افتد هم لذت‌بخش است. دنیای جادوگری، تابلوهایی که حرف‌می‌زنند، قلم‌هایی که می‌شنوند و می‌نویسند، روزنامه‌هایی که خوانده می‌شوند، طلسم‌ها و جادوهایی که قدرت‌ فوق‌العاده به شما می‌بخشند، پله‌های متحرک مدرسه، جغدهای دست‌آموز، شنل نامرئی‌کننده، فوتبال خاص هاگوارتزی‌ها، مسابقات و جام‌های هیجان‌انگیزی که سالانه در مدرسه برگزار می‌شوند و بی‌نهایت جزئیات ریز دوست داشتنی دیگر که مرزهای تخیل و دنیای فانتزی را کیلومترها جابه‌جا می‌کنند. بخش قابل توجهی از داستان، به نبرد نیکی علیه بدی (ولدمورت) می‌پردازد؛ نبردی که در آن هری پاتر و ولدمورت به دنبال از بین بردن یکدیگر هستند.

دنیای هری پاتر که خانم جی. کی رولینگ با مهارتی فوق‌العاده و در عین حال در سخت‌ترین مرحله از زندگی خودش می‌نویسد، پر از وقایع شگفت‌انگیز است که قلب شما را به تپش وامی‌دارد، درون رگ‌هایتان آدرنالین تزریق می‌کند، دست‌تان را می‌گیرد و می‌بردتان به شیرین‌ترین خیال‌ها تا باور کنید توانایی تغییر جهان را دارید.

جی کی رولینگ
جی کی رولینگ

من ده ساله بودم که با هری آشنا شدم؛ در اوج سیاه‌ترین روزها با ماجراجویی‌هایش همراه شدم، برای سختی‌هایی که متحمل می‌شد اشک ریختم و پا به پای محفل ققنوس علیه ولدمورت جنگیدم. رولینگ به من شهامت داد تا سختی‌هایم را بپذیرم و شکست‌ناپذیر به سمت جلو حرکت کنم، زیرا باور کردم این انتخاب‌های من هستند که مرا به کسی تبدیل می‌کند که هستم و نه توانایی‌های من!

حقایقی جالب درباره جی.کی رولینگ

جالب است بدانید اولین جلد این کتاب‌ها یعنی هری پاتر و سنگ جادو (یا سنگ فیلسوف) در ۳۰ ژوئن ۱۹۹۷ منتشر شد و تا ژوئن ۲۰۱۱، به ۶۷ زبان زنده در دنیا ترجمه شد و حدود ۴۵۰ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشت. گفتنی است چهار کتاب پایانی این مجموعه دوست‌داشتنی به طور متوالی رکورد سریع‌ترین فروش کتاب‌های جهان را به نام خود ثبت کرده است.

از کتاب‌های هری پاتر (که اکنون دیگر مانند یک برند است) فیلم‌‌های بسیار محبوبی نیز توسط شرکت برادران وارنر ساخته شده است که بالاترین مجموعه فیلم پرفروش در تمام دوران‌ به حساب می‌آید.

اگر شما هم به دنبال یک داستان مهیج می‌گردید که درونش غرق شوید و با شناختن شخصیت‌ها و درس گرفتن از آن‌ها، خودتان را تغییر بدهید، حتما به سمت دنیای هری‌ پاتر بروید و مطمئن باشید گرفتن یک دعوت‌نامه هاگوارتز برای شروع سفری رویایی در دنیای سحر و جادو، یکی از آرزوهایتان خواهد شد.

پیشنهاد گاج مگ
پیشنهاد گاج مگ اگر جذب این دنیای خارق‌العاده شدید، شک نکنید که اولین و بهترین راه آشنایی شما با این دنیا خواندن کتاب‌های هری پاتر خواهد بود. به تخیلات‌تان اجازه بروز بدهید و پس از تصور آنچه از داستان می‌توانید در ذهن خود مجسم کنید، به سمت تماشای فیلم‌های هری پاتر بروید.

بازگشت دوباره مجموعه هری پاتر به سینماهای آمریکا

کتاب‌ها و فیلم‌های هری پاتر را خوانده و یا دیده‌اید؟ بخش مورد علاقه شما کدام قسمت است؟
خود را جزء کدام گروه از مدرسه هاگوارتز می‌دانید؟ و یا دوست دارید کدام یک از بخش‌های جادویی این داستان در زندگی روزمره‌تان وجود داشته باشد؟

خرید کتاب‌های هری پاتر با ۱۰ درصد تخفیف

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.