احتمال موافقت با تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایسنا، احمد حسین فلاحی در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش گفت: در این جلسه بحث تمدید کنکور نظام قدیم مطرح شد، پیش از این طبق آمارهای سازمان سنجش، کمیسیون آموزش اعلام کرده بود که موافق تمدید کنکور نظام قدیم نیست اما طبق بررسی های صورت گرفته آمارهای متفاوتی درباره میزان داوطلبان کنکور نظام قدیم ارائه می شود.

آقای نادری عضو کمیسیون آموزش بررسی هایی را صورت داده و آماری غیر از آنچه سازمان سنجش درباره داوطلبان کنکور نظام قدیم به کمیسیون ارائه کرده بود را بیان کرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: با توجه به ارائه آمارهای متفاوت قرار شد مجددا کمیسیون آموزش موضوع تمدید کنکور نظام‌ قدیم را بررسی کند. احتمال زیاد کمیته موافقت خواهد کرد تا یک سال دیگر برگزاری کنکور نظام‌ قدیم تمدید شود.

فلاحی همچنین با اشاره به بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان در جلسه این کمیسیون گفت: پیش از این این طرح به کمیسیون صنایع به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع داده شده بود که با مخالفت کمیسیون آموزش طرح به این کمیسیون برگشت داده شد. ما مجددا این طرح را مورد بررسی قرار داده و سه بند آن تصویب شد. بند چهار برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش ها ارجاع و رسیدگی به سایر بندها به جلسه بعدی کمیسیون موکول شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.