سفر به بهترین مکان‌های دیدنی دنیا

0

هیچ چیز مانند گردشگری شاید نتواند جذاب و هیجان‌انگیز باشد. بازدید از مکان‌های دیدنی دنیا، این فرصت را به شما می‌دهد تا به شیوه‌ایی کاملا متفاوت پا به دنیای فرهنگ، آداب، رسوم و تاریخ ملت‌های دیگر بگذارید.

گردشگری در دنیا، به شما یادآوری می‎کند که زمین خاکی، پر است از جاذبه‎های دیدنی که ارزش این را دارد که از خانه، شهر و کشور خود خارج شوید.

گاهی اوقات باید خود را برای دیدن سازه‌ای عجیب حاضر کنید که پیشینیان، چنان آن را زیبا و مستحکم ساخته‌اند که تا عصر مدرن ما همچنان پابرجا هستند. تعجب می‌کنید که بشر چگونه توانسته است با ابتدایی‎ترین ابزار، مدرن و شگفت‎انگیزترین سازه‌ها را بنا کند.

گاهی اوقات نیز باید خود را برای دیدن جاذبه‌های طبیعی حاضر کنید. زمانی که پا به این اماکن می‌گذارید، گویا سفری به بهشت داشته‌اید. بهشتی که در دنیای دیگر به شما وعده داده شده است، بر روی زمین دلربایی می‌کند.

باغ‌‌های گیاه‌شناسی، زیباترین مکان‌های دیدنی دنیا

بدون شک یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی دنیا، باغ‌های گیاه‌شناسی هستند. در این باغ‌ها گونه‌های بی‎نظیر و کم‌یابی از گیاهان را مشاهده خواهید کرد.

این اماکن معمولا تحت نظر سازمان‌های علمی و دانشگاه‌ها اداره می‎شود. هدف از باغ‌های گیاه‌شناسی، نگهداری، حفظ، تکثیر، تحقیق و نمایش گونه‌های مختلف گیاهان است.

اولین انتخاب شما می‎تواند باغ گیاه شناسی سنگاپور باشد. قدمت آن به بیش از ۱۵۰ سال می‎رسد و عنوان پربازدیدترین باغ را به خود اختصاص داده است.

نکته مثبت این باغ این است که در طول سال، همه روزه از بازدیدکنندگان استقبال می‌کند و در عین حال برای ورود به آن، هیچ هزینه‎ای از شما دریافت نخواهد شد.

اگر قصد دیدن این باغ را دارید، حتما زمان کافی برای آن درنظر بگیرید، چرا که قرار است با گونه‎های متنوعی از گیاهانی که به شکلی زیبا و کاملا حرفه‎ای آرایش شده‎اند، مواجه شوید.

پیشنهاد گاج‌مگ: مکان‌های دیدنی و جذاب سراسر ایران

باغ گیاه‌شناسی

هر قسمت از باغ به نوع خاصی از گیاهان اختصاص داده شده است. برای مثال، زمانی که به سراغ بامبوها می‎روید، با گونه‌های مختلف این گیاه مواجه خواهید شد.

یکی از قسمت‌های جذاب این پارک، باغ ارکیده است که البته برای ورود به آن باید هزینه پرداخت نمایید. برای بازدید از آن به سمت مرکز باغ حرکت کنید. زیبایی این گیاهان چشم را خیره خواهد کرد، برای لحظاتی نمی‎توانید پلک بزنید و مغز تمام تلاش خود را می‎کند تا از طریق چشم همه زیبایی‌ها ثبت کند.

لذت پیاده‎روی در این باغ را به معنای واقعی درک خواهید کرد. تمام مسیرهای پیاده‎روی با استفاده از گیاهان پوشش داده شده و تزئین شده‎اند.

این باغ  که در واقع نوعی پارک ملی است دارای وسعتی به اندازه ۸۲ هکتار است و در دل خود سه دریاچه به نام‌های اِکو، سمفونی و غو دارد. این دریاچه‌ها در شمال، مرکز و جنوب باغ قرار دارند.

زیباترین مکان‌های دیدنی دنیا در کانادا

چمدان‎هایتان را ببندید و بعد از برداشتن کارت بانکی، دوربین عکاسی خود را بردارید، قرار است سفری به مونترال، در استان کبک واقع در کانادا داشته باشیم.

از هر نظر که به کانادا نگاه کنید، جذابیت خاص در آن خواهید دید. اگر زمانی این فرصت را داشتید که به مونترال سفر کنید، حتما به سراغ باغ گیاه شناسی Jardin Botanique de Montreal بروید.

از این باغ به عنوان یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی دنیا یاد شده است. این باغ وسعتی به اندازه ۷۵ هکتار داشته و بیش از ۲۲۰۰۰ گونه گیاهی را در خود جای داده است.

در این مجموعه خود را برای دیدن ۱۰ گلخانه حاضر کنید: گل‎های شیپوری، بونسای، پیجینگ، گلخانه بگونیا، کاکتوس‎ها، سیکاس، آناناسیان، ارکیده‎ها، سرخس‎ها و انواع بنفشه.

بونسای و پنجینگ ، هنر شکل‎دهی به گیاهان است که تاریخ آن به چین بازمی‎گردد. می‎توان گفت، گلخانه بونسای و پنجینگ در این باغ از بزرگ‌ترین مجموعه‎ها در خارج از آسیا است.

باغ گیاه شناسی Jardin Botanique de Montreal

ملاقات با پروانه‌ها در یکی از بهترین مکان‌های دیدنی دنیا

شاید سفر به مونترال کانادا کمی سخت و پرهزینه باشد، اما می‎توان برای دیدن بهترین مکان‌های دنیا راهی دبی شد. نکته جالب اینجاست که در دل کویر، یکی از بزرگ‌ترین و زیباترین باغ‌های گیاه‌شناسی بنا شده است.

باغ معجزه، دبی ۷۲۰۰۰ متر مربع وسعت داشته و بیش از ۴۵ میلیون گیاه را در خود جای داده است. یکی از قسمت‎های زیبای باغ به طور بی‎نظیری با انواع گل تزیین شده است.

زمانی که قدم به این قسمت می‎گذارید، سخت است که باور کنید به یک کشور کویری سفر کرده‎اید، گویی این پارک منطقه‎ای جدا از این کشور است.

با قدم در این باغ، مکان سرپوشیده‎ای را در میان آن همه رنگ و رایحه خواهید دید. می‎توانید حدس بزنید این مکان سرپوشیده با چه هدفی طراحی شده است؟

به نظر باید به هوش و خلاقیت طراح باغ دست مریزاد گفت. زمانی که پا به این مکان سرپوشیده می‎گذارید، با ۱۵۰۰۰ گونه مختلف از پروانه‎هایی مواجه می‎شوید که در فضایی به وسعت ۱۸۰۰ متر مربع ، آزادانه در حال پرواز هستند.

دیگر از یک باغ چه می‎خواهید؟ تا حالا این همه پروانه، آن هم زنده و سرحال یکجا دیده بودید؟ نکته جالب این است که برای رفاه حال پروانه‌ها در هر سانس بازدید، تنها تعداد محدودی بازدید کننده می‎توانند وارد سالن شوند. معمولا در هر بازدید به ۳۰۰ نفر اجازه ورود داده خواهد شد.

باغ معجزه دبی

در غارها به دنبال بهترین مکان‌های دنیا باشید.

همیشه بهترین مکان‌های دنیا در دل جنگل، کوهستان و شهرهای قدیمی و مدرن قرار ندارند. اگر می‎خواهید تجربه‎ایی متفاوت از گردشگری داشته باشید، بهتر است کمی از رفتارهای تکراری فاصله بگیرید.

آیا تابه‌حال به این فکر کرده‎اید که برای چند روزی، در غار اقامت داشته باشید. این‌که بتوانید روزهایی را مانند انسان‌های اولیه در محیطی مانند غار سپری کنید، جالب به نظر می‎رسد.

البته قرار نیست، لباس‎هایی از شاخ و برگ گیاهان به تن کنید و یا برای تهیه غذا با نیزه به سراغ شکار حیوانات بروید. فقط به جای اینکه در هتل‎های شیک و چند ستاره اقامت داشته باشید، به سراغ غار هتل‌ها خواهید رفت.

یکی از جذاب‎ترین غار هتل‎ها در دهکده ماتیرا در کشور ایتالیا قرار دارد. این روستا به دلیل داشتن غار هتل‌های زیبا، به عنوان میراث جهانی به ثبت رسیده است.

در دل این غارها، دالان و اتاق‎هایی وجود دارد که وسایل رفاهی را برای بازدید کنندگان فراهم می‎کند. در طراحی اتاق‌ها، صرفاً دیوار و سازه‎های غار دیده خواهند شد.

در واقع غارها با وسایل رفاهی مدرن و قدیمی تجهیز شده‎اند. نوع فضاسازی، استفاده از شمع و مشعل و … بر جذابیت آن افزوده است.

هتل غار الکپ اوی

اگر ایتالیا، دور از دسترس از شما است، می‌توانید سفری به همسایه شرقی کشور داشته باشید. هتل غار الکپ اوی، واقع در ترکیه نیز از دیگر مکان‌های دیدنی در دنیا به‎شمار می‎رود.

برای اقامت در آن باید به کاپادوکیا بروید. این شهر در آناتولی مرکزی واقع شده است. در این شهر تاریخی می‎توانید بالن‎سواری بر فراز آن نیز تجربه کنید.

این هتل سه ستاره بوده و درون صخره‎ای که در نتیجه فوران‌های آتشفشانی بوجود آمده است، بنا شده است. در مجموع برای آن ۳۵ اتاق طراحی شده است. در این مکان می‎توانید غذاهای ارگانیک و محلی ترکیه را نیز مزه کنید.

غار

بهترین مکان‌های دنیا در اعماق اقیانوس ها

دنیای زیر آب به همان اندازه که ترسناک به نظر می‎رسد، جذاب و هیجان‌انگیز نیز است. در زمانی نه چندان دور، تنها غواصان ماهر می‎توانستند زیبایی و شگفتی‌های اعماق اقیانوس‎ها را ببینند و لذت ببرند.

آنچه نصیب ما می‎شد، فیلم و عکس‌هایی بود که آن‌ها تهیه می‎کردند. حالا شرایطی پیش آمده است که می‎توانید بدون کپسول اکسیژن و لباس غواصی پا به دنیای آبی، زمین بگذارید. حتی برای این منظور لازم نیست، شنا بلد باشید، فقط کافی است روی دوپای خود راه بروید.

برای سفر به اعماق آب، شاید هیچ جایی مانند امپراتوری اقیانوس چیملانگ هیجان‎انگیزتر نباشد. از این سازه آبی، به عنوان بزرگ‌‍ترین آکواریوم جهان یاد می‎شود.

این آکواریوم در هنگکین چین واقع شده  و برای آن هشت محوطه موضوعی در نظر گرفته شده است. در این قسمت از دنیا بین شما و کوسه‎ها تنها یک شیشه قرار دارد.

می‎توانید در کناری بایستید و این شکارچیان مخوف دریا را با آرامش نگاه کنید. زمانی که آن‌ها را از نزدیک می‎بینید از هیبت و اندازه آن‌ها متعجب خواهید شد و شاید بیش‌تر ترس و وحشت فیلم کوسه را درک کنید. چابکی آن‌ها در کنار آرواره‎های بزرگ و دندان‌های تیز، هیچ امیدی را برای زنده بودن، باقی نخواهد گذاشت.

قسمت دیگری از این آکواریوم به دلفین‎ها، سمورها و شیرهای دریایی اختصاص دارد. هر چقدر کوسه‌ها به نظر ترسناک و خشن به نظر می‎رسند، دلفین‌ها مهربان، بازیگوش و دوست‎داشتنی هستند.

آن‌ها جزء پستانداران دریایی به‎شمار می‎آیند. آن‌ها حیواناتی بسیار باهوش هستند و به طور خارق‌العاده‎ای توانایی حل معماهای پیچیده را دارند. انواع مختلفی از دلفین وجود دارد که در میان آن‌ها دلفین پوزه بطری جایگاه ویژه‎ایی در بین انسان‌ها دارد.

آکواریوم

بهترین مکان‌های دیدنی دنیا در اروپا

اگر می‎خواهید یکی از بهترین مکان‌های دیدنی دنیا در اروپا را ببینید، بی‎شک کاخ شونبرون یکی از آن‌ها خواهد بود. برای این منظور باید راهی، وین در کشور اتریش شوید.

این کاخ چنان هنرمندانه و پر نقش و نگار طراحی  و ساخته شده است، که شک می‎کنید انسان قادر به خلق آن باشد. چگونه ذهن و دستان انسان خاکی، اینقدر توانمند است؟

زمانی که وارد محوطه و حیاط کاخ می‎شوید، بر روی سنگفرش‌هایی قدم می‎زنید که هر یک می‎توانند قسمتی از تاریخ این منطقه بازگو کنند. شما جا پای، شاهزادگان اتریشی خواهید گذاشت. در آن زمان هر کسی حق ورود به این منطقه را نداشت و اکنون درهای آن به روی عموم مردم باز است.

پیشنهاد گاج‌مگ: مکان‌های دیدنی و جذاب سراسر ایران

همانطور که در محوطه قدم می‌‏زنید، نمای کاخ شونبرون از دور پیدا می‎شود. در قسمت جلویی کاخ حوضی مدور قرار گرفته است. در وسط حوض مجسمه‎هایی را خواهید دید که گویا اشاره به تاریخ و یا ادبیات مردم این سرزمین دارد.

از همان لحظه چشم‎های خیره خواهد شد. این همه زیبایی، ظرافت، دقت و نظم رشک برانگیز است. از آب‌نما که عبور می‌کنید، عظمت و بزرگی کاخ شونبرون را درک خواهید کرد.

در اولین نگاه‎ها حرفی نخواهید زد، چرا که ذهن به طور کامل درگیر نوع معماری و بزرگی این بنا است. کاخ شونبرون دارای ۱۴۰۰ اتاق است.

در همه اتاق‎ها تزئینات و برجسته‌کاری‌هایی بی‌نظیری را خواهید دید. این امر به نوع  و سبک معماری آن بازمی‌گردد که اصطلاحا به آن باروک گفته می‌شود.

یکی از نکات جالب در این کاخ این است که در بخشی از آن از سبک معماری ایرانی استفاده شده است. به‌هرحال زمانی که وارد کاخ می‎شوید، زیبایی، طراحی، معماری، رنگ، نور، گچ‎بری‌ها، سنگ‌کاری‌ها و … دست به دست هم می‎دهند تا شما مجالی برای پلک زدن نداشته باشید.

بهترین مکان‌های دیدنی دنیا در اروپا

سفر به قرمزترین ساحل دنیا

در بین مکان‌های دیدنی دنیا، شاید بتوان گفت سواحل سرخ در چین، جزء یکی از عجیب‎ترین و در عین حال زیباترین جاذبه‌های گردشگری به‌شمار می‎رود.

با سفر به این منطقه یکی از به یاد ماندنی‎ترین، سفرهای خود را تجربه خواهید کرد. البته برای دیدن این منظره، باید در فصل پاییز به شهر پانجین چین سفر کنید.

پوشش گیاهی این منطقه در بهار سبز است و در تابستان به رنگ سبز روشن تغییر می‎یابد. پاییز که شروع می‎شود، شگفتی خلق خواهد شد.

گفته می‎شود علت بروز آن، به دلیل خاصیت قلیایی و شوری خاک است. این منطقه تنها به مدت چهار ماه دارای چنین ویژگی خاص و منحصر به فردی است.

این ساحل سرخ رنگ، بیش از ۴۰۰ گونه جانوری را در خود جای داده است. برای گردشگران مسیرهای مشخصی در نظر گرفته شده است که تنها مجاز به عبور از آن‌ها خواهند بود.

سفر به قرمزترین ساحل دنیا

زیباترین مکان‌های دیدنی دنیا که فقط در قصه‌ها هستند.  

در یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی دنیا، خبری از جاده نیست. به هر جا که نگاه می‎کنید، طبیعت است و زیبایی و پاکی. جمعیت آن به کم‌تر از سه هزار نفر می‎رسد.

همه چیز همانطور است که از بهشت برای ما تعریف کرده‎اند. یا آن‌ها انسان‎هایی زمینی نیستند و یا ما باید در زمین به دنبال بهشت باشیم. در این روستا حدود ۱۸۰ پل وجود دارد که هرکدام از آن‌ها به طور اختصاصی به یک خانه مربوط می‎شود.

زیباترین مکان‌های دیدنی دنیا که فقط در قصه‌ها هستند.

فضای روستا از آرامش خوبی برخوردار است، بخصوص اگر زمانی سفر کنید که خبری از توریست‎های چینی نباشد. گفته می‎شود سالیانه حدود ۲۰۰ هزار توریست چینی از این ناحیه بازدید می‌کنند.

آن‌ها بیش‌تر بهار و تابستان را برای سفر انتخاب خواهند کرد، چرا که در این فصل، با طبیعت بی‎نظیر این روستا مواجه خواهند شد. روستای خیتورن، در هلند جایی که گویی از دل قصه‌ها بیرون آمده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.