نتایج کنکور سراسری ۹۷ اعلام شد (به همراه توضیحات کارنامه سبز)

در حال تکمیل

0

نتایج کنکور سراسری ۹۷ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد؛ برای رفتن به این صفحه‌ اینجا کلیک کنید.

کنکور سراسری ۹۷ که در هفتم و هشتم تیرماه سال جاری برگزار شده بود و از میان ۹۱۰ هزار و ۷۱۳ نفری که در آزمون حاضر بودند، بیش از ۵۴۸ هزار نفر از تاریخ ۱۵ الی مرداد ماه اقدام به انتخاب رشته کردند و این داوطلبان عصر امروز با مراجعه به سایت سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org می‌توانند دانشگاه و رشته محل قبولی خود را مشاهده کنند.

داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده و انتخاب رشته کرده بودند می‌توانند برای مشاهده نتایج کنکور سراسری ۹۷ پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و کلیک روی سیستم اعلام نتایج آزمون سراسری ۱۳۹۷ با در دست داشتن شماره داوطلبی و شماره شناسنامه و یا شماره پرنده و شماره شناسنامه نتیجه خود را مشاهده کنند.

برای آشنایی با دانشگاه‌های برتر ایران اینجا کلیک کنید.

اگر به اطلاعات خود دسترسی ندارید

لازم به ذکر است اگر به شماره پرونده و شماره داوطلبی خود دسترسی ندارید، می‌توانید به قسمت دریافت شماره پرونده و شماره داوطلبی سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و با عضویت در سایت و پس از آن وارد به شدن به سرویس خدمات و ثبت درخواست دریافت اسن اطلاعات، به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید. لازم به ذکر است اطلاعات ثبت نامی شما در این سایت باید با اطلاعات وارد شده در ثبت نام اولیه آزمون مطابقت داشته باشد. برای رفتن به صفحه دریافت شماره پرونده و  داوطلبی سازمان سنجش اینجا کلیک کنید.

توضیحات کارنامه

در کارنامه اطلاعاتی همچون سهمیه اعمال شده شما در کنکور، معدل کتبی شما در کنکور و استان بومی، ناحیه بومی و قطب بومی، اطلاعات شخصی، درصدهای کسب شده، کد رشته و محل قبول شده، میزان تاثیر سوابق تحصیلی دیپلم، میزان تاثیر سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی، رتبه در سهمیه، رتبه کشوری (بدون سهمیه)، نمره کل نهایی و تاثیر مثبت سوابق تحصیلی قابل مشاهده هستند.

در این کارنامه ستون اول کد رشته محل های انتخابی داوطلب ، ستون دوم رتبه در سهمیه هر داوطلب در همان رشته ی انتخابی ، ستون سوم رتبه آخرین فرد قبول شده در همان کد رشته محل و ستون آخر نتیجه را نمایش می‌دهد.

کارنامه سبز چیست؟

اگرچه در ذکر نکاتی برای انتخاب رشته بهتر اشاره کردیم طوری دست به انتخاب رشته بزنید که هر انتخاب را به انتخاب بعدی برای شما مرجح‌تر است اما اگر هنگام مشاهده نتیجه از نتیجه خود راضی نیستید و با توجه به ستون سوم (که نشان‌دهنده سایر کد محل‌هایی است که امکان قبولی در آن را داشته‌اید) می‌توانید نسبت به پیگیری‌های لازم برای جابه‌جایی در انتخاب‌های پایین تر از انتخابی که در آن قبول شده‌اید، اقدام کنید.

چطور می‌شود کارنامه سبز را تهیه کرد؟

این کارنامه چند روز پس از اعلام نتیجه نهایی منتشر می‌شود، از طریق سازمان سنجش و یا دانشگاه محل قبولی به داوطلبان داده می‌شود؛ این کارنامه به نام کارنامه محرمانه نیز شهرت دارد.

برای تغییر رشته و کد قبولی باید چه کار کنیم؟

در ابتدا باید بگوییم تضمینی برای قبول شدن در انتخاب‌های پایین‌تر شما وجود ندارد و همینطور سازمان سنجش نیز هیچ مسئولیتی در مورد انتقال یا جابه‌جایی به اولویت‌ها و انتخاب‌های پایین‌تر ندارد و تنها دانشگاه مبدا (دانشگاه که قبول شده‌اید) و مقصد (دانشگاه ‌هایی که امکان قبولی در آن را دارید) هستند که باید با این انتقالی موافقت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.