نحوۀ برگزاری مرحلۀ سوم آزمون المپیاد کامپیوتر

دستورالعمل نحوۀ برگزاری مرحلۀ سوم آزمون المپیاد کامپیوتر با توجه به شیوع بیماری کرونا از سوی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان به ادارات کل استان‌ها ابلاغ شد.

0

به گزارش گاج مگ،از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در راستای اجرای پروتکل‌های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان دستورالعمل نحوۀ برگزاری مرحلۀ سوم آزمون المپیاد کامپیوتر به ادارات کل استان‌ها ابلاغ کرد.

بر این اساس، با توجه به ادامه‌دار بودن شیوع بیماری کرونا وعدم امکان حضور ۸۰ نفر برگزیده مرحله دوم آزمون المپیاد کامپیوتر در آزمون عملی مرحلۀ سوم (به‌صورت حضوری)، ۷ بند اصلاحی نحوۀ برگزاری این المپیاد در تابستان ۹۹ به شرح زیر ابلاغ شد:

۱-امسال مرحله سوم المپیاد کامپیوتر برگزار نمی‌شود:

هرسال حدود ۸۰ نفر برگزیدۀ مرحلۀ دوم در آزمون عملی مرحلۀ سوم شرکت نموده و حداکثر تا۴۰ نفر برگزیدۀ این آزمون به دوره آموزشی تابستان راه می‌یافتند. امسال۸۰ نفر برگزیدۀ آزمون مرحله دوم (پس از شرکت در کلاس‌های آموزشی این المپیاد که به‌صورت مجازی برگزار می‌شود) در آزمون پایانی دورۀ تابستانی شرکت می‌کنند.

۲-کلاس‌های آموزشی دورۀ تابستان ۹۹ این المپیاد به‌صورت مجازی از روز شنبه به تاریخ ۴ مرداد ۹۹ شروع و تا روز جمعه به تاریخ ۱۴ شهریور ۹۹ برای عموم دانش‌آموزان ارائه خواهد شد.  مجموعه‌ای از فیلم‌ها، منابع درسی و تمرین‌ها به‌تدریج و در این بازۀ زمانی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. همۀ دانش‌آموزان در هر ردۀ سنی و هر رشته‌ای می‌توانند به‌صورت کاملاً اختیاری از این منابع آموزشی استفاده کنند. (حضور در این کلاس‌ها برای شرکت‌کنندگان هیچ‌گونه حقی ایجاد نمی‌کند و گواهی یا مدالی برای شرکت در این دوره به هیچ‌کس اعطاء نخواهد شد.)

۳-با اعلام نتایج قطعی مرحله دوم، برای۸۰ نفر برگزیدۀ این المپیاد به مدت یک هفته (۱۵ لغایت ۲۲ شهریور) کلاس رفع اشکال (به‌صورت آنلاین) برگزار می‌شود.

۴-آزمون‌های تئوری و عملی پایان دورۀ آموزشی تابستان، از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۷ شهریور، پس از کسب مجوزهای لازم از ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به‌صورت حضوری و متمرکز در تهران برگزار خواهد شد.

۵-درخواست‌های تجدیدنظر در تاریخ‌های ۲۹و۳۰ شهریور بررسی و نتایج نهایی دورۀ در پایان شهریورماه اعلام خواهد شد.

۶-در پایان دوره آموزشی تابستان، حداکثر به ۴۰ نفر که بالاترین نمرۀ علمی و عملی را در آزمون‌های این دوره کسب نموده‌اند، مدال اعطاء خواهد شد (۸مدال طلا، حداکثر ۱۶ مدال نقره و ۱۶ مدال برنز).

۷-دانش‌آموزان پایه دهم دارنده مدال نقره کشوری المپیاد کامپیوتر دوره آموزشی تابستان ۹۸-۹۹ بنابر تصویب کمیته علمی کامپیوتر، در صورت تمایل می‌توانند بدون شرکت در آزمون‌های مرحلۀ اول و دوم، در دورۀ آموزشی تابستان۹۹ حضور یابند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.