نقش اساسی انجمن اولیا و مربیان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایسنا، عبدالحسین روح الامینی با اشاره به شروع سال تحصیلی جدید گفت: همزمان با شروع سال تحصیلی معاونان وزارت بهداشت در کمیسیون بهداشت حضور یافته و موضوع رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس مورد بررسی قرار گرفت. قطعا در این زمینه زحمت اصلی بر دوش کادر مدرسه و خانواده ها است که نکات لازم برای رعایت پروتکل های بهداشتی را به دانش آموزان یادآوری کنند. چون در شرایط فعلی پیشگیری مهم‌ترین اصل است. هنوز درمان و واکسن مشخصی برای کرونا وجود ندارد. لذا خانواده‌ها و معلمان عهده دار این مسئولیت برای آموزش هستند. البته که نقش رسانه ها هم برای ارائه این آموزش ها مهم است.

وی ادامه داد: انجمن اولیا و مربیان نیز در نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس و همچنین تامین مایحتاج و اقلام حفاظتی و بهداشتی در مدارس نقش اساسی دارد چون پروتکل‌های بهداشتی به خوبی نوشته و ابلاغ شده اما اجرای آن از هر چیزی مهم‌تر است. هیچ کسی دلسوزتر از خانواده ها و معلمان برای اجرای این پروتکل ها نیست.

نماینده تهران با اشاره به بازدیدش از چند مدرسه غرب تهران در زمان بازگشایی مدارس گفت: مدارس با همت اولیا و مربیان برای بازگشایی به خوبی آماده شده بودند. این کار سختی است اما تداوم آن بسیار مهم است. به خصوص برای محصلان سال های اول و دوم ابتدایی که تازه وارد آموزش شدند و باید رعایت پروتکل ها را سرلوحه کارشان قرار دهند. قطعا انرژی که خانواده ها و معلمان باید برای یادآوری و آموزش نکات بهداشتی به معلمان صرف کنند، بسیار بیشتر شده است. شرایط نشان می دهد که خانواده ها از تمامی تلاش شان برای آموزش فرزندان خود استفاده می کنند. لذا اینجا وظیفه وزارت آموزش و پرورش و مدیران آن وزارتخانه است که عقب نمانده و این روند را ادامه دهند.

روح الامینی بر لزوم تامین بودجه مدارس جهت تهیه اقلام بهداشتی تاکید کرد و افزود: باید بودجه لازم به مدارس داده شود تا آنها بتوانند مواد ضد عفونی کننده و اقلام بهداشتی را تامین کنند؛ نه اینکه خریداری کرده و بعد به آنها پول دهند. در اینجا هم بار اصلی بر دوش مربیان و انجمن اولیا و مربیان است.

وی در پایان اظهار کرد: باید تهدیدهای کرونا را به فرصت تبدیل کرد. سبک زندگی سازگار با کرونا شده و از آن برای ارتقای آموزش غیر حضوری و ارتقای دانش سلامت و کیفیت آموزش بهره گرفت. باید زندگی بعد از کرونا را جدی تر بگیریم که شاید باعث تحولاتی در جامعه شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.