ویدئو‌های آموزشی فسقلی‌ها

0

همیشه آموزش به صورت تصویری موثرتر از سایر آموزش‌ها بوده است به همین خاطر مسئولین فسقلی‌ها با توجه به این امر مهم دست به تولید این مجموعه زده‌اند.

این محصول با استفاده از عروسک‌های بامزه و جذاب توانسته‌ است آموزش مباحث درسی و غیر درسی را در قالب بازی‌های نمایشی به کودک القا کنند، همچنین این مجموعه می‌تواند برای همه کودکان موثر باشد ولی به طور کلی برای کودکان ۲ تا ۶ سال تهیه شده است.

این مجموعه موضوعات متفاوتی مانند ریاضی، علوم، زبان آموزی، مهارت‌های اجتماعی، مشاغل، روانشناسی و رنگ‌ها را در برمی‌گیرد:

ریاضی پیش‌دبستانی سری فسقلی‌ها

در این محصول کودک با انواع خط مانند خط راست، خمیده و شکسته آشنا می‌شود. هم‌چنین با انواع مفاهیم اساسی مانند کم‌تر و بیش‌تر، سبک و سنگین، چاق و لاغر، کوچک و بزرگ، بلند و کوتاه و … آشنا می‌شود.

سپس عددهای یک، دو، سه، چهار، پنج و شش را یاد می‌گیرد. همچنین با اشکال هندسی سه گوش و چهارگوش آشنا می‌شود و می‌آموزد که نصف یعنی چه و منظور از تقارن چیست.

در ادامه مفاهیمی مانند ترتیب منطقی، الگوسازی و اندازه‌گیری را فرا می‌گیرد. این محصول در ۴۰ نمایش مجزا برای کودکان آماده شده است.

ریاضی

علوم پیش‌دبستانی سری فسقلی‌ها

موجود زنده: در این ویدئو کودک با موجود زنده، عوامل موثر بر رشد موجود زنده از قبیل تغذیه سالم، استراحت کافی و بهداشت آشنا می‌شود. هم‌چنین انواع حس‌ها از قبیل حس بویایی، حس چشایی، حس بینایی و …  را فرا می‌گیرد.

در ادامه با اعضای بدن آشنا می‌شود. اعضایی مانند دستگاه گوارش، اسکلت، دندان، دست و پا و…و در آخر ضمن آموزش دیدن بهداشت فردی، درمی‌یابد که چگونه بیماری‌ها انتقال پیدا می‌کنند و او چگونه می‌تواند از مبتلا شدن به بیماری‌ها جلوگیری نماید. این محصول در ۱۹ نمایش مجزا برای کودکان آماده شده است.

گیاهان: در این ویدئو کودک با انواع گیاهان و قسمت‌های اصلی یک گیاه مانند گل، ریشه، برگ و … آشنا می‌شود. هم‌چنین یاد می‌گیرد که درخت چیست و چگونه می‌توان با روش‌های مختلف نظیر سمپاشی از گیاهان مراقبت نمود.

در ادامه با انواع میوه‌ها و سبزیجات در فصل‌های مختلف آشنا می‌شود. همچنین می‌آموزد که گیاهان چگونه تولید مثل می‌کنند. این محصول در ۱۴ نمایش مجزا برای کودکان آماده شده است.

جانورانجانوران: این ویدئو انواع جانوران از قبیل حیوانات اهلی، وحشی، دوزیستان، پرندگان، حشرات و خزندگان و … را به کوکان آموزش می‌دهد. هم‌چنین کودک یاد می‌گیرد که غذای حیوانات چیست، جانوران چگونه برای خود لانه می‌سازند و به چه روش‌هایی از خود دفاع می‌کنند.

در ادامه با چگونگی حرکت و تولید مثل جانوران مختلف آشنا می‌شود. این محصول در ۱۳ نمایش مجزا برای کودکان آماده شده است.

زمین: در این ویدئو کودک با کره زمین و ویژگی‌های آن آشنا می‌شود. هم‌چنین انواع قلمروهای زمین از قبیل آب، بیابان، کوهستان، دشت و …را فرا می‌گیرد.

در ادامه با منظومه شمسی و سیارات و ستاره‌های آن مانند ماه و خورشید آشنا می‌شود. همچنین یاد می‌گیرد که چرخش زمین به دور خود و سایر سیارات به دور آن چگونه انجام می‌شود و روز و شب و فصل‌ها چطور پدید می‌آیند.

در ادامه با پدیده‌های طبیعی مانند هوا، باران، رنگین کمان و رعد و برق آشنا می‌شود و یاد می‌گیرد وسایل گرمازا و سرمازا کدامند.

و در آخر ضمن آموزش دیدن محیط زیست، درمی‌یابد که ماده و انواع آن چه هستند، خاک و اهمیت آن در زندگی چیست و بازیافت چه تاثیری در زندگی انسان‌ها دارد. این محصول در ۲۶ نمایش مجزا برای کودکان آماده شده است.

علوم

زبان آموزی پیش‌دبستانی سری فسقلی‌ها

در این محصول به آموزش ۳۷ تا از نشانه‌ها مانند آ، ب، ت، س و … را پرداخته‌ایم. در هر نمایش کودک با نحوه صحیح نوشتن نشانه و از طریق روش‌های مختلف مانند سینی شن، خمیر بازی و جدا کردن نشانه از صفحات روزنامه‌ها و مجلات آشنا می‌شود.

هم‌چنین کلماتی که با نشانه مورد نظر شروع یا ختم شده‌اند را می‌بیند و یاد می‌گیرد که چگونه با تعدادی کلمه داستان یا جمله بسازد.

در ادامه با انواع بازی‌هایی که در خانه می‌تواند انجام دهد تا نشانه مورد نظر را بهتر یاد بگیرد روبه‌رو می‌شود.این محصول در ۳۷ نمایش مجزا برای کودکان آماده شده است.

مهارت‌های اجتماعی پیش‌دبستانی سری فسقلی‌ها

در این محصول کودک با انواع مهارت‌های اجتماعی از قبیل سلام و خداحافظی کردن، احترام به بزرگترها به ویژه پدر، مادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ آشنا می‌شود.

او یاد می‌گیرد که روزهای خاص در زندگی چه روزهایی هستند و آداب معاشرت در مهمانی، عیادت از بیماران و … چگونه است. همچنین مهارت قهر و آشتی، برخورد با غریبه‌ها، دوست‌یابی و راستگویی را آموزش می‌بیند و در آخر درمی‌یابد که چگونه باید از خود مراقبت کند.

مشاغل

مشاغل پیش‌دبستانی سری فسقلی‌ها

در این محصول کودک با مفهوم شغل آشنا می‌شود. یاد می‌گیرد که هر شغلی در جامعه ارزشمند بوده و به تمام شغل‌ها باید احترام گذاشت. همچنین با ۱۲ شغل از قبیل پزشک، پلیس، نگهبان، آتش‌نشان، مهندس، آشپز و … آشنا می‌شود و می‌آموزد که هر کدام چه کاری انجام می‌دهند و از چه وسایلی استفاده می‌کنند.

در ادامه درمی‌یابد که برای داشتن شغل خوب در آینده، باید زحمت کشیده و تحصیلات مناسب داشته باشد. این محصول در ۱۳ نمایش مجزا برای کودکان آماده شده است.

روانشناسی پیش‌دبستانی سری فسقلی‌ها

در این محصول کودک با انواع موضوعات تربیتی و روانشناسی که در دوران کودکی با آن‌ها درگیر است آشنا می‌شود و یاد می‌گیرد که چگونه باید رفتار کند تا در بزرگسالی زندگی آرامی داشته باشد. همچنین اولیا باید چه رفتار و برخوردی در این خصوص از خود نشان دهند.

رنگ‌ها پیش‌دبستانی سری فسقلی‌ها

رنگ‌ها پیش‌دبستانی سری فسقلی‌ها

این مجموعه موضوعات متفاوتی مانند ریاضی، علوم، زبان آموزی، مهارت‌های اجتماعی، مشاغل، روانشناسی و رنگ‌ها را در برمی‌گیرد. در مبحث رنگ‌ها کودک با رنگ‌های اصلی و فرعی در قالب ۱۷ نمایش مجزا از قبیل رنگ‌آمیزی با شابلون، هوا، اسپری، بادکنک، تیله و … آشنا می‌شود.

خرید ویدئوهای آموزشی فسقلیا با ۵۰ درصد تخفیف

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.