پرفروش‌ترین کتاب‌های کودک و نوجوان تیر و مرداد ۹۷

0

هفته گذشته با انتشار لیستی از کتاب‌های پرفروش ادبیات بزرگسال، از کتاب‌های داغ تابستان ۹۷ خبر دادیم و این هفته به سراغ کتاب‌های پرفروش کودک و نوجوان رفتیم تا کتاب‌های پرفروش تابستان ۹۷ را با هم مرور کنیم؛ در ادامه فهرستی از آثاری که اخیرا مورد استقبال این گروه سنی قرار گرفته است را برخواهیم شمرد:

در بخش کتاب‌‌های تالیفی کتاب «جام جهانی در جوادیه» نوشته داوود امیریان در صدر پرفروش‌های اخیر قرار دارد و پس از آن کتاب ماهی سیاه کوچولو نوشته صمد بهرنگی رتبه دوم را از آن خود کرده است.

هوشنگ مرادی کرمانی با آثار «ته خیار»، «خمره» و «پلو خورش» خود توانست عناوین سوم تا ششم کتاب پرفروش کتاب تالیفی در حوزه کودک و نوجوان نیمه اول تابستان ۹۷ را به نام خود ثبت کند. پس از این آثار یادگاری‌های نادر ابراهیمی نوشته نادر ابراهیمی، هویج بستنی اثر فرهاد حسن‌زاده و حسنی نگو یه دسته گل نوشته منوچهر احترامی از پرفروش‌ترین آثار تالیفی در حوزه کتاب کودک و نوجوان بودند.

پرفروش‌های تالیفی کودک و نوجوانان

نام کتابنام نویسنده 
جام‌جهانی در جوادیهداوود امیریان
ماهی سیاه کوچولوصمد بهرنگی
ته‌خیارهوشنگ مرادی‌کرمانی
خمرههوشنگ مرادی‌کرمانی
پلو خورشهوشنگ مرادی کرمانی
یادگاری‌های نادر ابراهیمینادر ابراهیمی
هویج بستنیفرهاد حسن‌زاده
حسنی نگو یه دسته گلمنوچهر احترامی

 

در بخش ترجمه ادبیات کودک و نوجوان نیز کتاب‌‌های تام گیتس اثر لیز پیشون با ترجمه بهرنگ رجبی عنوان پرفروش‌ترین کتاب‌های ترجمه را از به خود اختصاص داد. پس از تام گیتس، خانه درختی نوشته اندی گریفیتس با ترجمه آنیتا یارمحمدی و پاستیل‌های بنفش اثر کاترین اپلگیت با ترجمه آناهیتا حضرتی رتبه دوم و سوم را کسب کرده‌اند.

کتاب‌های «خطای ستارگان بخت ما»، «شگفتی»، «خاطرات یک بچه‌ی چُلمَن»، «دختری که ماه را نوشید» و «داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز» در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

فهرست پرفروش‌های کتاب‌های ترجمه کودک و نوجوان

نام کتابنام نویسندهنام مترجم
تام گیتسلیز پیشونبهرنگ رجبی
خانه درختیاندی گریفیتسآنیتا یارمحمدی
پاستیل‌های بنفشکاترین اپلگیتآناهیتا حضرتی
خطای ستارگان بخت ماجان گرینمیلاد بابانژاد و
الهه مرادی
شگفتیآر. جی. پلاسیوپروین علی‌پور
خاطرات یک بچه‌ی چُلمَنجف کینیتبسم آتشین‌جان
دختری که ماه را نوشیدکلی بارن هیلفروغ منصور قناعی
داستان‌های خوب برای دختران بلندپروازالنا فاویلی و
فرانچسکا کاوالو
امید سهرابی نیک و آرزو گودرزی

 

همانطور که اشاره شد هوشنگ مرادی کرمانی سه کتاب در میان آثار پرفروش دارد و این نشان از میزان محبوبیت این نویسنده در میان کودک و نوجوانان دارد.

گفتنی است نشر زنبور نیز در ماه گذشته بسیار پرکار بوده و کتاب‌های خلاقانه‌ای را ترجمه کرده است. از جمله این کتاب‌ها می‌توان به «با ذره‌ بین بدنت رو ببین» و «مجموعه داستان‌های بوستان و گلستان» اشاره کرد.

 

کتاب مورد علاقه شما در این لیست جای داشت؟ نام آخرین کتابی را که خوانده‎‌اید برای ما بنویسید …

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.