پیشنهاد وزیر بهداشت برای تعویق یک ماهه آزمون سراسری ۹۹

وزیر بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی با انتشار یادداشتی اینستاگرامی، تعویق یک‌ ماهه آزمون سراسری سال ۹۹ ورود به دانشگاه‌های کشور را پیشنهاد کرد.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایرنا، در ادامه مطلب روز دوشنبه «سعید نمکی» آمده است: امروز عصر مجدد با حضور ریاست محترم کمیسیون‌های آموزش و بهداشت و درمان و تعدادی از نمایندگان محترم مجلس و همچنین وزیر محترم علوم و رییس سازمان سنجش جلسه‌ای داشتیم؛ وزیر محترم علوم و رییس سازمان سنجش اعلام کردند که اجرای پروتکل‌های سختگیرانه در این زمان باقی‌مانده میسر نیست؛ مگر این که دستورالعمل‌ها برای برگزاری آزمون سراسری تغییر کند.

«در این جلسه اعلام کردم به عنوان وزیر بهداشت و متولی سلامت این کشور، قطعاً سلامت فرزندانمان برای ما در اولویت است و از این پروتکل‌های سختگیرانه کوتاه نخواهم آمد که رییس محترم کمیسیون های آموزش و بهداشت نیز در این مورد کاملاً همراه و موافق بودند.»

وزیر بهداشت افزوده است: به مسؤولان برگزاری کنکور اعلام کردم اگر واقعاً نمی‌توانید این دستورالعمل‌ها را بدرستی اعمال کنید، با برگزاری کنکور در این تاریخ مخالفم و تأکید می‌کنم که کنکور را به زمانی موکول کنید که بتوانید از لحاظ فضا و امکانات تمام ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت را فراهم کنید.
نمکی در ادامه این مطلب آورده است: ‌پیشنهاد وزارت علوم، تعویق یک‌ماهه برگزاری کنکور سراسری بود که قرار شد در ستاد ملی کرونا مطرح شود.

در همین ارتباط «علیرضا وهاب زاده» مشاور مطبوعاتی وزیر بهداشت، شامگاه دوشنبه با انتشار مطلبی در صفحه شخصی توئیتر خود،‌ با اعلام اینکه کنکور سراسری به تعویق افتاد،‌ به نقل از وزیر بهداشت نوشت: به مسؤولان برگزاری کنکور اعلام کردم اگر واقعا نمی‌شود دستورالعمل‌ها در زمان باقی‌مانده اعمال شود،‌ با برگزاری کنکور مخالفم.
در توییت معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نقل از سعید نمکی آمده است: «آزمون را به تعویق بیاندازید تا بتوانید از لحاظ فضا و امکانات تمام ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغی را فراهم کنید.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.