پیش ثبت‌نام پایۀ اول ابتدایی در مدارس شاهد تا ۱۷ خرداد ادامه دارد

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری مهر، خانواده‌های متقاضی برای پیش ثبت‌نام فرزندان خود باید با ورود به سامانه سجا به‌ نشانی saja.medu.ir نسبت به پیش‌ثبت‌نام فرزندانشان اقدام کنند.

پس از اتمام مهلت پیش‌ثبت‌نام، افرادی که امتیاز لازم را کسب کرده باشند، برای ارائۀ مدارک و تکمیل مراحل ثبت‌نام به مدرسه خواهند رفت.

شرایط ثبت‌نام

الف. احراز شرایط علمی.
ب. کسب امتیاز لازم.
ج. ثبت‌نام دانش‌آموزان در پایۀ دهم منوط به کسب شرایط ورود به شاخه و رشته‌ مورد نظر بدون در نظر گرفتن اولویت دانش‌آموز برای ثبت‌نام در فرم شماره ۷ هدایت تحصیلی به‌علاوۀ شرایط علمی ورود به پایۀ دهم و کسب امتیاز لازم است.
د. در صورتی که دانش‌آموزی به‌علت غیبت موجه موفق به شرکت در امتحانات خردادماه نشده باشد ادامه تحصیل وی منوط به احراز شرایط علمی با احتساب نمرات امتحانی شهریور است.
ه. دانش‌آموزان پایه ششم با اولویت ایثارگری در صورتی که حداکثر در دو درس موفق به کسب مقیاس خوب و مابقی خیلی خوب در خرداد ماه ۹۹ شده باشند می‌توانند ثبت‌نام موقت در پایه هفتم در سامانه سجا را انجام دهند.
و. ادامه تحصیل دانش‌آموزان ابتدایی در صورتی که دو درس از موارد ارزشیابی آن‌ها خوب و مابقی خیلی خوب باشد بلامانع است.
ز. ثبت‌نام دانش‌آموزان قبولی خرداد در پایه سوم دورۀ اول ابتدایی مدارس شاهد برای ورود به پایۀ چهارم دورۀ دوم ابتدایی در مدرسه دیگر شاهد در همان منطقه ادامه تحصیل محسوب شده و نیاز به امتیازبندی مجدد ندارد.
ط.. ادامه تحصیل دانش‌آموزان میان‌پایۀ دورۀ اول و دوم متوسطه در صورتی که در یک درس فاقد حدنصاب علمی تعیین‌شده باشند با تأیید مدیر آموزشگاه و رعایت سایر مقررات بلامانع است.
ظ.. دانش‌آموزان دورۀ دوم متوسطه با اولویت ایثارگری چنانچه حداکثر در دو درس کمتر از حدنصاب را کسب کنند می‌توانند در مدارس شاهد ثبت‌نام کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.