چیزهایی که در زندگی از پول درآوردن هم با ارزش‌ترند

همۀ ما در موقعیتی قرار داریم که تنها موضوعی که روی آن تمرکز کرده‌ایم، رسیدن به خروارها پول است!

0
اشتباه نکنید ما می‌دانیم که امروزه اولویت هر کسی برای داشتن یک زندگی بهتر پول است.

همۀ ما برای زنده ماندن و داشتن یک زندگی مرفه نیاز به پول در آوردن داریم. بدون کسب درآمد شما چیزی برای خوردن، سقفی برای زندگی کردن و یا حتی داشتن چیزهایی که شما را خوشحال می‌کند، ندارید!

اما اگر از آن دسته اشخاص هستید که وسواس فکری برای پول در آوردن پیدا کرده‌اید و این موضوع برایتان تبدیل به چالشی شده که شما را عذاب می‌دهد؛ ما در این مقاله قصد داریم تا چیزهایی را به شما معرفی کنیم که نسبت به پول ارزش خیلی بالاتری در زندگیتان دارند.

امروزه همۀ ما در موقعیتی قرار داریم که تنها موضوعی که روی آن تمرکز کرده‌ایم، رسیدن به خروارها پول است!

بارها شده که برای حفظ جایگاه شغلی خود و داشتن یک منبع مالی از علایق خود دست کشیده‌اید و یا حتی به وضعیت جسمانی و اهمیت رابطه‌ای که در آن قرار دارید توجه نکرده‌اید.

جالب است بدانید که طبق تحقیقاتی که روانشناسان انجام داده‌اند داشتن روابط اجتماعی مستحکم و قوی بیشتر از پولدار بودن سلامت روانی شما را تضمین می‌کند و باعث می‌شود که شما خوشحال‌تر باشید.

درست است که پول مهم‌ترین رکن زندگی است و متاسفانه تمام انتخاب‌ها و تصمیمات شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، اما در ادامه به شما ثابت خواهیم کرد که این روش درستی برای زندگی کردن نیست.

اگر دچار این روزمرگی هستید این جمله را فراموش نکنید:

پول تنها چیز مهم در زندگی ما نیست و خیلی چیزها هستند که از پول درآوردن در زندگی مهم‌ترند!
شما در زندگی خود به چه موضوعاتی اهمیت می‌دهید؟

 

۵ چیز که شما باید بیشتر از پول برای آن‌ها ارزش قائل شوید!

 

۱-سلامتی

حتماً به این موضوع فکر می‌کنید که وقتی پول نباشد چگونه می‌توانید از پس خرج و مخارج درمان بربیایید! اما واقعیت این است که پول نمی‌تواند سطح سلامت شما را با توجه به رژیم غذایی نادرست و زندگی پشت میزنشینی این روزها و مصرف مشروبات الکلی و سیگار کشیدن، بالا ببرد.

وقتی شما آرامش روانی داشته باشید و به اصطلاح سلامت باشید ریسک ابتلاء به انواع سرطان‌ها بسیار کاهش پیدا می‌کند، انرژی بیشتری دارید، ذهن شما باز خواهد بود و خلاقیت خواهید داشت و می‌توانید موفقیت بیشتری کسب کنید.

در نظر داشته باشید که فردی دارای ثروت و مکنت زیادی باشد، ولی همین شخص به یک بیماری لاعلاج مبتلا شود و در بستر بیماری به تنهایی درد و رنج بکشد، آیا باز هم به محاسبه اموال خویش فکر می‌کند؟ آیا برای چنین شخصی اهمیت دارد که در طی این ماه چقد درآمد داشته است؟

سلامتی

۲-جامعه و خانواده

اکثر والدین می‌خواهند که فرزندانشان در قیاس با بچگی خود زندگی بهتری داشته باشند. ولی زمانی که تمام وقت شما در جهت کار بیشتر برای پول بیشتر باشد نمی‌توانید در منزل و کنار خانواده‌تان حضور داشته باشید و متحمل هزینه‌های معنوی زیادی خواهید شد تا این کمبود را جبران کنید. برخی اشخاص فکر می‌کنند که با پول درآوردن و فراهم کردن امکانات بیشتر می‌توانند همسر و فرزندشان را راضی کنند؛ ولی آنچه خانواده حقیقتاً احتیاج دارد، حضور خود شماست.

شاید اگر صبح نیم ساعت زودتر بیدار شوید و سر کار بروید، بتوانید بعد از پایان روز کاری مستقیماً به منزل برگردید و در کنار خانواده‌تان باشید.

زمانی که خانواده‌تان منتظر برگشت شما هستند و شما تا دیرهنگام در محل کارتان مانده‌اید، بعنوان شخصی «سخت کوش» شناخته نخواهید شد. در واقع مفهوم این رفتار آن است که شما فاقد توانایی مدیریت زمان، بازدهی و معلوم کردن حدومرز هستید. زمانی که عادات جدیدی برای خودتان انتخاب کنید و در عمل به آن‌ها پایبند بمانید، هم افزایش درآمد خواهید داشت و هم زمان بیشتری را با خانواده سپری خواهید کرد.

پیشنهاد گاج مگ: ما عاشق چه کسی می‌شویم؟

در رابطه با جامعه هم باید بدانید که تعامل شما با دوستانتان و حتی همسایه‌ها و داشتن حال خوب شما باعث سلامتی و حمایت جامعه از شما خواهد شد.

تصور کنید که خستگی مفرط شما باعث شود که دیگر زمانی برای گذراندن وقت با دوستانتان نداشته باشید و یا پشت ترافیک و هنگام رانندگی عصبانی باشید، همین موضوعات باعث می‌شود تا روز خود را خراب کنید.

جامعه

۳-زمان

ما در لحظه زندگی می‌کنیم، زمان ۲ برابر نمی‌شود، نمی‌توانید آن را قرض بگیرید و یا وقتی از دست رفته جبرانش کنید.

شما فقط می‌توانید که زمان را بگذرانید و کیفیت آن بسته به اعمال و رفتار شما دارد.

زمان تنها منبع محدود برای انسان است و اهمیت زیادی دارد که شما بیشتر زمان خود را برای خودتان و روحتان خرج کنید و این شرایط مستلزم آن است که مدیریت زمان را بلد باشید.

وقتی بتوانید زمان خود را مدیریت کنید، استرس کم‌تری دارید، مطمئن هستید که بهترین کار را در کوتاه‌ترین زمان انجام داده‌اید و در این صورت اشتباه کم‌تری رخ می‌دهد و شما پرخاشگر و عصبی نمی‌شوید.

مدیریت درست زمان فرصت‌های بیشتری را برای شما فراهم می‌کند و به شما این توانایی را می‌دهد که روی موضوع اصلی تمرکز کنید و همین موضوع باعث می‌شود که شما زندگی بهتر و شادتری داشته باشید.

زمان

۴-احترام

احترام تمام آن چیزیست که هر انسانی در طول زندگی به آن نیاز دارد و به دنبال آن است.

در واقع شما نمی‌توانید احترام اطرافیان را برای خود بخرید و همین موضوع باعث می‌شود که احترام ارزش خیلی بالاتری نسبت به پول داشته باشد.

اعتماد، امنیت، سلامت و آسایش احساساتی هستند که به سبب احترام متقابل در انسان ایجاد خواهند شد.

توجه داشته باشید که افراد زمانی به شما احترام می‌گذارند که شما به خودتان احترام بگذارید. احترام به خودتان به این معنی است که شخصی صادق باشید، به صحبت‌های دیگران با دقت گوش کنید و مسئولیت پذیر باشید. همچنین به این معناست که اطراف خود را با اشخاصی که انرژی مثبت دارند و شما را حمایت می‌کنند پر کنید و با مردم همانگونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند.

در نهایت برای اینکه شخصی شاد و موفق باشید بسیار مهم است که از نظر دیگران فرد قابل احترامی باشید.

احترام

۵-آرامش درونی و ذهنی
شاید بعضی به غلط تصور کنند پول می‌تواند به همراه خود آرامش را به ارمغان آورد.

ولی آرامش ذهنی و خوشبختی چیزهایی هستند که ازاحساس بر می‌آیند. یک نفر در اوج ثروت، همچنان حس بدبختی و پوچی می‌کند. یک نفر نیازمند است ولی در یک زندگی متوسط حس خوشایندی دارد. آنچه سبب خوشبختی یکی و بدبختی دیگری می‌شود، پول نیست. بلکه حس درونی و نگاه ما نسبت به زندگی است.

آرامش درونی و ذهنی

کلام آخر

داشتن اعتقاد و باور، یکی از ارکان مهم در تحقق اهداف و آرزوهای ما است. اعتقاد یعنی باور و اطمینان ما؛ هر چه قدر اعتقاد داشته باشیم، همان قدر دریافت می‌کنیم؛ به بیان دیگر، بر حسب توقعات و خواسته‌هایمان به ما نعمت داده می‌شود.

چنانچه اعتقاد نداشته باشید، هیچ اتفاقی برای شما نمی‌افتد. باید عقیده کنید که خداوند از راه‌های عجیب و غریب که حتی فکرش را هم نمی‌کنید، شما را به اهداف‌تان می‌رساند.

پس سعی کنید برای روحتان هم ارزش قائل باشید.

 

انعطاف پذیری باعث می‌شود که ایده‌های تازه‌ای پیدا کنید و به نتایج و موفقیت‌های بهتری برسید. «آنتونی رابینز»

 


منبع: johnrampton

مترجم: عارفه حقیقی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.