چه کتاب‌هایی برای افزایش اطلاعات عمومی مناسب هستند؟

2
چه کتاب‌هایی را برای افزایش اطلاعات عمومی بخریم؟
این نوع از کتاب‌ها را می‎توانید در زمینه‌های مختلف خریداری نمایید. برخی از آن‌ها به مجموعه‎ای از علوم پرداخته و برخی دیگر دانش عمومی شما را در زمینه‌های خاص افزایش خواهند داد.
به این نکته توجه داشته باشید، منظور از اطلاعات عمومی این نیست که در همه زمینه‎ها حرفی برای گفتن داشته باشید. شما آنقدر می‎دانید که دیگران نمی‏‌توانند در حوزه‎های مختلف به راحتی شما را فریب دهند.

در واقع هر بار که کتابی را مطالعه می‎کنید، در حال افزایش اطلاعات عمومی خود هستید. ممکن است در یک زمینه، تخصصی عمل کنید  و در زمینه‌های دیگر تنها اطلاعات لازم را کسب نمایید.

قبل از اینکه بخواهید شروع به مطالعه کتاب برای افزایش اطلاعات عمومی خود نمایید، مشخص کنید که چرا می‎خواهید این کار را انجام دهید. آیا قصد دارید در یک مسابقه شرکت کنید و یا می‎خواهید در دنیا کور و کر زندگی نکنید؟ پاسخ به این سوال مشخص می‌کند که  باید به دنبال مطالعه چه کتاب‌هایی باشید.

برخی کتاب‌ها به منظور بالا بردن اطلاعات عمومی به‌صورت سوال و جواب طراحی شده‌اند، نمی‎توان گفت جذابیتی در آن‌ها وجود ندارد. با این حال، آن‌ها بیش‌تر شبیه پرسش‌نامه و امتحان هستند تا کتاب و این امر برای افراد زیادی جذاب نخواهد بود. اینکه بدانید جان اف. کندی در چه سالی ترور شد، خوب است، اما جذاب‎تر این است که بدانید چرا و چگونه ترور شد.

با خواندن این کتاب‌ها اطلاعات عمومی تاریخی خود افزایش دهید.

طهران قدیمکتاب‎های تاریخی از آن دست کتاب‌هایی است که حتما یک جلد از آن‌ها در هر خانه‎ایی پیدا می‎شود. علت اینکه افراد به خواندن مطالب تاریخی علاقه دارند، این است که در آن‌ها ردپایی از قصه و داستان‌پردازی دیده می‎شود.” طهران قدیم” در پنج جلد، اطلاعات جامع و معتبری از زندگی شهری و اجتماعی تهران را در اختیار مخاطب قرار خواهد داد.

“جعفر شهری” نویسنده کتاب سعی کرده است به کوچک‌ترین جزئیات دقت کند، به همین دلیل با مطالعه این کتاب با آداب و رسوم تهرانی‎ها و همچنین غذاهای سنتی آن‌ها آشنا خواهید شد. اگر به تاریخ تهران علاقمند هستید، این کتاب اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار خواهد داد.

دو قرن سکوت

دو قرن سکوت، از دیگر کتاب‎هایی است که مطالعه آن به شما پیشنهاد می‏شود. با مطالعه این کتاب به قسمتی از تاریخ ایران سفر می‎کنید که اعراب بیش از دو سده بر آن حکومت داشتند. روایت از فروپاشی سلسله ساسانیان و حمله اعراب به ایران آغاز خواهد شد.
در این کتاب به سکوت نویسندگانی که از وقایع ریز و درشت آن زمان گذر کرده‎اند نیز پاسخ داده می‎شود. زمانی که به سراغ کتاب‎های تاریخی می‎رویم، صحت و سقم مطالب آن از اهمیت خاصی برخوردار است، چرا که به راحتی می‎توان وقایع را براساس منافع خاصی تغییر داد. اما نویسنده کتاب “استاد عبدالحسین زرین کوب” به اندازه کافی شناخته‏‌شده هستند. ایشان سواد و دانش لازم در این زمینه را داشته و با تحقیق و بررسی کتاب خود را نگارش کرده‌اند.

 

 برای افزایش اطلاعات عمومی جغرافیا و نجوم چه کتاب‌هایی را مطالعه کنیم؟

قشقاییبا مطالعه کتاب “قشقایی‌ها” می‌توانید اطلاعات خوبی در زمینه جغرافیای ایران کسب نمایید. نویسنده کتاب عکاس ایرانی “نصرالله کسرائیان” است.
در این کتاب مجموعه‌ای از عکس‌های ایل قشقایی را خواهید دید. در این ایل مردمانی با ریشه عرب، کرد، لر و ترک دیده می‎شود، اما  خود آنها معتقد می‌گویند مردمانی با ریشه ترکی هستند و به زبان ترکی آغوز غربی حرف می‎زنند.
ایل قشقایی را در استان فارس بیش از هر جایی دیگری خواهید یافت. در چهار محال بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، استان مرکزی و اصفهان نیز ردپایی از آن‌ها دیده می‎شود.
زندگی عشایری با طبیعت، حیوانات و صنایع دستی منحصربه‌فرد آن‌ها گره خورده است. بنابراین در کتاب ” قشقایی‌ها” باید منتظر دیدن عکس‌های بی‌نظیری از آن‌ها بود.

خرید کتاب “قشقایی‌ها” با تخفیف از گاج مارکت

مکان ما در جهان

 

آسمان و ستارگان از همان ابتدا برای بشر جذاب و در عین حال ناشناخته بود. شاید انسان هرگز گمان نمی‎کرد که زمانی بتواند قسمتی از آسمان را برای خود داشته باشد.
اما حالا به کمک علم و تکنولوژی کار به جایی رسیده است که صحبت از زندگی کردن بر سیاراتی غیر از زمین است.

کتاب ” مکان ما در جهان” سعی کرده است اطلاعات نجومی را با زبانی ساده به مخاطبان خود ارائه دهد.
این کتاب به قلم “سان کواک” نوشته شده است. در این کتاب با اصول پایه و ابتدایی علم ستارگان آشنا خواهید شد. اگر به نجوم و علم آن علاقمند هستید، مطالعه این کتاب اطلاعات عمومی شما را در این زمینه بالا خواهد برد.

 

 

کتاب برای افزایش اطلاعات عمومی سیاسی

چرا ملت ها شکست میخورند

علوم سیاسی نیز از آن دست علومی است که طرفداران خاص خود را دارد. اگر در این زمینه می‎خواهید اطلاعات خود را بالا ببرید، می‌‏توانید کتاب ” چرا ملت‌ها شکست می‌خورند؟” را مطالعه نمایید.
با مطالعه این کتاب درمی‎یابید که چگونه اقتصاد می‌تواند ضامن بقاء و یا افول یک نظام باشد. این کتاب به شما می‌گوید که قدرت اقتصادی بر روی قدرت سیاسی تا چه اندازه تاثیرگذار است.

نکته جالب این است که قدرت سیاسی برآمده از اقتصاد، خود منجر به ایجاد یک قدرت اقتصادی دیگر خواهد شد. این سیکل و چرخه مدام در حال اجرا شدن است.
“دارن عجم اوغلو و جیمز رابینسون”، نویسندگان کتاب سعی کرده‌اند تا ریشه‌های فقر یک ملت را بررسی کنند. برای اینکه کتاب تنها مختص به مخاطب خاص نباشد، داستان‎هایی از افول و شکل‌گیری دولت‌ها در آن ذکر شده است که بر جذابیت موضوع افزوده است.
در هر حال مطالعه این کتاب به افرادی که به سیاست و اقتصاد علاقمند هستند، پیشنهاد می‌شود.

 

پیشنهاد گاج‌مگ: معرفی بهترین رمان‌های سال برای بزرگسالان

آچار سیاست

 

 

“آچار سیاست” از دیگر کتاب‎هایی است که می‎تواند در این زمینه اطلاعات عمومی شما را بالا ببرد. در واقع این کتاب برای آن دسته از افرادی مفید است که به نظریه‎های سیاسی و بررسی آن‌ها علاقه دارند.
سیاست مانند مذهب، به راحتی با کلمات بازی خواهد کرد و معانی آن‌ها را در جهت منافع خود تغییر می‎دهد. گاهی با یک کلمه سر کسی را می‏زنند و گاهی با همان کلمه برای کسی سر می‎دهند.

این کتاب به شما کمک می‎کند تا بتوانید مفاهیم سیاسی را راحتر درک کنید تا با شنیدن هر حرف و تفسیری تسلیم نشوید.
این کتاب به قلم «جولین فلاندرز» به رشته تحریر درآمده و در آن ۱۰۰ نظریه سیاسی و کلیدی مورد بررسی قرار گرفته است.

 

 

 

با مطالعه این کتاب‌ها اطلاعات عمومی خود را در زمینه عکاسی بالا خواهید برد.

عکاس خلاق

 

عکاسی از جمله رشته‎های پرطرفدار هنری است که شاید بتوان گفت قدرت جاودانگی دارد. افراد زیادی به این رشته علاقمند هستند. برخی آن را به صورت حرفه‎ایی دنبال کرده و برخی دیگر از روی سرگرمی.
در هر حال اگر می‌‏خواهید در این زمینه کمی به دانش و اطلاعات شما افزوده شود، شاید بهتر باشد مطالعه کتاب “عکاس خلاق” را آغاز کنید. این کتاب به شما کمک می‎کند تا بتوانید بهتر از دیگران دنیا و پدیده‎های آن را ببینید و ثبت کنید.
دوربین عکاسی از بایدهای این شغل است، اما همه عکس‎ها و همچنین عکاس‌ها جاودوانه نخواهند شد.

اگر در این هنر خلاقیت، ریسک، شجاعت و صبر نداشته باشید، نمی‎توانید پا به دنیای جدیدی بگذارید. این کتاب نوشته “کاترین اندرسون” است. با مطالعه آن‌ها به نکاتی پی خواهید برد که شاید تاکنون به آن‌ها توجهی نکرده باشید.

 

 

خرید کتاب “عکاس خلاق” با تخفیف از گاج مارکت

حتما عکس دیگری هم هست
اگر به گرفتن عکس ماندگار علاقه دارید کتاب ” حتما عکس دیگری هم هست” می‎تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در این کتاب ۶۶ کارت پستال از نویسندگان مشهور جهان گردآوری شده است.
کارت پستال‌ها همراه با نوشته‌های کوتاهی از نویسندگان ایرانی همراه است. این مجموعه به همت”مهرداد اسکویی” گردآوری شده است. ” حتما عکس دیگری هم هست”  به ما یادآوری می‎کند تا نگاهی دقیق‎تر به عکس‎ها و وقایع پیرامون خود داشته باشیم.
عکس به طور باورنکردنی، بیشتر از متن می‎تواند پیامی را به مخاطب منتقل کند. این مجموعه شما را با نویسندگان و عکاسان مشهور آشنا خواهد کرد.

 

خرید کتاب “حتما عکس دیگری هم هست” با تخفیف از گاج مارکت
اطلاعات عمومی خود را با مطالعه کتاب‌های زندگینامه افزایش دهید.  

حرمسرای قذافی

 

زندگی‌نامه‎ها از جمله کتاب‌های جذابی هستند که به شیوه‎ایی داستان گونه، واقعیات را برای شما بیان خواهند کرد. ذهن به‎گونه‎ایی است که وقایع و اطلاعات را در قالب قصه بهتر به خاطر می‎سپارد.
در این زمینه انتخاب‎های بسیار زیادی خواهید داشت، اما شاید آگاهی از زندگی افرادی که واقعیت‎ آن‌ها همواره در پرده‎ایی از ابهام بوده است، جذابیت بیشتری داشته باشد. “حرمسرای قذافی” یکی از این کتاب‌ها است.
داستان‎های زیادی از این مرد به گوش رسیده است. حالا پس از سرنگونی او، برخی واقعیات زندگی این سیاستمدار در اختیار عموم قرار گرفته است.
شاید کتاب تلخی باشد، با این حال آگاهی از رفتارهای یک سیاستمدار که به دیکتاتور زمان خود معروف است، ذهن را قلقلک می‎دهد. این کتاب، زندگی‎نامه زنی به نام ثریا است. “حرمسرای قذافی” نوشته یک خبرنگار فرانسوی به نام” آنیک کوژان” است.

 

 

خرید کتاب “حرمسرای قذافی” با تخفیف از گاج مارکت

زنده ام که روایت کنم
” زنده‎ام که روایت کنم” از دیگر کتاب‎هایی است که می‎تواند برای شما جذاب باشد. اگر به ادبیات جهان علاقمند هستید، در این کتاب می‎توانید سرگذشت نویسنده معروف کلمبیایی گابریل گارسیا مارکز را مطالعه نمایید.
از گابریل گارسیا به عنوان یکی از نویسنده‎های شاخص قرن بیستم یاد می‎شود. آثار او به بیش از سی زبان در سراسر دنیا ترجمه شده است. از جمله آثار مشهور و خواندنی این نویسنده برجسته می‎توان به “صد سال تنهایی” اشاره کرد.
این کتاب بیش از ۳۰ میلیون نسخه در سراسر دنیا فروخته شده است. عشق در زمان وبا، ساعت شوم، از عشق و شیاطین دیگر، پرندگان مرده، سرگذشت یک غریق، هفده انگلیسی مسموم و کسی به سرهنگ‌نامه نمی‌نویسد از جمله کتاب‌های مطرح این نویسنده هستند.

 

 

کتاب برای افزایش اطلاعات عمومی روانشناسی

لطفا گوسفند نباشیدروانشناسی یکی از رشته‎های محبوبی است که افراد زیادی را به خود جلب کرده است. اگر اهل مطالعه باشید، حتما یک کتاب روانشناسی در مجموعه کتاب‎های خود خواهید داشت.کتاب‎های زیادی در این زمینه تالیف شده‎اند. مطالعه هر کدام از آن‌ها باعث افزایش اطلاعات عمومی خواهد شد. ” لطفا گوسفند نباشید” از جمله کتاب‌هایی است که در این زمینه موفق عمل کرده است.
“محمود نامنی” نویسنده این کتاب سعی دارد تا به مخاطب کمک کند تا درک درستی از خود داشته باشد.

شاید با مطالعه این کتاب همه چیزی که در پی آن هستید را بیابید. در هر حال با مطالعه هر کتاب، حتما چیز تازه‎ایی یاد خواهید گرفت.
جملاتی که در این کتاب استفاده شده است، به معنای واقعی شما به فکر فرو خواهد برد. برای مثال به این جمله‌ها توجه کنید.” ارزش شما بیش از آن است که تصور می‎کنید، تنها مشکل این است که این حقیقت را کسی به شما نگفته.” و یا ” اندیشه حقیر انسان را حقیر نگه می‌دارد.” و یا ” هرگز نگذارید اعمال شما به عادت تبدیل شود، زیرا طراوت اعمال را از شما گرفته و به شما آسیب میرساند، هرگز نگذارید عادات بر شما حاکم شوند.” با مطالعه این کتاب یاد می‎گیرید که انسان ارزشمندی باشید.

پیشنهاد گاج‌مگ: معرفی کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز

چگونه به استقبال بطالت برویم

 

 

چگونه به استقبال بطالت برویم” از دیگر کتاب‌هایی است که مطالعه آن می‎تواند جذاب باشد و بر اطلاعات عمومی شما در این زمینه بیافزاید.
در این کتاب نویسنده از مخاطب می‌خواهد تا حس کنجکاوی خود را پرورش دهد.
شکی نیست که در زندگی امروز، مشغله و مشکلات زیادی وجود دارد. با این حال از مخاطب درخواست می‎شود تا از ساعات کوتاه بیکاری خود نهایت استفاده و در عین حال لذت را ببرد. ” چگونه به استقبال بطالت برویم” به قلم  “ایوا هافمن” به رشته تحریر درآمده است.

 

 

 

 

خرید کتاب “چگونه به استقبال بطالت برویم” با تخفیف از گاج مارکت
از کجا کتاب برای افزایش اطلاعات عمومی بخریم؟

اگر به دنبال خرید کتاب‌هایی هستید که بواسطه آن‌ها بر اطلاعات عمومی شما افزوده شود، گاج مارکت فروشگاهی است که این فرصت را  در اختیار شما قرار خواهد داد. در این فروشگاه می‎توانید به سراغ کتاب‎هایی بروید که ذهن فرزند خود را  نیز پویا و فعال نگه دارید.
با مراجعه به سایت، به صورت اینترنتی می‎توانید کتاب مورد علاقه خود را در زمینه‎های مختلف خریداری نمایید. بنابراین دیگر لازم نیست نگران بعد مسافت باشید. کافی است کتاب مورد نظر خود را انتخاب کرد تا با یک کلیک آن را در محل مورد نظر در یافت نمایید.

خرید بهترین کتاب‌ها برای افزایش اطلاعات عمومی با تخفیف از گاج مارکت
2 نظرات
  1. زیتون می گوید

    سلام.وبسایت خیلی خوبی دارید.دست گلتون درد نکنه

    1. حدیث فیض الهی می گوید

      سلام خیلی ممنون مقاله‌های زیادی توی وبسایت هست و خوشحال میشیم نظرت رو بهمون بگی 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.