کنکور در زمان مقرر برگزار می‌شود

در خصوص زمان برگزاری سایر آزمون‌ها نیز بعدها با توجه به شرایط کشور از نظر شیوع کرونا تصمیم‌گیری خواهد شد.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزار ایسنا، دکتر علی اکبر حق دوست در حاشیۀ برگزاری اجلاس معاونین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در روز ۳۰تیر  در وزارت بهداشت برگزار شد از افزایش روند فزاینده شیوع بیماری کرونا ویروس طی سه هفتۀ اخیر در کشور خبر داد و گفت: طی این سه هفته تقریبا در هر استان ما حداقل یک شهر یا شهرستان از نظر شیوع این کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفته بود که این وضعیت در حال گذر است. اما طی هشت روز گذشته به صورت کلی در سطح کشور به یک ثبات از نظر شیوع رسیدیم که اگر تمهیداتی که اندیشیده شده است و رعایت فاصله‌ها و سایر مصالح انجام بگیرد و ادامه پیدا کند ما از هفتۀ آینده شاید کاهش علائم بیماری را داشته باشیم.

وی در ادامه در خصوص زمان برگزاری آزمون‌های تابستان امسال و آخرین تصمیم‌گیری‌های وزارت بهداشت نیز گفت: در کل هدف اصلی و اساسی بر این است که ما فشار را برای مردم به حداقل برسانیم و استرس حداقل باشد. در عین حال سلامت دانشجویان و خانواده‌های آن‌ها همچنین اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاهی در اولویت اول قرار بگیرد. بنابراین با رعایت این اصول مایل هستیم آموزش با کیفیت را نیز داشته باشیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه برخی از امتحانات کلیدی هستند و زمان برگزاری آن‌ها قابل تغییر نیست، تاکید کرد: به عنوان مثال آزمون کنکور در ایران و یا پذیرش دستیاری از جمله آزمون‌های حساس و کلیدی هستند و باید با رعایت پروتکل‌ها طبق زمان‌بندی برگزار شوند. البته برگزاری آزمون‌ها فقط مختص ایران نیست، ما مشاهده کردیم در هفته‌های گذشته کشورهایی نظیر چین، ترکیه و افغانستان و همچنین خیلی از کشورها دیگر امتحانات اصلی خود را برگزار کرده‌اند.

دکتر حق دوست تاکید کرد: درخصوص برگزاری سایر آزمون‌های کشور باید رصد کنیم و با توجه به وضعیت در این زمینه تصمیم بگیریم. از آنجا که تغییرات کرونا ویروس به سرعت صورت می‌پذیرد بنابراین تصمیم‌گیری از اکنون برای امتحانات دو ماه آینده کار درستی نیست.

وی ادامه داد: به مردم و دانشجویان قول می‌دهیم که سلامت آن‌ها به عنوان یک اولویت جدی مورد نظر باشد. در عین حال وزارت بهداشت نیز حساسیت خاص خود را در برگزاری آزمون‌ها و کنکور دارد. توقف آزمون ‌ا به معنی تأمین‌نشدن نیروی درمان و بهداشت کشور است که در این روزها سربازان خط مقدم جبهه هستند. در نتیجه با تعاملات نزدیک سعی می‌کنیم کمک کنیم نیازهای نیروی انسانی کشور را در حوزۀ بهداشت و درمان تأمین کنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.