۱۲ درصد دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی گفت: سهم مدارس غیردولتی از ۸ درصد ‌به ۱۲ درصد کل دانش آموزان رسیده است که این سهم به‌غیر از سهم خرید خدمات آموزشی است.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایرنا، مجتبی زینی‌وند با اشاره به اینکه این مدارس با سرمایه‌گذاری مردم تأسیس ‌شده است و سهم عمده‌ای در ارتقای کیفیت آموزشی داشته‌اند، اظهار داشت: تأسیس مدارس غیردولتی یکی از راه‌های افزایش مشارکت مردم در آموزش‌وپرورش است.

وی افزود: ۱۷ هزارمدرسۀ غیردولتی،۱۶ مرکز آموزشی غیردولتی، ۳۲ هزار مرکز پیش‌دبستانی، ۵ هزار مدرسۀ هیات امنایی و ۲ هزار مرکز آموزش از راه دور تحت مدیریت این سازمان اداره می‌شود.

زینی‌وند دربارۀ سهم پرداخت حقوق معلمان گفت: مدارس غیردولتی با پوشش دانش‌آموزی خود بیش از ۵ هزار میلیارد تومان برای دولت صرفه‌جویی داشته است که این سهم به‌ غیر از سهم مکان و تجهیزات است.

رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعۀ مشارکت‌های مردمی با تشکر از رییس سازمان برنامه ‌و بودجه گفت: سهم پرداخت دولت در بیمه‌های نیروهای مدارس غیردولتی از ۷ میلیارد تومان در سال گذشته به ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده و در سال جاری ۲۷ میلیارد تومان کمک فنی و اعتباری به این مدارس اختصاص‌ می‌یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.