۹۰ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله واکسینه شدند

مانی که تزریق واکسن کرونا برای افراد ۱۲ تا ۱۸ ساله از مهرماه آغاز شد، شاید غیرقابل باور بود که در کمترین زمان ممکن تا ۱۵ آبان بیش از ۹۰ درصد دانش‌آموزان برای تزریق واکسن کرونا اقدام کنند. این امر خیلی زود اتفاق افتاد و اکنون شمار زیادی از دانش‌آموزان آماده ورود به کلاس‌های درس هستند.

0

به گزارش گاج مگ، به نقل از خبرگزاری ایرنا، مانی که تزریق واکسن کرونا ( واکسینه ) برای افراد ۱۲ تا ۱۸ ساله از مهرماه آغاز شد، شاید غیرقابل باور بود که در کمترین زمان ممکن تا ۱۵ آبان بیش از ۹۰ درصد دانش‌آموزان برای تزریق واکسن کرونا اقدام کنند. این امر خیلی زود اتفاق افتاد و اکنون شمار زیادی از دانش‌آموزان آماده ورود به کلاس‌های درس هستند.

شروع واکسیناسیون کرونا دانش‌آموزان برای بازگشایی مدارس و حفظ سلامتی و به ایمنی رسیدن قشر فعال در عرصه تعلیم و تربیت از اوایل مهرماه در پایگاه‌های جامع سلامت وزارت بهداشت و از ۱۵ مهرماه ۱۴۰۰ به صورت رسمی این طرح آغاز شد.

اینکه حدود یک ماه از آغاز واکسیناسیون، ۹۰ درصد دانش‌آموزان برای تزریق واکسن کرونا اقدام کردند، جای امیدواری است چون هم نشان می‌دهد دانش‌آموزان برای سلامتی خود اهمیت قائل هستند و هم از آموزش غیرحضوری و مدرسه آنلاین خسته شده‌اند و تمایل زیادی برای بازگشایی مدارس دارند.

البته در این میان والدین دانش‌آموزان نیز نقش مهمی در واکسیناسیون فرزندان خود داشتند چون حفظ سلامتی آنها و ایمنی در برابر ویروس کشنده کرونا برای آنها نیز دارای اهمیت خاصی بود، چون طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش واکسیناسیون آنها اختیاری و با اجازه والدین صورت می گیرد.

به همین منظور اعظم گودرزی سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین اقدامات برای تزریق واکسن کرونا به دانش‌آموزان سراسر کشور اینگونه توضیح داد و گفت: تا ۱۵ آبان ماه به عنوان جدیدترین آمار وزارتخانه برای تزریق واکسن کرونای دانش‌آموزان، تاکنون ۹۰.۱۹ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند که این آمار پنج میلیون و ۷۳۰ هزار و ۵۷۶ دانش‌آموز را شامل می‌شود.

وی تصریح کرد: همچنین ۳۵.۲۹ درصد دانش‌آموزان در این رده سنی دز دوم واکسن را تزریق کرده‌اند تا از این طریق ایمنی خود را در برابر ویروس کرونا افزایش دهند و هم زمینه سلامتی بیشتر آنها فراهم شود.

گودرزی آمار دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله برای تزریق واکسن کرونا را ۶ میلیون و ۳۰۵ هزار نفر دانست و اظهار داشت: برای این دانش‌آموزان از واکسن سینوفارم استفاده شد و خوشبختانه تاکنون عوارضی برای دانش‌آموزان این رده سنی در کشور را نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: برای حدود ۱۰  درصد دانش‌آموزان باقیمانده که تاکنون برای تزریق واکسن کرونا اقدام نکرده‌اند، همچنان تعدادی از پایگاههای تجمیعی وزارت آموزش و پرورش و مراکز جامع سلامت وزارت بهداشت فعال است تا در صورت تمایل این افراد نیز نسبت به واکسینه شدن خود اقدام کنند.

 

۸۵ درصد دانش‌آموزان تهرانی واکسینه شدند

براساس آمارها استان تهران دارای یک میلیون و ۸۶ هزار دانش‌آموز در رده سنی ۱۲ تا ۱۸ سال است که تاکنون براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش کار واکسیناسیون این افراد نیز به صورت جدی در حال پیگیری است.

سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: آماری که از دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال شهر تهران موجود است، ۸۵.۸۱ درصد دز اول با آمار ۴۵۴ هزار و ۴۷۲ نفر نسبت به واکسینه شدن خود اقدام کرده‌اند.

وی اظهار داشت: همچنین ۳۸.۶۶ درصد از دانش‌آموزان شهر تهران تاکنون دز دوم واکسن کرونای خود را تزریق کرده‌اند، البته تزریق دز دوم برای همه دانش‌آموزان در حال انجام است.

براساس آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون ۵۵ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۵۳۳ نفر دُز اول، ۴۲ میلیون و ۱۸۳ هزار و ۴۶۸ نفر دُز دوم و ۴۲۱ هزار و ۳۹۹ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۹۸ میلیون و ۱۸۱ هزار و ۴۰۰ دُز رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.