معرفی بازی Assassin’s Creed:Origins

0

در سال‌های اخیر بی شک عنوان Assassin’s Creed به یکی از موفق‌ترین و پرطرفدارترین فرانچایزهای کمپانی یوبی‌سافت بدل شده است، که هر ساله با انتشار نسخه جدید این بازی عده عظیمی از طرفداران گیم را به سمت خود جذب می کند.

اما سوال اینجاست که آیا Assassin’s Creed Origins نیز می‌تواند همانند عناوین قبلی این فرانچایز محبوب و قدرتمند ظاهر شود؟

تقریبا به مانند اکثریتِ قریب به اتفاق عناوین سالانه، Assassin’s Creed نیز در ورطه‌ی تکرار افتاد و این تکرار صرفا در ماهیت و درون‌مایه نبود، بلکه بازی ایرادات غیرقابل‌کتمانی در حوزه‌ی طراحی مراحل، روایت داستان و البته ابعاد فنی داشت.

در اولین تجربه‌ام از Assassin’s Creed Origins یک کلیدواژه بشدت در حسی که نسبت به بازی داشتم نمایان بود و آن هم تغییر است؛ Origins در عین اینکه کماکان هویت یک Assassin’s Creed را داراست اما بخوبی توانسته که ساختار بازی را همانطور که انتظار می‌رفت دگرگون کند و این تغییر در دو زمینه‌ی رویکرد استفاده از عناصر نقش‌آفرینی و تحولِ سیستم مبارزات نمایان شده است.

نقطه‌ی تمایز Origins دقیقا در این است که بازی سعی کرده هویت Assassin’s Creedـی خود را حفظ کند و عناصر نقش‌آفرینی نظیر تاثیر Level کاراکتر بر گیم‌پلی، نحوه باز کردن مناطقِ جهان، نحوه‌ی ارتقای کاراکتر، شیوه‌ی ارتقای مهارت‌ها و … را در راستای ارتقای این هویت بکار گیرد. رویکرد بازی در جهان‌باز بودن مثال‌زدنی است، سطح و کیفیت ازادی عملی که شما برای کشف نقاط جدید جهان دارید را هیچ‌کدام از بازی‌های پیشین یوبی‌سافت حتی نزدیکش هم نشده‌اند.

مراحل و ماموریت هایی که در بازی وظیفه انجام آن ها را دارید تمامی ندارد، شما در جهان بی‌کران بازی نقش فردی به نام بایِک را به عهده خواهید داشت،یک جنگجوی بدقیافه اما در عین حال جذاب! یک قهرمان که با تمام قهرمانانی که تا به حال در این مجموعه دیده‌اید فرق دارد اما در عین حال شما را مجذوب خودش می‌کند!

از نکات قابل توجه بازی، تغییر و تحولات مربوط به بخش مبارزه می‌باشد.بازی دارای درجه سختی است و به هر نسبتی که شما این درجه سختی را تعیین کنید قدرت دشمنان می تواند تقویت و یا تضعیف شود. سلاح‌های متنوع و جالبی در این سری استفاده شده است که هر یک ویژگی‌ها و تکنیک‌های مخصوص به خود را برای استفاده دارا هستند. نکته‌ی دیگری که قطعا در هنگام بازی به آن بر خواهید خورد مفهومی به نام Level می‌باشد. هم شما و هم دشمنان دارای Level هستید، در قسمت‌هایی بازی به حدی دشوار می‌شود که از پای درآوردن دشمنانی که حتی یک Level از شما بالاتر هستند نیز برای شما بسیار سخت خواهد بود.

در پایان باید گفت، Assassin’s Creed Origins به قدری در جزئیات متنوع و در کلیات متحول ظاهر شده است، که می‌توان از آن به عنوان یکی از بهترین بازی‌های منتشر شده سال ۲۰۱۷ یاد کرد.

 

پلتفرم :  PC , Xbox One , PS4

 

حداقل سیستم موردنیاز:

  • سیستم عامل: ویندوز ۷، ۸/۱ و ۱۰(تمامی ویندوزها نسخه ۶۴ بیتی)
  • پردازندهIntel Core i5-2400s @ 2.5 GHz یا AMD FX-6350 @ 3.9 GHz
  • کارت گرافیکNVIDIA GeForce GTX 660 یا AMD R9 270 (با ۲ گیگابایت حافظه رم)
  • حافظه رم۶ گیگابایت

سیستم پیشنهادی:

  • سیستم عامل: ویندوز ۷، ۸/۱ و ۱۰(تمامی ویندوزها نسخه ۶۴ بیتی)
  • پردازندهIntel Core i7- 3770 @ 3.5 GHz یا AMD FX-8350 @ 4.0 GHz
  • کارت گرافیکNVIDIA GeForce GTX 760 یا AMD R9 280X (با ۳ گیگابایت حافظه رم)
  • حافظه رم۸ گیگابایت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.