عینک عادی یا هوشمند؟

0

سال‌های متوالی شاهد این بوده‌ایم که شرکت‌های مختلفی همانند گوگل و اسنپ چت تلاش برای ساخت عینک هوشمند داشته‌اند، اما به موفقیت دست نیافته‌اند.

شرکت اینتل عینک هوشمندی ساخته که آنقدر شبیه به یک عینک عادی است که تشخیص آن بسیار دشوار است. این عینک  Vaunt نام دارد و از تکنولوژی بلوتوث، پروژکتور لیزر، حسگرهای حرکتی و یک پردازنده بهره می‌برد و وزنی حدود ۵۰ گرم دارد.

پروژکتور لیزر دارای قابلیت بسیار جذابی است که باعث می‌شود تصویر به صورت مستقیم روی شبکیه‌ چشم شکل بگیرد و شما تصویر را به صورت فوکوس شده ببینید. این پروژکتور لیزر مصرف توان بسیار کمی دارد و قادر است تصویر تک‌رنگ قرمزی با رزولوشن ۴۰۰‍‍‍‍‍‍‍×۱۵۰ پیکسل را  نمایش دهد. اگرچه این عینک هنوز در مراحل اولیه‌ تکامل و پیشرفت بوده، اما جالب است بدانید این عینک می‌تواند موقعیت شما را تشخیص دهد و مثلاً وقتی در آشپزخانه هستید، دستور پخت غذا را نشان دهد یا می‌تواند اعلان‌های موبایل یا تولد اطرافیان‌تان را به شما نشان دهد. همچنین این عینک از طریق حرکاتی مانند اشاره یا تکان دادن سر کنترل می‌شود.

هنوز مشخص نیست چه زمان و چگونه وارد بازار خواهد شد. احتمالاً  اینتل بیشتر مایل است نقش تأمین‌کننده (OEM) این عینک‌ را برای سایر شرکت‌ها داشته باشد تا اینکه خودش مستقیما آن را عرضه کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.