نخستین جشنواره‌ مشترک کودکان ایران و مالزی

0

به مناسبت گرامیداشت انقلاب اسلامی و همزمان با دهه‌ فجر، جشنواره‌ مشترک کودکان ایران و مالزی با عنوان دانش، قصه و جوانان در مالزی برگزار می‌شود.

این جشنواره ۴روزه با رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی با همکاری شورای کتاب کودک و چند نهاد دیگر مالزی در روزهای ۲۱ تا ۲۴ بهمن در گالری پتروساینس کوالالامپور برگزار می‌شود.

علی محمد سابقی رایزن فرهنگی ایران در مالزی در این مورد می‌گوید: “هدف از برپایی این نمایشگاه  تقویت و استحکام روابط میان نسل‌های آتی دو ملت است.”

سابقی با بیان اینکه کودکان امروز رهبران آینده جامعه خواهند بود، تأکید کرد فعالیت‌های فرهنگی در حوزه کودکان بستر رشد ذهنی و شخصیتی آنها را فراهم می سازد.
نمایشگاه تصویرگران کتاب کودک، آشنا کردن کودکان با مبانی نوین علم و فناوری، برپایی کارگاه‌های آموزشی هنرمندان و تصویرگران ایرانی برای هنرمندان مالزیایی از جمله برنامه های این جشنواره است که با گروهی چهار نفره از هنرمندان ایرانی و تعدادی از هنرمندان مالزیایی فعال در زمینه‌ ادبیات و تصویرگری کتاب کودک در کوالالامپور امروز آغاز به کار کرده است. این گروه سه اجرای موسیقی خواهند داشت.

این جشنواره در چهار روز برگزاری خود برنامه‌هایی همچون نمایشگاه تصویرگری کتاب کودک با نمایش آثار هنرمندان تصویرگر مالایی_ ایرانی و برپایی کارگاه‌های آموزشی با حضور هدی حدادی، نسیم نوروزی، کمال طباطبایی و علی بوذری اجرا می‌شود. همچنین برپایی سمینار کتاب کودک با شرکت استادان ایرانی و مالایی، کارگاه آموزشی برای کودکان و نوجوانان جهت آشنایی با علم ریاضی، قصه‌گویی و مسابقه‌ نقاشی نیز در برنامه‌های این همکاری قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.