شیطان‌کوه کجاست؟

0

لاهیجان، عروس گیلان از شهرهای بزرگ و دیدنی شمال ایران است که از سمت شمال به دریای خزر، از شرق به لنگرود، از غرب به آستانه‌ اشرفیه و سیاهکل و از جنوب به دیلمان می‌رسد. این شهر رویایی که قدمتی ۸۰۰ ساله دارد، بخش‌های جذاب گردشگری از جمله استخر لاهیجان، شیطان‌کوه، تله‌کابین، شهربازی و بام سبز  دارد که در فصل‌های بهار و پاییز از زیبایی دوچندانی برخوردار است.

استخر لاهیجان که در گذشته منبعی برای تأمین آب کشاورزی برنج بوده است، اکنون یکی از جذاب‌ترین نقاط گیلان و ایران برای جذب گردشگری است. این استخر که با وسعت ۱۷ کیلومتر و عمق ۴ متر به دستور شاه عباس صفوی ساخته شده، جزیره‌ای را در خود جای داده که در گذشته قصری عظیم برای سکونت پادشاهان صفوی بوده است.

شیطان‌کوه در اصل شاه‌نشین کوه بوده که به مرور زمان به شیطان کوه تغییر نام داده؛ به طوری که با هزار پله شما را به بام سبز متصل می‌کند. حین راه رفتن از این پله‌ها در سمت راست‌تان مناظر زیبای کوهستانی و مزارع زیبای چای لاهیجان را خواهید دید و از سوی دیگر تمام شهر زیر قدم‌های شما خواهد بود.

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این منطقه تله‌کابین لاهیجان است. این تله‌کابین که اولین تله‌کابین مدرن کشور است، مسیر ۱۶۰۰ متری را از میان کوه‌‌های سرسبز شیطان کوه تا قله‌ دیدنی “تاج خروس”، مناظر زیبایی از دشت‌ها، مزارع کشاورزی و روستاهای سرسبز لاهیجان را طی رفت و برگشت ۲۰ دقیقه‌ای به شما نشان می‌دهد تا احساس کنید بر فراز باغات چای به پرواز درآمده‌اید.

بازدید از بام سبز لاهیجان بر هرکس که به عروس گیلان سفر می‌کند، واجب است. بام سبز فضایی مسطح بر فراز شیطان کوه است؛ کوهی که برخلاف اسمش هیچ نشانی از جهنم در آن پیدا نمی‌کنید، بلکه نمایی از بهشت را در آنجا می‌بینید.

اگر به لاهیجان سفر کردید، قدم زدن و شب ‌زنده‌داری بر فراز بام سبز به همراه نوشیدن چای ملس و خوردن کلوچه‌های داغ لاهیجان را از دست ندهید تا سفرتان دو چندان لذت‌بخش‌تر باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.