ماسال؛ شهر آبشارهای بلند

0

بدون شک بیشتر مردم ایران تا کوچکترین فرصتی برای سفر پیدا می‌کنند، شمال کشور را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند. در ادامه قصد داریم یکی از مناطق کمتر شناخته‌شده‌‌ی شمال کشور را معرفی کنیم.

اگر به دنبال رهایی از روزمرگی،دغدغه‌های زندگی شهری و علاقه‌مند به تماشای طبیعت بکر و دست‌ نخورده، کلبه‌های چوبی، اسب‌های وحشی و آبشارهای مرتفع هستید، ماسال بهترین گزینه برای شما است. این شهر زیبا که در قدیم رودکنار نامیده می‌شد، در غرب استان گیلان واقع شده است. ماسال همچون بهشت گمشده‌ای است که دیدن و تماشای جاذبه‌های آن حتی برای کسانی‌که ساکن آن هستند همچنان تازه و شگفت‌آور است.

یکی از بهترین مناطق برای برای اقامت در ماسال روستای ییلاقی اولسبلنگاه (به معنای درخت ممرز بر روی ارتفاع بلند) است. این روستا در ارتفاعات ماسال قرار گرفته و همچنان شکل قدیمی خود را حفظ کرده است و در هجوم امروزه سنگ ها و سیمانها به خانه‌های روستایی، هنوز با خانه‌های چوبی و سقف‌های رنگارنگ دلبری می کند. در مسیر رسیدن‌تان به این روستا، چیزی جز زیبایی نخواهید دید. در ابتدای مسیر در یکی از جاده‌های فرعی خاکی که شما را از راه اصلی جدا می‌کند، آبگیر کوچکی وجود دارد که با منظره‌ی فوق‌العاده‌ای که دارد روحتان را جلا می‌بخشد. در اطراف این آبگیر نیز ویلاهایی برای اقامت و شب‌مانی وجود دارد.
وقتی به روستای اولسبلنگاه می‌رسید زندگی ناب روستایی، آرامش طبیعت و اسب‌های آزاد در انتظار شما هستند، همچنین چشم اندازهای خارق‌العاده‌ی روستا، ابرها و مه‌هایی که در بیشتر مواقع مهمان روستا هستند، زیبایی این منطقه را دوچندان کرده است که بهترین گزینه‌های عکاسی برای شما را فراهم می‌آورد.

به شما توصیه می‌کنیم به جای انتخاب هتل و مهمانسرای موجود در مسیر روستا، اقامت در کلبه‌های چوبی را تجربه کنید و حتی اگر به‌دنبال ماجراجویی و خلق تجربه‌ای جدید هستید، در مراتع روستا کمپ بزنید؛ اگرچه در فصل بهار، شب‌های این منطقه بسیار سرد می‌شود اما لذت تماشای تلاقی آسمان پرستاره با کوه ارزشی بیش از اینها دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.