فیوژا، فرزند جدید گوگل

0

فیوژا، نامی که چند وقتی است در اخبار تکنولوژی دنیا دست به دست می‌‌چرخد.

کمپانی گوگل در حال توسعه‌ سیستم‌عامل جدیدی به نام فیوژا است که به طور کلی ساختاری متفاوت نسبت به سیستم‌عامل اندروید دارد و علاوه بر گوشی‌های هوشمند، روی طیف وسیع‌تری از دستگاه‌ها قابل اجرا است.

پروژه‌ فیوژا اولین بار توسط گوگل در گیت‌هاب ظاهر شد. طبق بررسی‌های انجام شده این سیستم‌عامل می‌تواند روی دستگاه‌هایی مانند گوشی‌ هوشمند، تبلت‌، لپ‌تاپ،کامپیوترهای شخصی، خودروهای الکترونیکی، لوازم خانگی، وسایل خانه‌های هوشمند و… اجرا شود. تاکنون گوگل هیچ‌گونه نظری درباره‌ هدفش از خلق این سیستم‌عامل ارائه نکرده است.

در حالی که سیستم‌عامل اندروید بر پایه کرنل لینوکسی نوشته شده؛ فیوژا از ابتدا بر پایه‌ میکرو کرنل جدیدی با نام زیرکان (Zircon) توسعه داده شده است.

هیچ‌گونه اطلاعاتی درباره‌ زمان انتشار این سیستم‌عامل منتشر نشده است. از آنجایی که فیوژا در مراحل اولیه توسعه خود قرار دارد، هنوز گوگل مسیر مشخصی را برای آن طراحی نکرده است. فعلاً سورس کد این پروژه که روی گیت‌هاب قرار دارد، بهترین منبع برای کسب اطلاعات درباره‌ این سیستم‌عامل است.

این احتمال وجود دارد که گوگل با ارزیابی موقعیت بازار، تصمیم به توقف کار روی این پروژه را بگیرد و همچنان تمرکز خود را معطوف به توسعه‌ اندروید و کروم او اس کند. تاکنون، به‌نظر می‌رسد که گوگل سیستم‌عامل فیوژا را به چشم جانشین خلف اندروید و احتمالاً کروم او اس می‌بیند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.