اسباب‌بازی‌های خود را زنده کنید

0

شرکت‌های مختلف اسباب‌بازی نظیر Amiibos و Skylanders در تلاش هستند تا با ساخت گجتی بتوانند اسباب‌بازی‌ها را زنده و آنها را به دنیای واقعی وارد کنند. این تجهیزات تنها توانایی شناسایی محصولات اختصاصی و ساخته خودشان را دارد.

اکنون محققان شرکت‌ مایکروسافت صفحه بازی هوشمندی به‌نام Project Zanzibar‌ ساخته‌اند که به روشی بسیار ساده تمامی اسباب‌بازی‌ها را اسکن می‌کند (حتی اسباب‌بازی‌هایی که تکنولوژی در آنها به کار نرفته است). در واقع این صفحه هوشمند یک حسگر بوده که توسط شرکت مایکروسافت و دانشگاه کمبریج آمریکا ساخته شده است. برای کار با این صفحه بازی باید آن را روی میز پهن کرده و به یک تبلت وصل کنید. توجه داشته باشید که زیر تمام اشیاء مورد نظر باید برچسب‌های NFC قرار گرفته باشد.

با استفاده از صفحه بازی هوشمند Zanzibar می‌توان اسباب‌بازی‌ها را زنده کرد. همچنین می‌توان با استفاده از قابلیت‌های واقعیت افزوده، فضای یک بازی رایانه‌ای با داستان‌ها و محیط‌های خاص ساخت. استفاده از این گجت تنها به بازی و سرگرمی محدود نمی‌شود، بلکه می‌توان از قابلیت‌های مختلف آن برای یادگیری شکل‌ها و لغات استفاده کرد. علاوه‌ بر این می‌توان از Zanzibar برای طراحی و بازسازی ماکت‌های واقعی در فضای مجازی استفاده نمود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.