گجت هوشمندی که ذهن شما را می‌خواند

0

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که امکانی وجود داشته باشد تا  صدای درون‌تان شنیده شود؟
دانشمندان دانشگاه MIT دستگاهی پوشیدنی اختراع کرده‌اند که می‌تواند ذهن شما را بخواند. این گجت پوشیدنی آلتراِگو (AlterEgo) نام دارد و قادر است صحبت‌های زیر لب شما را بشنود و متناسب با آن واکنش نشان دهد و یا حتی با فرد، گفت‌وگو کند.

این دستگاه اطراف چانه (مانند میکروفون هدست) و بالای گوش قرار می‌گیرد و چهار الکترود سیگنال‌ها را از صورت کاربر می‌گیرد و به سیستم ارسال می‌کند، همچنین یک سیستم محاسباتی دارد که مسئولیت ارتباط و هماهنگ کردن سیگنال‌های خاص با واژه‌های مناسب را دارد. پژوهشگران امیدوارند تا در آینده این تکنولوژی را برای کمک بیشتر به افراد معلول توسعه دهند. این گجت صدای بی‌صدایی را که در سر شما هنگام خواندن چیزی ایجاد می‌شود، می‌شنود. برای فرامین صوتی فقط کافیست آنها را در ذهن خود بیان کنید.
بنابراین “آلتراگو” نوعی دستگاه ذهن‌خوان است که کاربر می‌تواند بدون صحبت کردن با صدای بلند، آن را مدیریت و پاسخ سؤالات خود را دریافت نماید.
آرناو کاپور (Arnav Kapur) مسئول این پروژه در MIT می‎گوید: انگیزه ما برای این کار، ساخت یک دستگاه مجهز به هوش مصنوعی بوده است. به دنبال این بودیم که آیا می‌توانیم یک پلتفرم محاسباتی داشته باشیم که بیشتر درونی باشد و به نوعی انسان و ماشین را تلفیق دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.