کدام کمپانی اولین گوشی انعطاف‌پذیر را تولید خواهد کرد؟

0

مدت‌هاست که اخباری درباره‌ تولید اسمارت‌فون‌های انعطاف‌پذیر منتشر می‌شود؛ شرکت سامسونگ قرار بود گوشی انعطاف‌پذیری با عنوان Galaxy X‌ را به بازار عرضه کند، اما اکنون احتمال می‌رود هوآوی با معرفی محصولی در نوامبر از رقبای خود پیشی بگیرد.
شایعاتی که تاکنون منتشر شده حاکی از آن است که هوآوی اولین گوشی انعطاف‌پذیر را به بازار عرضه خواهد کرد و برای تولید این محصول از LG کمک می‌گیرد. این تولیدکننده‌ کره‌ای قرار است یک پنل انعطاف‌پذیر برای صفحه‌ نمایش گوشی جدید هوآوی تولید کند.

تولید گوشی انعطاف‌پذیر هرگز کار ساده‌ای نیست و تنها مسأله ساخت صفحه‌نمایش آن نیست، بلکه بزرگ‌ترین مشکل، بهینه‌سازی نرم‌افزاری است که سامسونگ نیز با آن درگیر است؛ چرا که طبق گزارشات اخیر قرار بود سامسونگ گوشی انعطاف‌پذیر خود را که احتمالا Galaxy X نام خواهد داشت، در ژانویه ۲۰۱۸ عرضه کند اما این زمان به سال ۲۰۱۹ موکول شد.
سامسونگ تنها شرکتی نیست که می‌خواهد این گوشی را تولید کند بلکه LG‌ هم به فکر ساخت چنین گوشی‌ای است؛ زیرا چند ماه پیش LG دو طرح اولیه مبنی بر ساخت گوشی انعطاف‌پذیر در فضای مجازی منتشر کرد.
شرکت اپل نیز قرار است جهت تولید پنل‌های OLED و مدارهای چاپی انعطاف‌پذیر برای استفاده در آیفون تاشو با LG همکاری کند، اما از آنجایی که احتمال می‌رود این پروسه تا سال ۲۰۲۰ طول بکشد در نتیجه هوآوی بهترین فرصت را برای رسیدن به هدف خود و تولید اولین اسمارت‌فون تاشونده دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.