پرطرفدارترین نشریات ایران و جهان در گاج‌مارکت

0

بخش تازه‌ای که به محصولات گاج‌مارکت اضافه شده، مجلات است؛ این بخش با در برگرفتن مجله‌های معتبر در حوزه‌های فرهنگی، علمی، هنری و … سعی در بالا بردن سطح معلومات و آشنایی مخاطبان با تازه‌های ایران و جهان در حوزه‌های یاد شده دارد.

نشریاتی که هم‌اکنون در گاج‌مارکت قابل دسترسی هستند و شماره‌های جدید آنها نیز همزمان با انتشار در بازار از طریق گاج‌مارکت قابل دسترسی است، عبارتند از:

  • نشنال جئوگرافیک فارسی (گیتانما)؛ این مجله برگردانی رسمی از مجله نشنال جئوگرافیک است که پرمخاطب‌ترین ماهنامه‌ تخصصی درباره‌ جغرافیا (با قدمتی بیش از ۱۲۰ سال) را شامل می‌شود.

از شهرت و اعتبار این ماهنامه‌ بین‌المللی که حتما باخبرید. اگر به نسخه‌ انگلیسی این مجله دسترسی ندارید و یا خواندن آن به زبان اصلی برایتان دشوار است، نسخه‌ رسمی ترجمه شده به فارسی قطعا غافلگیرتان خواهد کرد.

  • ترجمان: فصلنامه‌ای تخصصی که ترجمه‌های مقالات مهم و به روز دنیا در علوم انسانی (ادبیات و هنر، اقتصاد و جامعه، تاریخ و سیاست و علم و فلسفه) را در بردارد.

تازه‌ها و یافته‌های به‌روز علوم انسانی، از روانشناسی و ادبیات و علوم اجتماعی گرفته تا فلسفه، اقتصاد و … برایتان جذاب است؟ بهترین و مطرح‌ترین مقالات این حوزه‌ها را در ترجمان علوم انسانی بخوانید.

  • بخارا: دو ماهنامه‌ انتشار دهنده‌ مقالات، نقدها و اخبار حوزه‌های ایران‌شناسی، ادبیات، فرهنگ و هنر ایران و جهان (انتشار از سال ۱۳۷۷)

نشریه بخارا یکی از قدیمی‌ترین مجلات چاپی این حوزه به شمار می‌رود؛ مجله‌ای معتبر که بهترین‌ها را در زمینه‌های یاد شده ارائه می‌دهد.

  • حرفه: نشریه تخصصی هنرهای تصویری

این فصلنامه‌ تخصصی فعال و معتبر که بیش از ۱۵ سال است که به چاپ می‌رسد، با سه بخش ثابت عکاسی، نقاشی و هنرمند به موضوعاتی در حوزه‌های هنرهای تجسمی در ایران می‌پردازد. گفتنی است در کنار شماره‌های عادی این نشریه تاکنون ویژه‌نامه‌هایی با موضوعاتی همچون گرافیک معاصر ایران، عکاسی معاصر ایران، تبلیغات، تصویرسازی، مهاجرت، نشر و مطبوعات و … نیز به چاپ رسیده است.

  • ایرانشهر: نشریه‌ مطالعات ایرانی و نقد کتاب

از جمله بخش‌های این نشریه می‌توان به مطالعات ایرانی، اندیشه و فرهنگ در ادبیات غرب، ادبیات معاصر، نقد کتاب، اسناد و نسخه‌های خطی، سرگذشت‌نامه خودنوشت، یاد درگذشتگان، در جهان دانش و هنر، معرفی کتاب‌های تازه و … اشاره کرد.

  • فیلمخانه: فصلنامه‌ تخصصی اخبار و نقد و بررسی سینمای ایران و جهان

اگر خود را مخاطب تخصصی سینما می‌دانید، مهم‌تر از دنبال کردن و تماشای تازه‌های این صنعت پر زرق و برق، خواندن نقدهای تخصصی در این‌باره است. با دنبال کردن فیلمخانه می‌توانید مطمئن باشید نقدها (مثبت و منفی)، تازه‌ها و … را از دست نمی‌دهید.

  • کتاب هفته: هفته‌نامه منتشر شده از سوی خانه کتاب به منظور اطلاع‌رسانی تازه‌های کتاب و نشر، آخرین اخبار و رویدادهای این حوزه و دیدگاه‌های نویسندگان، مترجمان و ناشران درباره‌ آثارشان و مسائل روز نشر کتاب در ایران و جهان.

اگر به کتاب‌شناسی، تازه‌های نشر و خواندن دیدگاه‌های متخصصین این حوزه‌ها علاقه دارید، این هفته‌نامه معتبر را از دست ندهید!

  • آنگاه: دوماهنامه‌ای سوژه محور در حوزه‌های گوناگون هنری همچون معماری، هنرهای تجسمی، سینما، تئاتر، موسیقی و ادبیات با قلم صاحب نظران ایرانی و بین‌المللی.

اگر علاقه‌مند به دنبال کردن تازه‌ترین و یا مطرح‌ترین مقالات و مباحثات درباره موضوعاتی همچون هنر، سینما، موسیقی و ادبیات هستید و دوست دارید تا به صورت سابجکتیو یا موضوع‌محور بررسی کنید و بخوانید این دو ماهنامه مورد علاقه شما خواهد بود.

  • و نشریات ایران فردا، توپاز، روایت، خط‌خطی، شیوه، جهان کتاب، فرم و نقد، مروارید، کاروان و دنیایی به‌روز از تازه‌ها و آرشیو نشریات و مجلات ایران و جهان  هستند.

با گاج‌مارکت همگام با تازه‌های جهان، نشریات مورد علاقه‌تان را دنبال کنید؛ برای دیدن این بخش جذاب و خواندنی روی تصویر زیر کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.