بررسی گروه A جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

0

جام جهانی ۲۰۱۸، ۲۷ روز دیگر در روسیه آغاز خواهد شد. در این رقابت‌ها ۸ گروه ۲۴ تایی از بهترین تیم‌های جهان با هم به رقابت می‌پردازند. البته رقابت‌های این دوره با غیبت تیم‌های بزرگی همچون ایتالیا و هلند برگزار می‌شود.

در قسمت اول سلام روسیه، به بررسی گروه اول این رقابت‌ها می‌پردازیم.
در گروه اول که به عقیده‌ی اکثر کارشناسان آسان‌ترین گروه این رقابت‌هاست، روسیه‌ ی میزبان، عربستان، مصر و اروگوئه قرار دارند.

روسیه‌ ی این سال‌ها که نشانی از روسیه‌ی جنگنده‌ی سال‌های نه‌چندان دور ندارد نام کمتر بازیکنان مطرحی به چشم می‌خورد. عملکرد ضعیف این تیم در مسابقات دوستانه‌ی گذشته، هواداران این تیم را بیش‌ازپیش نگران کرده است اما باوجود تیم‌های به نسبت ضعیف‌تر در گروه، میزبان این شانس را برای خود می‌بیند که با اتکا به امتیاز میزبانی بتواند یکی از راه‌یافتگان به مرحله‌ی بعدی رقابت‌ها باشد. اولین دیدار این تیم به‌عنوان بازی افتتاحیه در تاریخ ۲۴ خردادماه با تیم عربستان سعودی در ورزشگاه لوژنیکی مسکو است.

عربستان سعودی دومین تیمی است که در این گروه قرار دارد و مشتاق به کسب موفقیت برای تیم نه چندان باافتخار خود است. چیزی که بر کسی پوشیده نیست این است که تیم عربستان با پشتوانه‌ی مالی قدرتمند خود علی‌رغم کمبود ستاره توانسته است همواره تیم‌های آسیایی را با چالش‌های سختی روبه‌رو کند اما با دیدن بازی‌های تدارکی این تیم مقابل تیم ملی بلژِیک و تیم های قوی دیگر دیدیم برای اینکه عربستان را یک مدعی بنامیم به چیزی فراتر از پول نیاز است و این تیم هنوز راه زیادی برای طی کردن دارد؛ اما فراموش نکنیم اینجا جام جهانی است و نمی‌توان از هیچ تیمی به‌سادگی چشم‌پوشی کرد.

مصر دیگر تیمی از خاورمیانه و آسیاست که در این گروه حضور دارد. نکته‌ای که شاید یکی از نکات جالب این گروه از رقابت‌ها باشد. شاید کمتر کسی تا قبل از حضور پدیده‌ی این روزهای تیم لیورپول، محمد صلاح، شانسی برای مصر در این رقابت‌ها قائل بود. اما ظهور این فوتبالیست بزرگ که این روزها تمام هواداران فوتبال در دنیا را متحیر کرده است باعث شده است که مصر یکی از گزینه‌های صعود از این گروه باشد. دیگر بازیکن سرشناس مصر محمدناصر الننی که یکی از دفاع‌های خوب این روزهای فوتبال در لیگ جزیره است هم می‌تواند کمکی به تیم ملی کشورش در این رقابت‌ها باشد.

مصری‌ها این روزها چشم امید بسیاری به ‌افتخار آفریدن در سطح بین‌المللی هستند. چه‌بسا بسیاری از هواداران لیورپول نیز به خاطر محبوبیت زیاد محمد صلاح در بین لیورپولی‌ها، برای این ستاره‌ی تیمشان در جام جهانی آرزوی موفقیت دارند.

اروگوئه چهارمین و آخرین تیم این گروه است. این تیم همیشه محبوب آمریکای جنوبی با اتکا به ستارگان خودش ازجمله لوییز سوارز و ادینسون کاوانی، دو ستاره‌ی بزرگ این تیم که در تیم های مطرح بارسلونا و پاریس سن ژرمن بازی می‌کنند، شانس بالایی برای صعود از این گروه برای خود قائل است. شاید بازی‌های این تیم نسبت به سایر هم‌گروهی‌هایش از چشم‌نوازی بیشتری برخوردار باشد.

 

پیش‌بینی بازی جذاب این گروه
دیدار دو تیم مصر و اروگوئه به سبب تقابل سوارز و کاوانی مقابل محمد صلاح مصری می‌تواند بازی جذاب این گروه باشد.

پیش‌بینی صعودکننده‌ها
نمی‌توان در رقابت بزرگی مثل جام جهانی از قبل به‌طور مطمئن گفت چه تیم هایی صعود می‌کنند، چه تیم هایی می‌برند یا چه تیم هایی شانسی ندارند. اما همیشه پیش‌بینی مسابقات از کارهای جذابی هست که تمام عاشقان فوتبال قبل از مسابقات انجام می‌دهند.

ازنظر من در این گروه دو تیم مصر و اروگوئه می‌توانند شانس اصلی صعود باشند، البته باید دید آیا قدرت میزبانی آن‌قدر قوی هست تا روسیه‌ی ضعیف این روزها هم بتواند شانسی داشته باشد؟
شما چه فکر می‌کنید؟
همه‌چیز تا کمتر از یک ماه دیگر مشخص خواهد شد؛ با گاج مگ همراه باشید و در قسمت‌های بعدی، بررسی سایر گروه‌ها و اخبار جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را بخوانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.