بررسی گروه C جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه

0

گروه سوم این رقابت‌ها، یکی از ساده‌ترین گروه‌های جام جهانی است. در این گروه تیم‌های فرانسه، دانمارک، پرو و استرالیا به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

اگر شما از آن دسته فوتبال‌دوست‌هایی هستید که دوست ندارید به تماشای مسابقاتی بپردازید که نتیجه‌ی آن از پیش مشخص است، پس احتمالاً به بازی‌های این گروه هم علاقه‌ای ندارید؛ اما اگر ازجمله کسانی هستید که فارغ از نتیجه از بازی‌های زیبا لذت می‌برید، بازی‌های این گروه می‌تواند برای شما جذاب باشد.

اولین تیمی که در این گروه به آن می‌پردازیم، تیم پرستاره‌ی فرانسه است. این تیم که بعد از جام جهانی ۲۰۰۶ و خداحافظی اسطوره‌ی خودش، زین‌الدین زیدان تا چند سال از فقدان ستاره رنج می‌برد این‌بار اما با ترکیبی جوان، پرانگیزه و پرستاره در این رقابت‌ها ظاهر می‌شود. بازیکنان آینده‌دار و با تکنیکی چون «آنتوان گریزمن» که با درخشش خودش در تیم اتلتیکو مادرید، کمتر کسی است که او را نشناسد و از توانایی‌هایش نگوید؛ «کیلیان ام باپه»، «دمبله» و دیگر بازیکنان خوبش که نوید یک تیم ملی منسجم و قوی را به دوست داران تیم ملی فرانسه می‌دهد. شاید غایبان بزرگ تیم ملی فرانسه «کریم بنزما» که «دیدیه دشامپ»، مربی این تیم، او را به تیم ملی دعوت نکرد و «دیمیتری» پایه که در جریان فینال لیگ اروپا مصدوم شد باشند.

بیشترین نگاه‌ها در این تیم روی گریزمن است که به‌تازگی به همراه تیمش فاتح لیگ اروپا شد. او به دنبال خلق یک افتخار دیگر برای خود است.

دومین تیم این گروه، تیم استرالیا است. این تیم که به‌سختی توانست به جام جهانی صعود کند، به نظر کار سختی دارد. این پنجمین باری است که این تیم در جام‌های جهانی حضور دارد و آخرین حضور آن‌ها در جام جهانی مربوط به دوره‌ی گذشته است.
چشم امید استرالیا به تیم «کیهیل»، مهاجم تقریباً پا به سن گذاشته‌ی خود است که با اتکا به تجربه‌ی او بتواند کاری از پیش ببرد. تیم کیهیل با به ثمر رساندن ۱۱ گل در مسیر صعود به روسیه، نقش مهم و کلیدی‌ای در تیم استرالیا داشت.

سومین تیم این گروه که موفق شد بعد از ۳۶ سال دوباره شانس حضور در جام جهانی را به دست آورد، تیم پرو است. این تیم که حسرتی چندساله برای حضور در جام جهانی داشت حالا با پیدا کردن این فرصت نمی‌خواهد به‌سادگی از رقابت‌ها کنار برود. برای این تیم رقابت با تیم‌هایی مثل فرانسه‌ی آماده و دانمارکی که شرایط بهتری نسبت به استرالیا دارد، سخت به نظر می‌آید. باید دید پرو برای ماندن در این رقابت چقدر می‌جنگد و آیا می‌تواند یک شگفتی در این گروه خلق کند؟

«جفرسون فارفان» مهاجم ۳۳ ساله‌ی این تیم از کلیدی‌ترین بازیکن‌های پرو است و وظیفه‌ی سنگینی روی شانه‌های او سنگینی می‌کند چراکه با توجه به سن او، این شاید آخرین حضور او در رقابت‌های جام جهانی باشد.

آخرین تیمی که در این گروه بررسی می‌کنیم، تیم دانمارک است. این تیم که کمی خوش‌شانس هم بود، شاید یکی از بهترین گروه‌ها را برای صعود دارد. ازآنجایی‌که دانمارک ستاره‌ای مثل «کریستین اریکسن» دارد که یکی از بهترین هافبک‌های هجومی در حال حاضر دنیاست، کمتر کسی فکر می‌کند باوجود هم‌گروهی‌هایی پرو و استرالیا، دانمارک کار سختی برای صعود داشته باشد. شاید سخت‌ترین بازی آن‌ها مقابل فرانسه باشد و اگر همه‌چیز برای آن‌ها خوب پیش برود می‌توانند یکی از راه‌یافتگان به مرحله‌ی بعدی رقابت‌ها باشند.

پیش‌بینی بازی جذاب گروه
بازی جذاب این گروه می‌تواند بازی «دانمارک و فرانسه» باشد. چراکه احتمالاً نبردی است برای تعیین صدرنشین گروه سوم.

پیش‌بینی صعودکننده‌ها
اگر اتفاق خاصی نیفتد و شاهد شگفتی نباشیم، قطعاً دو تیم فرانسه و دانمارک شانس اصلی صعود از این گروه هستند.

 

بررسی سایر گروه‌های جام جهانی ۲۰۱۸ را در گاج‌مگ بخوانید.
گروه اول
گروه دوم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.