عکاسی بهتر با دوربین آیفون

0

آیا فکر می‌کنید همه‌ چیز را درباره‌ قابلیت‌های دوربین آیفون می‌دانید؟ همیشه در عکاسی برای آنکه بتوانید عکس‌های بهتری بگیرید مطلب جدیدی برای یادگرفتن وجود دارد. اگر می‌خواهید از دوربین گوشی آیفون خود به خوبی استفاده کنید، این مطلب را از دست ندهید؛ در ادامه قابلیت‌های جالب دوربین آیفون را که احتمالاً با آنها آشنا نیستید، معرفی می‌کنیم.
تنظیمات Preserve
از بین فیلترهای عکاسی موردی هست که بیش از همه مورد علاقه‌تان باشد؟ اگر جوابتان مثبت است در این‌صورت می‌توانید به جای آنکه هربار اپلیکیشن را باز کنید و آن فیلتر را دوباره انتخاب کنید، با کمک تنظیمات Preserve این کار را انجام دهید. ابتدا باید روی setting کلیک کنید، به بخش Camera و سپس به Preserve Settings بروید. سپس می‌توانید هر سه گزینه‌ Camera Mode (حالت دوربین)، Filter، Live Photo را در حالت انتخاب‌های پیش‌فرض بگذارید.


قابلیت Burst Mode
اگر علاقه‌مندید از یک جسم در حال حرکت با کیفیت خوب عکس بگیرید، قابلیت عکس‌برداری پشت‌سر هم بسیار به کارتان می‌آید. چون در این مواقع معمولا یا عکس‌ها تار می‌شوند و یا سوژه‌ مورد نظر با چشم‌برهم‌زدنی از قاب عکس‌برداری خارج می‌شود. قابلیت عکس‌برداری پشت هم (Burst Mode) چاره‌ کار است؛ برای استفاده از آن کافی است در اپلیکیشن دوربین، انگشت‌تان را روی دکمه نگه دارید تا پی‌درپی و با سرعت بالا عکس بگیرید.
زمان‌سنج آیفون
زمان‌سنج آیفون یکی از بخش‌هایی است که با بیشترین بی‌توجهی مواجه است. اما باید بدانید گاهی بسیار کارآمد است. اگر از طرفداران سلفی گرفتن هستید، بهترین ابزار برای شما محسوب می‌شود؛ به خصوص زمانی‌که می‌خواهید عکس سلفی گروهی با دوستان‌

تان بگیرید. برای استفاده از بخش‌ Timer (زمان‌سنج) روی بخش StopWatch در نوار بالای پنجره دوربین کلیک کنید و از میان ۳ تا ۱۰ ثانیه انتخاب کنید و وقتی دکمه عکس گرفتن را تپ کنید زمان‌سنج فعال خواهد شد.


قابلیت Focus and Exposure
اگر می‌خواهید عکس‌ها‌یتان با کیفیت خوبی ثبت شوند، حتما از قابلیت Focus (میزان وضوح یک عکس) و Exposure (میزان نوری که به حسگر تصویر گوشی هوشمند می‌رسد) استفاده کنید. چون بدون آگاهی از ویژگی‌های این دو بخش، ثبت تصاویر حرفه‌ای‌ امکان‌پذیر نخواهد بود.  آیفون به صورت پیش‌فرض، درجه وضوح و نوردهی را تنظیم می‌کند، اما برای اینکه روی این دو قسمت بیشتر آزادی عمل داشته باشید، می‌توانید آن‌ها را از حالت اتوماتیک در بیاورید و به صورت دستی تنظیم‌ کنید. برای این کار کافیست در اپلیکیشن عکاسی چند ثانیه انگشت‌تان را روی قسمت مورد نظر نگه دارید تا عبارت AE/AF Lock در بالای صفحه ظاهر شود. این کار باعث می‌شود بتوانید عکس‌های بهتری بگیرید.


تغییر میزان نور
همانطور که در بالا گفتیم با استفاده از قابلیت AE/AF Lock می‌توانید کنترل بیشتری روی نوردهی و فوکوس داشته باشید. همچنین برای اینکه نور محیط را تغییر دهید، باید اپلیکیشن عکاسی را باز کرده و روی قسمت مورد نظر تپ کنید تا مربع زردرنگ فوکوس نشان داده شود. در کنار این مربع یک آیکن خورشید هست که با حرکت انگشت روی آن می‌توانید از بین شماره‌های ۸- تا ۸+ میزان نور را تغییر دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.