در iOS12 تماس‌های مزاحم را گزارش دهید

0

اپل در کنفرانس توسعه‌دهندگان جهانی WWDC، نسخه جدید iOS را ارائه کرد که شامل بهبود عملکرد و چندین ویژگی جدید است. برخی از ویژگی‌های جدید iOS12 عبارتند از: ARKit2، چهار Animoji جدید، Memoji، FaceTime گروهی، یک برنامه جدید اندازه‌گیری، زمان صفحه نمایش، بهبود حالت مزاحم نشوید، گروه‌بندی اطلاع‌رسانی، میانبرهای Siri و طراحی مجدد برنامه‌های Stocks و Books. با این حال، یکی از ویژگی‌هایی که اپل در کنفرانس به آن اشاره نکرده، ابزار توسعه‌دهندگان برای ساخت برنامه‌هایی است که قادر به گزارش اس‌ام‌اس و تماس به عنوان اسپم (هرزنامه) خواهد بود.

توسعه‌دهندگان قادر خواهند بود از یک برنامه افزودنی به نام Unwanted Communication (ارتباط ناخواسته) برای ساخت برنامه‌هایی که از قابلیت گزارش اسپم‌ها پشتیبانی می‌کند، استفاده کنند. از دیدگاه کاربر، Unwanted Communication باید از برنامه تنظیمات برای شروع به کار قابلیت گزارش اسپم فعال شود.

پس از آنکه ارتباط ناخواسته در تنظیمات فعال شود، کاربران می‌توانند بر روی شماره تلفن‌های اسپم با عنوان Recent (اخیر) در برنامه تلفن به سمت چپ بروند تا گزینه Report (گزارش) را مشاهده کنند. در برنامه پیام‌ها، پیام‌های اسپم با کشیدن به سمت چپ یا فشار دادن بر روی آنها برای فعال کردن یک منوی Quick Actions ارائه می‌شود. هنگامی‌که یک کاربر پیامک یا تماس تلفنی را گزارش می‌دهد، برنامه، افزونه Unwanted Communication را برای جمع‌آوری اطلاعات بیشتر به منظور تصمیم‌گیری برای گزارش دادن یا مسدود کردن شماره، راه‌اندازی می‌کند.

MediaNama معتقد است که اپل به دلیل درخواست‌های اداره نظارتی مخابرات هند (TRAI)، قابلیت گزارش اس‌ام‌اس و تماس اسپم را اضافه می‌کند. سال گذشته، اپل درخواستی را که توسط TRAI برای یک برنامه جهت گزارش اس‌ام‌اس و تماس اسپم تهیه شده بود، رد کرد. به نظر می‌رسد اپل به دلیل آنکه نمی‌خواست آژانس دولتی دسترسی کامل به تماس‌ها و SMS‌ها داشته باشد، تصمیم گرفت برنامه TRAI را مسدود نماید. ارائه افزونه Unwanted Communication برای توسعه‌دهندگان، همکاری منصفانه‌ای بین اپل و TRAI به نظر می‌رسد؛ به ویژه از آنجایی‌که گزارش اس‌ام‌اس و تماس اسپم یک مشکل عمده در هند است.

در حال حاضر، اپل راهی برای فیلتر کردن فرستنده‌های iMessage ناشناخته دارد و شما می‌توانید برنامه‌های شخص ثالث مانند Truecaller را دانلود کنید تا اطلاعیه‌ها برای پیام‌های اسپم SMS را غیرفعال نمایید و آنها را در لیست جداگانه دسته‌بندی کنید. این ویژگی در مسیر تنظیمات پیام‌ها ناشناس و اسپم کنترل می‌شود.

اپل همچنین به کاربران اجازه می‌دهد گزارش‌های iMessage هایی را که در برنامه پیام‌ها مانند اسپم یا ناخواسته به نظر می‌رسند، گزارش دهد. قابلیت”Report Junk” اطلاعات و پیام فرستنده را به Apple ارسال می‌کند و پیام را از دستگاه شما حذف می‌نماید. در ضمن برای جلوگیری فرستنده از فرستادن موارد اسپم به برنامه iMessage، باید مخاطب را مسدود کنید.

منبع:www.forbes.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.