هوش مصنوعی قهرمان جام‌ جهانی ۲۰۱۸ را پیش بینی کرد

0

موسسه گلدمن ساکس پس از پیش‌بینی اشتباه خود درباره نتایج مسابقات جام‌جهانی سال ۲۰۱۴، امسال بار دیگر دست به کار شده و بر اساس محاسبات خود می‌گوید چهار تیم فرانسه، برزیل، پرتغال و آلمان به مرحله نیمه‌نهایی راه پیدا خواهند کرد.
بر این اساس دیدار نهایی بین ژرمن‌ها و سلسائو برگزار شده و در نهایت با پیروزی یاران نیمار، جام قهرمانی این دوره به ریودوژانیرو خواهد رفت.
این موسسه مالی با بهره‌گیری از اطلاعات بازیکنان، عملکرد تیم‌ها و نتایج اخیر آنها هوش مصنوعی خود را تغذیه می‌کند و داده‌های اولیه را با نتایج مسابقات جام‌ جهانی و مسابقات جام اروپا از سال ۲۰۰۵ تا به امروز، برای تعیین اینکه چه تیمی صدرنشین می‌شود، مقایسه خواهد کرد. این هوش مصنوعی برای دستیابی به دقیق‌ترین نتیجه ممکن بازی‌های جام جهانی یک میلیون بار شبیه‌سازی کرده که در نهایت به پیروزی برزیل ختم شده است.
گلدمن ساکس با استفاده از روش‌های آماری پیشرفته و داده‌های بسیار زیادی، طبیعت تصادفی این تورنومنت را هم در نظر گرفته، اما این پیش‌بینی قطعی نیست و همین موضوع فوتبال را هیجان‌انگیز کرده است.
همه‌ ما می‌دانیم فوتبال پدیده‌ای غیر قابل پیش‌بینی است و هر لحظه ممکن است بازی به سود یکی از طرفین تغییر کند. همین موضوع نیز در مورد هوش مصنوعی گلدمن ساکس هم صدق می‌کند که چهار سال قبل در روزهای جام‌جهانی، برزیل را قهرمان سال ۲۰۱۴ تعیین کرده بود، اما در پایان تیم آلمان با به ثمر رساندن هفت گل سنگین‌ترین شکست را در خانه میزبان به آنها تحمیل کرده و تماشاگران پرشور را با چشمانی اشکبار روانه خانه کرد. بر این اساس دیدار نهایی بین ژرمن‌ها و سلسائو برگزار شده و در نهایت با پیروزی یاران نیمار، جام قهرمانی این دوره به ریودوژانیرو خواهد رفت.
EA Sports که قهرمان جام جهانی سال ۲۰۱۴ را به درستی پیش‌بینی کرده بود، امسال فرانسه را به عنوان گزینه نهایی خود انتخاب کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.