بهترین کتابی که بیل گیتس تا به حال خوانده است

0

بیل گیتس، دومین ثروتمند جهان، به چهار میلیون دانش‌آموزی که امسال در آمریکا فارغ‌التحصیل می‌شوند، کتاب «واقعیت» نوشته هانس راسلینگ را هدیه می‌دهد.

گیتس در سایت شخصی خود نوشت: «اگر بهار امسال از کالج فارغ‌التحصیل می‌شوید، هدیه‌ای برای شما دارم. معتقدم این کتاب را همه باید بخوانند، اما تأثیر ویژه‌ای بر روی فارغ‌التحصیلان کالج که به فکر مرحله بعدی زندگی‌شان هستند، دارد.»
کتاب واقعیت که به ‌تازگی (ماه آوریل معادل فروردین‌ماه) توسط هانس راسلینگ نوشته و منتشر شده‌ است، در فهرست کتاب‌های پرفروش آمریکا و انگلستان قرار دارد و در ماه اول به بیش از شانزده نوبت چاپ رسیده است. راسلینگ نویسنده سوئدی و پزشک و استاد دانشگاه رشته سلامت بین‌الملل که خود به بیماری سرطان مبتلا بود، تا آخرین لحظات عمر خود (حتی زمانی‌که در آمبولانس به بیمارستان برده می‌شد) نوشتن کتاب را رها نکرد و البته قبل از به اتمام رساندن نوشتن کتابش از دنیا رفت و کار اتمام کتاب واقعیت را به دختر و دامادش سپرد.

کتاب «واقعیت؛ ۱۰ دلیل برای اینکه ما درباره جهان اشتباه فکر می‌کنیم و چرا وضعیت از آن چیزی که فکر می‌کنیم بهتر است» این نظریه را مطرح می‌کند که شرایط جهان روزبه‌روز در حال بدتر شدن است. جنگ، خشونت، بلایای طبیعی، فقر و نابودی محیط‌ زیست روزبه‌روز شرایط بدتری پیدا می‌کنند و برای مقابله با این وضعیت باید اقدامی جدی انجام داده شود و شروع اقدامات موثر، آسان‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنیم.

بیل گیتس که به علاقه‌مند بودن به مطالعه و کتاب مشهور است، درباره این کتاب گفته است: «من معتقدم این دیدگاه خیلی ترسناک، استرس‌زا، و البته گمراه‌کننده است. هر سال و به تدریج دنیا جای بهتری می‌شود. طی دو قرن گذشته امید به زندگی دو برابر شده است. اگرچه دنیا با چالش‌های بزرگی روبه‌رو است، اما پیشرفت‌های مهمی نیز رخ داده و این کتاب می‌تواند راهنمایی ضروری برای درست فکر کردن درباره دنیا باشد.»
بیل گیتس امکان دانلود (با رعایت قانون کپی‌رایت) این کتاب را در سایت شخصی خود برای دانش‌آموزانی که بهار سال ۲۰۱۸ فارغ‌التحصیل می‌شوند، قرار داده است و آن را یکی از مهم‌ترین آثاری که تابه‌حال خوانده و راهنمایی بی‌نظیر برای اندیشیدن درباره دنیا معرفی کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.