روز ششم ادامه سریال شگفتی‌ها

0

آخرین روز از دور اول مرحله‌ گروهی و ششمین روز جام جهانی روسیه ۲۰۱۸، باز هم با ادامه‌ شگفتی‌ها همراه بود.

Colombia vs Japan

Colombia vs Japan

در اولین بازی این روز ساعت ۱۶:۳۰، دو تیم ژاپن و کلمبیا از آخرین گروه جام جهانی، بازی خود را آغاز کردند. هنوز به دقیقه‌ چهارم بازی نرسیده بودیم که با خطای هند و اخراج بازیکن خاطی کلمبیا، “کارلوس سانچز”، ضمن هدیه دادن یک پنالتی به ژاپن، سریع‌ترین اخراج ادوار جام جهانی بعد از جام جهانی ۸۶، که در آن جام باتیستا با اخراج در ثانیه‌ ۵۶ رکورد زد، مواجه شدیم. “شینجی  کاگاوا” به راحتی پنالتی را به گل تبدیل کرد تا ژاپن زودتر از چیزی که فکرش را می‌کردیم از کلمبیا پیش بیفتد. این گل در دقایق پایانی نیمه‌ اول از روی یک ضربه‌ آزاد توسط خوان “فرناندو کویینترو” جواب داده شد تا دو تیم با نتیجه‌ مساوی به رختکن بروند. اما در نیمه‌ دوم “اوساکو” شگفتی را تکمیل کرد و با زدن گل دوم تیمش، ژاپن را به اولین تیم آسیایی تبدیل کرد که موفق شد تیمی از آمریکای جنوبی را شکست دهد. اوساکو با زدن گل برتری تیمش به عنوان بهترین بازیکن زمین لقب گرفت.

با این نتایج، اروگوئه تنها تیمی از منطقه آمریکای جنوبی است که توانست در دور اول گروهی، سه امتیازی شود.

Poland vs Senegal

Poland vs Senegal

در دومین و آخرین بازی از دور اول گروهی، از ساعت ۱۹:۳۰، تیم‌های لهستان و سنگال به مصاف هم رفتند. نیمه‌ اول این بازی زیبا و جذاب، با گل به خودی “تیاگو چونگ” به لهستان، به نفع سنگال پایان یافت. این اولین گل به خودی لهستان در تاریخ جام‌های جهانی بود! شگفتی زمانی ادامه پیدا کرد که در نیمه‌ دوم “امبایه نیانگ” برای بار دوم دروازه‌ لهستان را باز کرد. “لواندووسکی” و یارانش هرچه تلاش کردند موفق به جبران نشدند و فقط توانستند باخت خود را کمرنگ کنند. در دقیقه‌ ۸۵ بازی “کریچوویاک” دروازه‌ سنگال را باز کرد. این بازی با همان نتیجه‌ ۲-۱ به پایان رسید تا سنگال تنها نماینده‌ آفریقایی باشد که در روسیه موفق به برد می‌شود. “امبایه نیانگ” بهترین بازیکن زمین شناخته شد.

Egypt vs Russia

Egypt vs Russia

در اولین بازی از دور دوم گروهی و آخرین بازی از روز ششم، در ساعت ۲۲:۳۰، مصر و روسیه با هم به رویارویی پرداختند. محمدصلاح و یارانش که بازی اول را از دست داده بودند، در این بازی به دنبال کسب برد و زنده نگه داشتن امید برای صعود بودند. از سویی روسی‌های میزبان به دنبال این بودند تا با کسب سه امتیاز بازی اولین تیمی باشند که صعود خود به مرحله بعد را حتمی می‌کنند. بازی در نیمه اول از سوی دو تیم کمی محتاطانه پیگیری شد و فرصت‌های زیادی روی دروازه‌ها ندیدیم. دو تیم بدون گل به رختکن رفتند، اما در نیمه‌ دوم چهاربار توپ از خط دروازه‌ها رد شد که سهم روسیه سه گل و سهم مصر یک گل بود. اولین گل روسیه توسط “فتحی” به ثمر رسید تا پنجمین گل به خودی جام جهانی هم به ثمر برسد. “چریشف” و “آرتم زیبویا” هم گل‌های بعدی روسیه را زدند. تک‌گل مصر هم از روی نقطه‌ پنالتی توسط محمدصلاح به ثمر رسید. با این نتیجه، صعود روسیه از این گروه قطعی شد و مصر را هم می‌توان اولین حذف شده رقابت‌ها دانست. آن‌ها فقط در صورت یک معجزه می‌توانند راهی دور بعدی شوند که کمی بعید به نظر می‌رسد. دنیس چریشف برای بار دوم بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. او همچنین با زدن سه گل در کنار کریستین رونالدو، پیشتاز گلزنان این جام تا به اینجا است.

نکته‌ جالبی که جام جهانی تا به اینجا داشته است، تعداد گل به خودی‌هاست. تا اینجای کار در حالی‌که فقط دور اول گروهی و یک بازی از دور دوم را گذرانده‌ایم، ۵ بار گل به خودی به ثمر رسیده است! این در حالی است که در جام جهانی قبلی فقط ۵ گل به خودی زده شده بود که در نوع خودش جالب است. پیش‌بینی می‌شود این جام رکورد گل به خودی‌ها را که متعلق به جام ۹۸ با ۶ گل به خودی است، بشکند!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.