روز خوش‌شانسی غول‌ها؛ غیرتمندانه جنگیدیم!

0

روز هفتم جام جهانی با ادامه رقابت‌های دور دوم گروهی پیگیری شد. در این روز تکلیف سقوط قطعی سه تیم مشخص شد، در ادامه به بررسی اتفاقاتی که در این روز روی داد، می‌پردازیم.

Portugal vs Morocco

Portugal vs Morocco

ساعت ۱۶:۳۰ دو تیم مراکش و پرتغال به مصاف هم رفتند، این بازی بسیار برای ایران حائز اهمیت بود؛ چراکه مراکش در صورت متوقف کردن پرتغال، شرایط را برای تیم ملی ایران بسیار امیدوار می‌کرد. همانطور که انتظار می‌رفت، مراکش هجومی و برای برد بازی کرد، اما چیزی که هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد، برتری همه جانبه‌ آن‌ها بر پرتغال و به دست گرفتن کل بازی بود، طوری که تقریبا پرتغال هیچ شانسی نتوانست ایجاد کند و اگر گل دقایق ابتدایی “رونالدو” نبود، بازی قطعا مساوی یا به سود مراکش به پایان می‌رسید. فرصت‌سوزی‌های مراکش و درخشش پاتریسیو دروازه‌بان پرتغال، باعث شد تا پرتغال بتواند از تک گل زده‌ خود دفاع کند و سه امتیاز بازی را به دست آورد و تیم مراکش علی‌رغم شایستگی‌هایش اولین حذف شده‌ قطعی این رقابت‌ها باشد.

این بازی به خوبی نشان داد که نتیجه‌ ایران مقابل تیم خوب مراکش چقدر ارزشمند بود. همچنین ایران را امیدوار کرد که اگر بتواند مانند مراکش اسیر استرس نشود، می‌تواند نتیجه‌ خیلی خوبی را مقابل این تیم بگیرد.

Uruguay vs Saudi Arabia

Uruguay vs Saudi Arabia

ساعت ۱۹:۳۰ نیز عربستان سعودی و اروگوئه برای بردن سه امتیاز بازی به جنگ با یکدیگر رفتند. در این بازی به نظر می‌رسید اروگوئه به راحتی بتواند برنده‌ بازی باشد، اما عربستان بسیار بهتر از بازی اول، بازی کرد و تنها یک گل دریافت کرد. این گل توسط “لوییز سوارز” به ثمر رسید. با تداوم این نتیجه تا پایان بازی، تکلیف گروه اول در دور دوم بازی‌های گروهی روشن شد و اروگوئه و روسیه نخستین راه‌یافتگان قطعی به مرحله بعدی شدند. مصر و عربستان هم مانند مراکش دیگر تیم عرب زبان، خود را حذف شده دیدند.

Iran vs Spain

Iran vs Spain

اما چیزی که همه‌ ایرانی‌ها منتظرش بودند بازی آخر بود که ایران باید به مصاف اسپانیا می‌رفت. بازی ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه کازان سوت زده شد. در بیشتر دقایق بازی، اسپانیا توپ را در اختیار داشت ولی موفق به خلق موقعیت نمی‌شد. دفاع عالی و جانانه‌ تیم ملی ایران و البته ترس ریخته شده‌ کم بچه‌ها باعث شد عملکردی به مراتب بهتر از بازی اول خود داشته باشیم. تیم اسپانیا که فکر می‌کرد می‌تواند در دقایق اول دروازه‌ ایران را باز کند، نیمه اول بازی را در حالی ناکام ماند که ایران هم حملاتی داشت. در نیمه‌ دوم اما در یک لحظه غفلت دفاع و البته خوش‌شانسی، “دیگو کاستا” موفق شد دروازه‌ ایران را باز کرد. لحظاتی بعد ترس ایران به کلی ریخت و بازی اصلی خود را به نمایش گذاشت، ایران بدشانس بود و نتوانست موقعیت‌های خطرناک خودش را به گل تبدیل کند، هرچند که یک گل مردود هم توسط ایران به ثمر رسید که کمک داور آن را آفساید اعلام کرد. از نکات بارز بازی، لایی جانانه‌ “وحید امیری” به یکی از بهترین مدافعان جهان، جرارد پیکه بود. این بازی به خوبی نشان داد که ما می‌توانیم بیشتر از این‌ها به جلو برویم فقط کاش نترسیم، اگر در این بازی مانند ۲۰ دقیقه‌ آخر بازی می‌کردیم حتما اسپانیا را می‌بردیم و شگفتی خلق می‌کردیم.

حال با این نتیجه ایران در صورت برد در بازی آخر به همراه اسپانیا به دور بعد صعود می‌کند. بعد از دیدن بازی‌های امروز ایران و پرتغال فکر می‌کنیم این امر شدنی است. در روزی که دو غول بزرگ در گروه مرگ شانس آوردند، ایران می‌تواند همه را شگفت‌زده کند. مشتاقانه برای این بازی و این اتفاق صبر خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.