روز نهم امیدها زنده شد

0

در نهمین روز رقابت‌های جام جهانی روسیه، سه بازی مهم دیگر برگزار شد که به شرح آن‌ها می‌پردازیم.

Brazil vs Costo Rica

ساعت ۱۶:۳۰ دو تیم برزیل و کاستاریکا به مصاف هم رفتند. بازی‌ای که کاستاریکا برای داشتن شانس صعود، نیاز به حداقل یک امتیاز داشت و برزیل هم برای جبران مساوی‌ای که مقابل سوئیس در دور اول به دست آورده بود، برای هموار کردن راه صعود خودش به سه امتیاز بازی احتیاج داشت.

در این بازی که به خصوص در نیمه‌ دوم خوب پیگیری می‌شد، تا دقیقه‌ ۹۰ توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد، اما در دقایق ۹۱ و ۹۶ بازی دوبار توسط کوتینیو و نیمار، دروازه‌ کیلور ناواس، دروازه‌بان نامی کاستاریکا باز شد تا کاستاریکا در آخرین لحظات مجبور به فراموش کردن رویای جام جهانی کند. با این نتیجه، حذف کاستاریکا از این گروه قطعی شد. کوتینیو به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

Nigeria vs Iceland

در ادامه‌ بازی‌های این روز، ساعت ۱۹:۳۰، نیجریه و ایسلند، دومین دیدار گروهی خود را برگزار کردند. در این بازی که صحنه‌های زیبا کم نداشت، دروازه‌ ایسلند دوبار توسط احمد موسی باز شد تا نیجریه برنده‌ این دیدار باشد و امید خود را برای صعود به عنوان تیم دوم از این گروه بیشتر از پیش کند.

البته ایسلند هم یک پنالتی را توسط سیگوردسون از دست داد تا کمترین شانس را برای صعود داشته باشد. آن‌ها که با آرژانتین هم‌امتیاز هستند برای صعود باید از سد کرواسی آماده بگذرند. احمد موسی که هر دو گل تیمش را به ثمر رساند، بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

Serbia vs Switzerland

در آخرین بازی روز که ساعت ۲۲:۳۰ برگزار شد، تیم‌های صربستان و سوئیس در یک بازی بسیار مهم به مصاف هم رفتند. در گروهی که شانس صعود برای همه‌ تیم‌ها به جز کاستاریکا وجود داشت، کسب این سه امتیاز برای هر دو تیم بسیار حیاتی بود. بازی تا دقایق پایانی با امتیاز ۱-۱ پیگیری می‌شد که در دقیقه ۹۰، ژردان شقیری با یک فرار از دفاع عالی توانست گل دوم تیمش را به ثمر برساند تا سوئیس امتیاز کامل این بازی را به خود اختصاص دهد.

از نکات جالب توجه این بازی، این بود که هر دو گل سوئیس که توسط ژاکا و شقیری به ثمر رسیدند، توسط بازیکنانی حاصل شد که هر دو اصلیتی کوزوویی داشته و خانواده‌شان هنگام حمله‌ صربستان به کوزوو، به سوئیس پناهنده شده بودند.

ژردان شقیری به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.