هشتمین روز صعود اروپایی‌ها قطعی شد

0

هشتمین روز از رقابت‌های جام جهانی در حالی پیگیری شد که صعود دو تیم دیگر هم به جمع تیم‌های صعود کننده قطعی شد. در ادامه به بررسی اتفاقات این روز می‌پردازیم.

Australia vs Denmark

ساعت ۱۶:۳۰ دو تیم دانمارک و استرالیا به مصاف یکدیگر رفتند. دانمارک در این بازی به دنبال قطعی کردن صعود خود و کسب دومین برد خود بود؛ در حالی‌که استرالیا برای زنده نگه داشتن امید‌های صعود خود می‌جنگید. ابتدا دروازه‌ استرالیا توسط اریکسن، کاپیتان تیم دانمارک باز شد. این گل در دقیقه‌ ۳۷ توسط مایل یدیناک از روی نقطه‌ پنالتی پاسخ داده شد. این نتیجه تا پایان بازی پابرجا ماند تا هر دو تیم به یک امتیاز بازی قانع باشند.

 

با این نتیجه استرالیا همچنان امیدوار ماند و باید در دور آخر بازی تکلیف این دو تیم مشخص می‌شد. اریکسن به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

France vs Peru

در بازی دوم که ساعت ۱۹:۳۰ بین دو تیم فرانسه و پرو برگزار شد، در بازی نه چندان هیجان‌انگیز این دو تیم، فرانسه موفق شد با تک گل دقیقه سی‌و‌چهارم باپه به پیروزی برسد تا صعود خود را به مرحله بعد با شش امتیاز قطعی کند. ام‌باپه جوان‌ترین بازیکن تاریخ فرانسه است که در جام جهانی موفق به گل‌زنی می‌شود. اگرچه تیم فرانسه صعود کرد، اما بازی‌های مطبوعی از خودش نشان نداده و اگر در دور بعدی هم به این شکل بازی کند، نمی‌تواند هواداران فوتبال را راضی نگه دارد.

 

کیلیان ام‌باپه که گل سه امتیازی تیمش را به ثمر رساند، به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

Argentina vs Croatia

در سومین بازی روز هشتم، آرژانتین و کرواسی به دیدار یکدیگر رفتند. آرژانتین که نیاز مبرمی به سه امتیاز این بازی داشت در شبی که این تیم واقعا ناامیدکننده به نظر می‎‌آمد، بازی را ۳ بر صفر به مودریچ و یارانش واگذار کرد تا کروات‌ها جشن صعود بگیرند. این نخستین صعود کرواسی به مرحله بعدی رقابت‌های جام جهانی بعد از ۲۰ سال است. ۲۰ سال پیش آن‌ها با صعود از گروه خود تا مقام سوم جهان پیش رفتند. آرژانتین که در خطر حذف قرار دارد باید فکر اساسی به حال بازی خود بکند. دفاع و هافبک‌های این تیم به قدری ضعیف بود که خط هافبک کلاس بالای کرواسی به راحتی حمله و موقعیت ایجاد می‌کردند. در مقابل، آن‌ها حتی توانایی رساندن توپ به لیونل مسی را نداشتند و در معدود دفعاتی که مسی به آن‌ها پاس می‌داد، توان استفاده را هم نداشتند. حال آن‌ها فقط با پیروزی مقابل نیجریه و در صورت نتیجه نگرفتن ایسلند در هر دو بازی آینده خود می‌توانند به مرحله‌ بعد صعود کنند.

 

لوکا مودریچ که نقش تعیین‌کننده‌ای با زدن یک گل و چندین پاس کلیدی در موفقیت تیمش داشت، به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.