خداحافظی با اقتدار چند قدم تا تاریخ‌سازی!

0

تیم ملی پرتغال تا حذف از جام جهانی فقط یک گل فاصله داشت، اتفاقی که نزدیک بود در دقیقه ۹۳ توسط مهدی طارمی محقق شود. بازی دیشب بین تیم ملی ایران و پرتغال تا اینجا از نگاه منتقدان جذاب‌ترین بازی جام جهانی نام گرفته و دلیلش هم قطعا اتفاقات زیاد و پرهیجان این بازی است.

کریس رونالدو در این بازی غیر از صعود تیم ملی کشورش به دور بعدی رقابت‌ها هدف دیگری را هم دنبال می‌کرد و آن شکستن رکورد هری کین مهاجم تیم ملی انگلستان بود که با پنج گل زده در صدر گلزنان جام جهانی امسال قرار دارد و رونالدو با چهار گل یک پله بعد او ایستاده است.

نیمه اول بازی با حملات پرتغال و دفاع ایران پیش می‌رفت تا اینکه جوآ ماریو به‌خاطر اشتباه دفاع ایران نزدیک بود یک گل برای پرتغال بزند که با عملکرد به موقع بیرانوند این اتفاق نیفتاد، اما باعث درگیری لفظی و فیزیکی کوتاهی بین بیرانوند و سعید عزت‌اللهی شد.

لحظه‌ی درگیری بیرانوند و عزت اللهی

چیزی به اتمام نیمه اول بازی نمانده بود که ریکاردو کروشما با یک ضربه‌ غیرقابل مهار توانست پرتغال را در نیمه‌ اول این بازی با پیروزی به رختکن ببرد.

صحنه‌ی گل دیدنی ریکاردو کروشما

در دقیقه ۵۲ خطای سعید عزت‌اللهی روی کریس رونالدو در نزدیکی دروازه باعث شد یک پنالتی به نفع پرتغال گرفته شود، اما با دفع باورنکردنی ضربه رونالدو توسط علیرضا بیرانوند تلاش‌های او برای گل‌زنی بی‌ثمر ماند و گلر ایران تاریخ‌ساز شد‌. رونالدو به وضوح سعی داشت در برابر مربی سابقش کارلوس کیروش خودش را اثبات کند.

صحنه‌ سیو استثنایی علیرضا بیرانوند در مقابل ضربه‌ پنالتی کریستیانو رونالدو

در دقیقه هشتاد و دو بازی به‌خاطر ضربه آرنج کریستیانو رونالدو به مرتضی پورعلی گنجی، داور مجبور به استفاده از VAR شد و با اینکه طبق قوانین فیفا ضربه با دست کارت قرمز دارد، اما داور با دادن کارت زرد از اخراج رونالدو خودداری کرد که این تصمیم، سرمربی ایران کارلوس کیروش را عصبانی‌تر کرد مخصوصا که قبل از این رونالدو توانست با تکنولوژی VAR یک پنالتی برای تیمش بگیرد.

در دقایق آخر بازی سعید عزت‌اللهی با کریم انصاری فرد تعویض شد و ضربه پنالتی ایران در دقیقه ۹۳ به این بازیکن داده شد. انصاری‌فرد تنها گل ایران را در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به ثمر رساند.

کریم انصاری‌فرد تنها بازیکن ایران که در جام جهانی ۲۰۱۸ موفق به گلزنی شد.

در دقیقه‌ ۹۴ توپ در چند قدمی دروازه‌ پرتغال به طور تصادفی زیر پای مهدی طارمی قرار گرفت، لحظه‌ای که میلیون‌ها پرتغالی را به مرز سکته رساند. لحظه‌ای که طارمی نتوانست توپ را درون دروازه‌ پرتغال جا دهد و آه و افسوس طرفداران بی‌شمار تیم ملی ایران را به‌دنبال داشت. در نهایت ایران با نمایشی تاریخی برای اولین بار در تاریخ توانست چهار امتیاز در مرحله‌ گروهی جام جهانی کسب کند. تیم ملی ایران پایین‌تر از اسپانیا و پرتغال از صعود به جمع شانزده تیم برتر جام جهانی ۲۰۱۸ بازماند. اما این نمایش کم‌نظیر و فوق‌العاده‌ یوزهای باغیرت ایرانی سال‌ها از ذهن فوتبال‌دوستان ایرانی و تمام دنیا فراموش نخواهد شد. تیمی که نشان داد برای ایستادن در سکوی اول جام ملت‌های آسیای سال جاری از هر زمانی بیشتر آماده است.

آه و افسوس طارمی از ضربه‌ای که گل نشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.