روز جهانی شکلات؛ رکوردهای گینس عجیب و جذاب شکلاتی

0

عاشقان شکلات‌ در سراسر جهان درحال جشن گرفتن روز جهانی شکلات‌ هستند که هر سال در ۷ جولای برگزار می‌شود. این روز بهانه‌ خوبی است که بدون عذاب وجدان هر چقدر که می‌خواهید، شکلات‌ بخورید.به مناسبت این روز شیرین، موارد جذاب شکلاتی را برایتان آماده کرده‌ایم.
گران‌ترین دسر
در ۷ نوامبر سال ۲۰۰۷ ، The Frrrozen Haut Chocolate با قیمت ۲۵۰۰۰ دلار به منوی رستوران سرندیپیتی ۳ در نیویورک اضافه شد . این ترکیب لاکچری شامل ۲۸ نوع شکلات است که چهارده نوع آن از گران‌ترین شکلات‌ جهان به شمار می‌آیند. این دسر با ۵ گرم طلای خوراکی ۲۳ عیار تزئین می‌شود و در جامی حاوی طلای خوراکی سرو می‌شود .کف جام قطعه‌ای از طلای ۱۸ عیار و الماس است و این دسر با قاشق طلا و الماس خورده می‌شود.

بزرگ‌ترین ترافل شکلاتی
از زمانی که رکورد گینس به وجود آمده، تعداد زیادی محصولات شکلاتی با سایزهای بسیار بزرگ درست شدند، اما تعداد کمی می‌توانند به پای این محصول جدید که عنوان بزرگ‌ترین ترافل شکلاتی را به خود اختصاص داده ، برسند .
فروشگاه Sweer Shoppe  در آمریکا با استفاده از مقادیر بسیار زیاد شکلات‌ و شکل گنبدی، این ترافل را بر پایه‌ محصول پرطرفدارش یعنی ترافل نعنایی شیری سوئیسی، درست کرده که وزنش تقریبا ۱۰۷۴ کیلوگرم است .
قدیمی‌ترین شکلات
در سال ۲۰۰۷، جان هندرسون (انسان‌شناس) ، مقداری اثر کاکائو در تکه‌های سفالی مربوط به ۱۱۵۰ سال قبل از میلاد را در نزدیکی هندوراس پیدا کرد . گفته می‌شود‌ در آن زمان کاکائو تخمیر می‌شده و به صورت نوشیدنی الکلی به مصرف می‌رسیده است. با اینکه قدمت نوشیدنی‌های بر پایه‌ شکلات‌ به قرن‌ها قبل برمی‌گردد، اما قدیمی‌ترین دستور نوشیدنی شکلاتی به سال ۱۶۳۱ مربوط می‌شود.
در کتابی که توسط پزشک اسپانیایی، آنتونیو کولمنرو نوشته شده ، فواید شکلات‌ برای سلامتی از جمله درمان سرفه و دیگر امراض مورد بررسی قرار گرفته‌ است .

بلندترین مجسمه شکلاتی
در۱۹ نوامبر ۲۰۱۲ این قطار ۳۴.۰۵ متری در راه آهن جنوبی بروکسل در بلژیک به نمایش گذاشته شد. این قطار خوشمزه از شکلات‌ Belcolade توسط Andrew Farrugia به عنوان بخشی از هفته شکلات‌ بلژیک ساخته شد. در روز نمایش یک گروه موسیقی جاز در محل نمایش حضور داشت که نوازنده کیبورد این گروه از پیانویی استفاده کرد که آن هم از شکلات‌ ساخته شده بود !

بزرگ‌ترین بنای شکلاتی
در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۵ Adiction Chocolate در چین بنایی به بلندی ۴.۰۸ متر و به وزن ۱۰.۱۷۸ کیلوگرم ساخته شد که با تفاوت ۱.۹۰۰ گرم رکورد سازه قبلی را شکست.

بزرگ‌ترین فنجان هات‌چاکلت وکاکائو
اگر شما از آن دسته افرادی هستید که ترجیح می‌دهید شکلات‌تان را بنوشید، باید بدانید که بزرگ‌ترین فنجان شکلات داغ حاوی ۸۸۰ گالن شکلات است که در فستیوال شکلات در آمریکا در ۲۱ ژانویه ۲۰۱۳ درست شد.

استفاده از شکلات به عنوان پول
در دوران مایاها از دانه‌ کاکائو به عنوان ارز رایج استفاده می‌شد به این علت که ارزشی بیشتر از خاکه‌ طلا داشت؛ تا حدی که کشت و زراعت آن ممنوع شده بود تا ارزش آن افت نکند.
شکلات سفید واقعا شکلات نیست
در مورد شکلات سفید به همه ما دروغ گفته شده است. برای اینکه یک شکلات به عنوان یک محصول شکلاتی به شمار بیاید باید کاکائوی جامد یا لیکور کاکائو داشته باشد، درحالی که شکلات سفید فقط شامل کره کاکائو است و علت آنکه شکلات سفید نام گرفته وجود ۲۰٪ کره کاکائو ، ۱۴٪شیر، ۳.۵٪ چربی شیر و ۵۵٪ شکر در ترکیبات آن است.

کوکی‌هایی حاوی چیپس شکلاتی کاملا اتفاقی درست شده‌اند.
در سال ۱۹۳۰ “روث ویکفیلد” متوجه شد که پودر شکلات لازم برای پختن کوکی تمام شده و در نهایت تکه‌های خرد شده شکلات نستله را به خمیر کوکی اضافه کرد و انتظار داشت که این تکه‌ها ذوب و جذب خمیر شوند و کوکی شکلاتی مثل همیشه درست شود. ولی اتفاقی خلاف این رخ داد و کوکی‌های حاوی چیپس شکلات خلق شدند. روث ویکفیلد دستور پخت این خوراکی خوشمزه را در مقابل تأمین همیشگی شکلات به کمپانی نستله فروخت.
مصرف زیاد شکلات Tablerone
تعداد شکلات‌های Tablerone فروخته شده در طی یکسال به قدری زیاد است که اگر آنها را پشت سر هم بچینیم طول آن ۶۲.۰۰۰ کیلومتر می‌شود. این مقدار حتی از محیط زمین هم بیشتر است .

خرید شکلات تا ۲۵ درصد تخفیف

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.