یک چهارم نهایی پادشاهی اروپا!

0

مرحله یک چهارم نهایی جام روسیه ۲۰۱۸، با چهار دیدار در روزهای جمعه و شنبه پیگیری شد و در پایان این دو روز، تکلیف تیم‌های صعودکننده به مرحله نیمه‌نهایی مشخص شد. با هم اتفاقات این دو روز را مرور می‌کنیم.

Uruguay 0-2 France

اولین دیدار این مرحله، دیدار اروگوئه و فرانسه بود. اروگوئه که در دیدار قبلی خود مهاجم آماده خود کاوانی را به علت مصدومیت در این دیدار از دست داده بود، باید به مصاف فرانسه پرستاره می‌رفت؛ به همین منظور بازی محتاطانه‌ای را ارائه  داد. اما فرانسه در نیمه اول موفق شد توسط رافائل واران مدافع پیش‌تاخته خود، به گل برسد. در نیمه دوم اروگوئه درصدد جبران گل برآمد، اما باز هم فرانسه بود که با شوت آنتوان گریزمان و با اشتباه مهلک دروازه بان اروگوئه، گل دوم را وارد دروازه این تیم کرد. این پایانی بود برای امیدهای اروگوئه‌ای ها. فرانسوی‌ها بی‌دردسر از پس اروگوئه‌ای ها برآمدند تا اولین تیم حاضر در نیمه نهایی باشند.

هایلایت‌های بازی:

آنتوان گریزمان به عنوان بهترین بازیکن این دیدار انتخاب شد.

Brazil 1-2 Belgium

جمعه شب در دومین دیدار این مرحله، بازی زیبا و مهمی بین دو تیم برزیل و بلژیک برگزار شد. شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که بلژیک در نیمه اول روی ضد حمله‌های دقیق و حساب شده و حرکات مثلث طلایی خود، بتواند دو گل به برزیل بزند تا نیمه اول را به نفع خود به پایان ببرد. در نیمه دوم برزیل حملات زیاد ولی بدون برنامه بسیاری انجام داد و نتوانست از این حملات بهره‌ای ببرد. نکته بارز این بازی توپ لو دادن‌های بی‌شمار نیمار و کوتینیو و از سوی دیگر درخشش ادن هازارد و دریبل‌های موفق او بود. برزیل در نهایت توانست یکی از دو گل خورده را جبران کند، اما این کافی نبود و پایانی بود برای برزیل در این جام. با حذف برزیل، کلیه تیم‌های حاضر در جام جهانی اروپایی حضور دارند.

هایلایت‌های بازی:

بهترین بازیکن این بازی هم کوین دی بروینه انتخاب شد. او گل دوم تیمش را روی حرکت فوق‌العاده لوکلکو و با یک شوت محکم به ثمر رسانده بود.

Sweden 0-2 England

سومین بازی این مرحله، روز شنبه و بین انگلیس و سوئد برگزار شد. در حالی که تصور می‌شد بازی نزدیک و پایاپایی داشته باشند و حتی آمار از برتری سوئدی‌ها در تاریخچه بازی‌های دو تیم خبر می‌داد، اما انگلیس توانست با دو گل کلاسیک و با ضربه سر، دروازه سوئد را دوبار باز کند و سوئد نتوانست با وجود حمله‌هایی که انجام می‌داد، گلی را جبران کند تا سوئد هم با جام وداع کند. آری! سوئدی‌هایی که تا همین جای جام هم درخشش زیادی داشتند و برای رسیدن به این مرحله تیم‌های بزرگی را پشت سر گذاشته بودند. آنها بعد از بیست‌وهشت سال موفق شدند به نیمه نهایی برسند.

هایلایت‌های بازی:

جوردن پیکفورد، دروازه‌بان انگلیس که با بسته نگه داشتن دروازه‌اش نقش مهمی در صعود انگلیس داشت، به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

Russia 2-2 Croatia

آخرین دیدار این مرحله هم دیداری بین روسیه میزبان و کرواسی بود. دو تیمی که شاید کمتر کسی حضور آنها در این مرحله را حدس می‌زد. هر دو تیم در دیدار قبلی خود با عبور از نبرد پنالتی‌ها به این مرحله پا گذاشته بودند. گل اول این دیدار را دنیس چریشف، مهاجم روسی وارد دروازه کرواسی کرد و تنها دقایقی بعد توسط کراماریچ پاسخ داده شد. این نتیجه که در نیمه اول به دست آمد تا پایان ۹۰ دقیقه  بازی پابرجا بود تا بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود. در وقت‌های اضافه، کرواسی موفق شد برای بار دوم دروازه روسیه را باز کند ولی روسیه که بسیار جنگنده نشان داد در آخرین دقایق وقت‌های اضافه موفق به زدن گل تساوی شد تا بازی به ضربات پنالتی کشیده شود. در این ضربات، کرواسی موفق شد روسیه  میزبان را از جام خارج کند و برای دومین بار در تاریخش به نیمه نهایی برسد.

هایلایت‌های بازی:

با این حساب در نیمه نهایی، بلژیک به مصاف فرانسه می‌رود و کرواسی هم با انگلیس به رقابت می‌پردازد. این رقابت‌ها سه‌شنبه و چهارشنبه مجددا پیگیری می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.