خبرهای بد برای طرفداران سریال بازی تاج و تخت

0

طبق مصاحبه رئیس شبکه HBO در حال حاضر این شبکه برنامه‌ای برای ساخت دومین اسپین‌آف مجموعه بازی تاج و تخت ندارد و هم‌چنین مدت زمان هر قسمت از فصل هشتم سریال «بازی تاج و تخت» کمتر از دو ساعت خواهد بود.

طبق اخبار منتشر شده، نیمه اول سال ۲۰۱۹ شاهد پخش آخرین فصل سریال «بازی تاج و تخت» خواهیم بود. با وجود این شبکه HBO چندی پیش نوید ساخت اسپین‌آفی از این مجموعه پرطرفدار را به بینندگان تلویزیونی خود داد. این اسپین‌آف به عصر قهرمانان، حدود هزار سال پیش از اتفاقات سریال «بازی تاج و تخت»، چگونگی شکل‌گیری وایت‌واکر‌ها و هر آنچه که ما حتی به آن فکر هم نکرده‌ایم، اشاره خواهد داشت. تاکنون به غیر از نویسندگان این اسپین‌آف دیگر جزئیات آن نظیر عنوان رسمی و… برای عموم منتشر نشده است. اما ما می‌توانیم فعلا این مجموعه را با نام «شب طولانی»، نامی که جرج آر.آر.مارتین پیشنهاد داده، بشناسیم. اما «شب طولانی» تنها اسپین‌آفی نیست که شبکه HBO قصد دارد تا روی آن کار کند. پنج داستان متفاوت توسط پنج نویسنده در حال نگارش و بررسی و تحلیل بوده که در این بین، «شب طولانی» پیشرفت بیشتری داشته و توانسته نظر مدیران شبکه را برای تبدیل شدن به اولین اسپین‌آف سریال «بازی تاج و تخت» جلب کند. چندی پیش شایعه ساخت یکی دیگر از اسپین‌آف‌ها به نام امپراطوری خاکستر که توسط مکس بورنستین به نگارش درآمده، منتشر شد اما کیسی بلویس، رئیس شبکه HBO، این شایعه را رد کرد. او در مصاحبه‌ای با EW چنین اظهار داشت:

خبرنگار EW: “اخبار زیادی حول اسپین‌آفی که نگارش آن بر عهده مکس بورنستین بوده، منتشر شده است. شانسی هست که دومین اسپین آف سریال هم امسال تا مرحله ساخت برسه؟”

کیسی بلویس: “نه! روند تولید و‌ توسعه اولین اسپین‌آف بسیار عالی بوده. پایلوتی که در حال ساخت است، هممون رو خیلی هیجان زده کرده و امیدواریم بتونیم توی سه ماه اول ۲۰۱۹ مراحل ساختش رو شروع کنیم. من واقعا نمی‌خوام مشغول هیچ اسپین‌آف دیگه‌ای از مجموعه بازی تاج و تخت بشیم؛ حداقل نه تا زمانی که نفهمیم این یکی چجوری پیش میره.”

با توجه به پاسخ بلویس فعلا نباید منتظر خبری از امپراطوری خاکستر باشیم. اما با درز شایعه در مورد این اسپین آف و خوشحالی طرفداران، باید این سوال مطرح شود که آیا HBO اسپین‌آف درستی را برای ساخت انتخاب کرده است؟

Sophie Turner – Sansa Stark in Game Of Thrones

بدون شک در اسپین‌آف تایید شده، داستان و روایتی جدید را از دنیای بزرگ وستروس شاهد خواهیم بود. بازیگران جدید و بازه‌های زمانی متفاوت داستان، تاریخ واقعی هفت پادشاهی را به ما نشان خواهد داد. نکته قابل توجه در مورد اسپین‌آف این است که دیگر شاهد حضور دیوید بنیوف و دی.بی.ویس در مقام تهیه‌کنندگی سریال نخواهیم بود و مشخص نیست این تغییرات چه بلایی بر سر این مجموعه پرطرفدار خواهد آورد.

بلویس در این مورد در مصاحبه با EW اشاره کرد: “فاصله زمانی بین اسپین‌آف و سریال بازی تاج و تخت، به اندازه کافی داستان جدید، زمان جدید و دنیایی جدید رو به وجود خواهد آورد. ما قصد نداریم بازی تاج و تخت ۲ رو بسازیم. هیچ‌کس قصد کپی‌کردن کار بی‌نظیری که بنیوف و ویس قبلا انجامش دادن، رو نداره. اما نمیشه شباهت بین اسپین‌آف و سریال بازی و تاج و تخت رو کتمان کرد. با این حال داستان و شخصیت‌های متفاوتی را شاهد خواهیم بود. “

همچنین خبرنگار EW در مورد مدت زمان قسمت‌های فصل هشتم سریال که آیا دو ساعت خواهد بود یا خیر، سوال کرد و بلویس این‌گونه پاسخ داد: “نه، دو ساعت؟ معلومه که قرار نیست دو ساعت باشد.”

به گفته بلویس تریلر فصل پایانی سریال احتمالا تا پایان سال جاری منتشر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.