با دنیای سینمایی سونی بیشتر آشنا شوید

0

با استناد به قراردادی که مابین کمپانی سونی و استودیوی فیلمسازی مارول به امضا رسیده، مارول حق استفاده از ۹۰۰ شخصیت دنیای سینمایی خود را رسما به سونی واگذار کرده است. به همین دلیل چند روزی است که خبرهای مختلفی در باب دنیای سینمایی جدبد سونی به گوش می‌رسد. با توجه به خبری که توسط وب‌سایت ورایتی منتشر شده از هم اکنون باید نام دنیای سینمایی اختصاصی‌ سونی را «دنیای سونی از شخصیت‌های مارول» یا Sony’s Universe of Marvel Characters (به طور اختصار SUMC) دانست. کمپانی سونی با در اختیار داشتن این ۹۰۰ شخصیت جدید مارول به نوعی راه خود را برای پیشرفت و تبدیل شدن به یک دنیای سینمایی مستقل هموار کرده است. حضور نام پرآوازه‌ی مارول در کنار سونی قطعا اعتبار فیلم‌های جدید سونی را افزایش داده و سردرگمی مخاطبان را که دلیل حضور نداشتن شخصیت خاصی در فیلمی خاص را درک نمی‌کنند کاهش می‌دهد.

با اعلام کمپانی سونی در حال حاضر ساخت و تولید فیلم‌هایی چون «مرد-عنکبوتی: دور از خانه»، «ونوم»، «موربیوس: خون‌آشام زنده»، «گربه‌ی سیاه»، «جک‌پات» و «سمور نقره‌ای» در دستور کار این کمپانی قرار گرفته است. رئیس استودیوی کلمبیا پیکچرز و یکی از تهیه‌کنندگان دنیای سینمایی سونی در این خصوص به وب‌سایت ورایتی گفت: “تمرکز ما بر روی وفاداری به کتاب‌های مصور مارول است.”

دنیای SUMC در حال حاضر وابستگی شدیدی به عملکرد فیلم موردانتظار «ونوم» در گیشه‌ها دارد. اگر این فیلم در اکران خود به خوبی عمل نکند، آنگاه شاید کمپانی سونی پیوند خود با دنیای مارول را به فراموشی بسپارد. نگرانی مهم دیگر این است که این برنامه‌های بلند پروازانه می‌تواند استودیو را دچار سقوط کند. از هم اکنون گزارشاتی منتشر شده در این خصوص که فیلم «ونوم» با درجه‌ی سنی PG-13 می‌تواند پرفروش‌تر باشد و این‌گونه حضورش در دنیای سینمایی مارول و مرد-عنکبوتی تسهیل شود. با ادغام چندین میلیارد دلاری فاکس و دیزنی، سونی اینک پس از دیزنی تنها استودیویی است که حق تولید فیلم براساس شخصیت‌های مارول را در اختیار دارد.

منبع: COMICBOOK

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.