نسل جدید مکعب‌های روبیک

0

در سال ۱۹۷۴ اسباب‌بازی‌ای به نام مکعب روبیک اختراع شد که قلب و مغز عده‌ی زیادی از مردم جهان را به تسخیر خود درآورد، اما تا به امروز تغییرات چندانی روی آن اعمال نشده است. اما اکنون این اسبا‌ب‌بازی به‌روز رسانی شده است؛ ظاهر این محصول مشابه با سایر نمونه‌های آن است اما درون آن زمین تا آسمان فرق دارد. اسم این نسخه‌ی جدید گوکیوب است. گوکیوب دارای تعدادی حسگر است که توسط آنها می‌تواند موقعیت و هر حرکتی را دنبال کند. علاوه‌بر‌این گوکیوب اپلیکیشنی دارد که به واسطه آن هر تغییری که در گوکیوب ایجاد کنید در اپلیکیشن نشان داده می‌شود. جالب‌تر آنکه در این نسخه‌ی جدید می‌توانید رقابت‌های گروهی یا انفرادی با گوکیوب داشته باشید.

گفتنی است ایده‌ی ساخت این بازی در سال ۲۰۱۶ شکل گرفته است؛ زمانی‌که سازندگان به دنبال این بودند که بازی‌هایی چند نفره با مکعب روبیک ابداع کنند.
درمورد ساختار گوکیوب باید بگوییم که با ۱۲ حسگر که روی وجه‌های مکعب وجود دارد، ردیابی هر ۵۴ مکعب امکان‌پذیر است؛ به عبارتی دیگر در هر وجه مکعب دو حسگر وجود دارد، یکی چرخش ساعتگرد را تشخیص می‌دهد و دیگری پاد ساعتگرد و وضعیت تک تک مکعب‌ها را تحلیل می‌کند.
در ضمن گو کیوب برای مبتدیان با اپلیکیشن ویژه‌اش راهنمایی‌هایی را ارائه می‌دهد. علاوه بر این اطلاعات و تحلیل هایی از حل معمای روبیک را در اختیار کاربران قرار می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.