تعویض متن پیام‌ها به واسطه هک واتس‌اپ

0

به واسطه حفره کشف شده در واتس اپ، این اپلیکیشن پیام رسانی نیز قابل دستکاری شد.

همه‌ی ما فکر می‌کنیم از آنجایی که در واتس‌اپ پیام‌ها به صورت دو سویه رمزنگاری شده است، پس امکان تغییر یا سو استفاده از پیام‌ها وجود ندارد، اما محققان با استفاده از یک نسخه هک شده واتس‌اپ توانستند متن پیام‌‌ها را در صفحه چت واتس‌اپ دستکاری کنند و تغییر دهند. در این حالت طرفین چت پیام‌های اصلی رد و بدل شده را دریافت نمی‌کنند بلکه پیام‌های دستکاری شده را می‌بینند.

پیام رسان واتس‌اپ

واتس‌اپ در پی کاهش چنین مشکلاتی برای کاربران خود، اعلام داشته تا هر فردی که از اپلیکیشن‌های تقلبی استفاده کند، از پلتفرم واتس‌اپ حذف خواهد شد. واتس‌اپ برای رفع این مشکل نیازمند اعمال تغییرات بزرگ و سنگین در سیستم خود است؛ به همین‌منظور باید در این اپلیکیشن باید امکان اعتبارسنجی پیام‌ها در نظر گرفته شود. اما این راه‌حل تنها باعث بهبود رفع مشکل نمی‌شود بلکه مشکلاتی بزرگ‌تر نیز به همراه خواهد داشت. چرا که برای اعتبار سنجی پیام‌ها باید تمامی پیام‌های ۱.۵ میلیارد کاربر واتس‌اپ ردیابی شوند و این موضوعی بسیار پیچیده خواهد بود.

پس تنها راه‌حلی که برای واتس اپ باقی می‌ماند این است که رمزنگاری دوسویه پیام‌ها را غیرفعال کند. در پایان خبر بدتر آنکه این روش هک در گروه‌های چت واتس‌اپ نیز امکان‌پذیر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.