درخشش فیلم کوتاه ایرانی فروزان در جشنواره‌های بین‌المللی

0

فیلم کوتاه فروزان به کارگردانی میر عباس خسوری نژاد به بخش رقابتی نهمین دوره ازجشنواره بین‌المللی فیلم‌های روستایی Corto e Fieno ایتالیا راه یافت.

Corto e Fieno، جشنواره‌ای است که به سینمای روستایی می‌پردازد و سعی دارد با نشان دادن رابطه و چالش‌های بین زندگی روستایی و جنبش مدرن شهری، هدف بررسی فرهنگ روستایی و جامعه معاصر را مد نظر قرار دهد.

این جشنواره از تاریخ ۲۱ تا ۲۳ سپتامبر برابر با ۳۰ شهریور تا اول مهرماه در ایتالیا برگزار می‌شود.

فیلم فروزان که در انجمن سینمای جوان ایران تولید شده است، درباره زن جوانی است که شوهرش فوت شده و با دو فرزند کوچکش در روستا زندگی می کنند. او سعی می کند از گله گوسفندانش در مقابل حمله شبانه دزد ها محافظت کند.

درخشش فیلم کوتاه ایرانی فروزان در جشنواره‌های بین‌المللی
درخشش فیلم کوتاه ایرانی فروزان در جشنواره‌های بین‌المللی

این فیلم کوتاه پیش از این نیز در پنجمین دوره جشنواره Los Angeles Diversity آمریکا و چهارمین دوره جشنواره Alexandria یونان، جشنواره های Cefalù ایتالیا، Euro Kino چک، Izmir ترکیه، Melbourne Independent استرالیا، Tamil نروژ، PickurFlick هند، San Mauro ایتالیا، Phoenix استرالیا، High Peak انگلستان، جشنواره بین‌المللی کشمیر و جشنواره QUEEN CITY امریکا نیز حضور پیدا کرده بود و همچنین توانسته بود جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی جشنواره Astoria نیویورک، جایزه بهترین فیلم برداری را از جشنواره موج کیش، جایزه بهترین «طراحی صدا» جشنواره مستقل ملبورن استرالیا، تندیس بهترین فیلم کوتاه داستانی از پنجمین جشنواره فرسکو ارمنستان و دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی جشنواره مستقل لس آنجلس را نیز دریافت کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.