باکس آفیس ۲۲ مرداد: هجوم کوسه‌ها به صدر جدول

0

فیلم «The Meg» بر اساس رمانی به نام Meg: A Novel Of Deep Terror نوشته‌ استیو آلتن ساخته شده است. این فیلم با هنرنمایی جیسون استاتهام و با سرمایه‌گذاری ۱۳۰ میلیون دلاری کمپانی برادران وارنر مراحل تولید خود را در سال ۲۰۱۷ آغاز کرد تا برای تابستان ۲۰۱۸ آماده و راهی سالن‌های سینما شود. در این فیلم استاتهام برای نجات گروهی از دانشمندان، باید با کوسه‌ای عظیم‌الجثه روبه‌رو شود. این فیلم اکران گسترده خود را از تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ در ۴۱۱۸ سالن سینما آغاز کرده است. این فیلم در سه روز اول اکران خود توانست با فروشی معادل ۴۴.۵ میلیون دلار بالاتر از قسمت جدید مجموعه فیلم مأموریت غیرممکن در رتبه اول جدول بایستد. پیش‌بینی‌های انجام شده گویای این مسئله است که فروش این فیلم کوسه‌ای همانند دیگر آثار این ژانر در روزهای بعد کاهش زیادی داشته باشد.

سوال اصلی درباره‌ی فیلم «مگ» این است که آیا این فیلم توانایی تبدیل شدن به یک اثر پرفروش برای برادران وارنر را خواهد داشت یا خیر؟پاسخ منفی است. البته در صورتی که این فیلم به فروش جهانی ۴۰۰ میلیون دلاری دست یابد، می‌توان تا حدودی ادعا کرد که فیلم «مگ» از چنگ ضرر و زیان گریخته است. فروش خارجی فیلم «مگ» تا پایان روز یکشنبه در ۴۲ کشور جهان به بیش از ۹۷ میلیون دلار رسیده است. آمارها نشان می‌دهند ۳۰ درصد از مخاطبین فیلم مردان بالای ۲۵ سال و ۲۶ درصد از آنان زنان بالاتر از ۲۵ سال بوده‌اند.

The Meg
The Meg

هفته سوم اکران فیلم «ماموریت غیرممکن: فال‌اوت» با فروش ۲۰ میلیون دلاری و مجموع فروش داخلی ۱۶۱.۹ میلیون دلار برای این فیلم همراه بود. تام کروز و تیمش تاکنون فروش قابل قبولی را در گیشه‌ها از خود بجای گذاشته‌اند. جایگاه سوم جدول این هفته در اختیار فیلم «کریستوفر رابین» قرار گرفت. «کریستوفر رابین» محصول جدید کمپانی دیزنی که با بودجه ۷۵ میلیون دلاری تولید شده است، در هفته اول اکران خود توانست فروش ۲۵ میلیون دلاری را در گیشه‌های آمریکای شمالی تجربه کند. این هفته نیز فروش ۱۲.۴ میلیون دلاری این فیلم سبب شد مجموع فروش ۵۰ میلیون دلاری را پس از دو هفته اکران از این فیلم شاهد باشیم.

رتبه چهارم جدول این هفته از آن فیلم «Slender Man» شد که در ژانر وحشت تولید شده و داستان شخصی با روح سرگردان، قد بلند، لاغر و ترسناکی را روایت می‌کند که دستان بلند غیرمعمولی دارد و مسئول ناپدید شدن و قتل بسیاری از کودکان و نوجوانان یک منطقه است. از زمان انتشار تریلر فیلم، نگاه اعتراض گونه‌ای از سمت عموم مردم به این فیلم ایجاد شده است که نشان از آن دارد که بینندگان به شیوه بیان داستان فیلم و اتفاقات آن معترض هستند. هفته‌ی آینده فیلم‌های «آسیایی‌های پولدار دیوانه»، «مایل ۲۲» و درام خانوادگی «آلفا» به صورت گسترده اکران خود را آغاز می‌کنند.

باکس آفیس ۲۲ مرداد ۱۳۹۷
باکس آفیس ۲۲ مرداد ۱۳۹۷

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.