عزت سینمای ایران درگذشت

روح عزت الله انتظامی، صبح امروز در سن 94 سالگی پر کشید

0

عزت الله انتظامی، بازیگر و نویسنده معروف سینما و تئاتر ایرانی و ملقب به آقای بازیگر و پدر بازیگری در ایران صبح روز جمعه، ۲۶ مردادماه ۹۷ در بیمارستان شهید باهنر تهران در ۹۴ سالگی درگذشت.

عزت الله انتظامی، بازیگر فراموش ناشدنی و چهره ماندگار سینمای ایران متولد ۳۱ خرداد سال ۱۳۰۳ در محله سنگلچ تهران و فرزند مجید انتظامی، آهنگساز سرشناس ایرانی بود.

مرحوم انتظامی در سال ۱۳۵۱ از دانشکده‌ هنرهای زیبای تهران فارغ‌التحصیل شد و در طول بیش از شش دهه زندگی هنری حرفه‌ای خود، آثار فاخری در عرصه سینما و تئاتر از خود به جای گذاشت که از مشهورترین آنها می‌توانیم به «آقای هالو»، «بی‌تا»، «پستچی»، «گاو»، «ستارخان»، «صادق کرده»،  «گراند سینما»، «کمال‌الملک»، «هامون»، «اجاره‌نشین‌ها»، «ناصرالدین شاه آکتور سینما»، «روز واقعه» و «خانه‌ای روی آب» اشاره کنیم.

وی در طول عمر خود ۲۲ فیلم ماندگار بازی کرد و جایزه بهترین بازیگر را برای فیلم های «گاو»، «مینای شهر خاموش»، «گاوخونی» و «خانه ای روی آب» از جشنواره های بین ‌المللی همچون شیکاگو و جایزه ویژه جری، تندیس زرین جشنواره خانه سینما و سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.

دیالوگی ماندگار از عزت الله انتظامی: «خوشبختی توی دل آدمه؛ دل که خوش باشه، خوشبتی…»

 

با قلبی آکنده از غم درگذشت عزت سینمای ایران، درگذشت ایشان را به خانواده محترم انتظامی و تمامی مردم هنردوست ایران تسلیت می‌گوییم.

روحشان شاد و یادشان گرامی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.