آیا پلی‌استیشن ۵ در سال ۲۰۱۹ از راه می‌رسد؟

0

کم‌کم باید خود را برای ورود به نسل جدید دنیای تکنولوژی آماده کنیم. مدت بسیار زیادی از شروع بحث و جدل‌ در باب کنسول‌های نسل آینده می‌گذرد. با توجه به این موضوع که تاریخ انقضای کنسول پلی‌استیشن ۴ آهسته آهسته رو به پایان است، از هم‌اکنون باید خود را آماده شنیدن اخباری درباره‌ کنسول‌های نسل جدید کنیم. با اعلام یکی از تحلیل‌گران ژاپنی فعال در صنعت گیم و کنسول، احتمال اینکه کنسول پلی‌استیشن ۵ اواخر سال ۲۰۱۹ به صورت رسمی وارد بازار شود، بسیار زیاد است. البته این احتمال زمانی درست و منطقی خواهد بود که شرکت‌های تولیدکننده قطعات الکترونیکی کنسول در زمان معین شده به تمام تعهدات خود عمل کنند.

در حال حاضر تنها مشکل موجود در تولید عمده کنسول پلی‌استیشن ۵ را می‌توان خازن‌های سرامیکی چندلایه‌ دانست. این خازن‌ها در حال حاضر در خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرد و در آینده با جهانی شدن استفاده از سرویس اینترنت ۵G، استفاده از این قطعات در تلفن‌های همراه نیز دوچندان خواهد شد. واضح است اگر نسبت عرضه و تقاضا برای این نوع قطعه در بازار برابر نباشد، کمپانی سونی مجبور به متوقف کردن عرضه گسترده کنسول پلی‌استیشن ۵ خواهد شد. اگر این مشکل ادامه‌دار باشد، احتمالا در سال ۲۰۱۹ شاهد نسل پنجم پلی‌استیشن نخواهیم بود.

اگر نگاهی به عملکرد و فراز و فرودهای پلی‌استیشن در ماه‌های قبل داشته باشیم، متوجه خواهیم شد یکی از دلایل مهم موفقیت این کنسول محبوبیت بسیار زیاد بازی Fortnite بوده است. جدا از همه ژانرها و سبک‌های مختلف بازی‌های کنسول پلی‌استیشن، بازی Fortnite یک تنه کمپانی سونی را به سمت سوددهی سوق داده است. با توجه به درآمد سالیانه ۲.۱۸ تریلیون ینی و سود خالص ۲۵۰ میلیارد ینی مشخص است کمپانی سونی هیچ‌گونه نگرانی بابت تجارت کنسولی خود ندارد و اگر خبر خاصی در سال ۲۰۱۹ در مورد پلی استیشن ۵ نباشد، به لطف فروش ۸۴ میلیونی دستگاه کنسول پلی‌استیشن ۴ در سراسر جهان و رشد روزافزون این عدد، سونی هیچ‌گاه ضرر خاصی را متحمل نخواهد شد.

منبع: Dualshockers

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.